Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: bozenkagr »

Witam
Igor, byłam w Dzwonkówce w grudniu 2017 r. na turnusie świątecznych. Zabiegi ok., miła obsługa, smaczne posiłki a sama Szczawnica zachwycająca. Do tego fajni ludzie wokół i super pobyt zagwarantowany. A jeśli jeszcze lubisz chodzić po górach, będziesz na pewno zadowolony. Ja nie nudziłam się nawet chwili. Wróciłabym i dziś.
Igor 40
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 10 lut 2018 22:35

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: Igor 40 »

Bożenkagr mam do Ciebie kilka pytań :)
Jakie zabiegi polecasz w Dzwonkówce, zawsze staram się coś zasugerować lekarzowi, podobno nie ma masażu czy warto go wykupić dodatkowo?
Zadzwoniłem do nich z prośbą o pokój jednoosobowy czy mam jakieś szanse go otrzymać?
O której najlepiej przyjechać?
Czy są czajniki w pokojach?
Co by się przydało a zazwyczaj tego nie zabieramy ze sobą do sanatorium?
Może jakieś cenne rady :)
Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
beatrix-67
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 150
Na forum od: 31 sty 2017 16:12
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: beatrix-67 »

Witaj IGOR!
To w końcu skąd jedziesz żeby się kuracjuszka zabrała?
Czy jedziesz pierwszy raz-z tego wnioskuję bo na forum pierwszy raz a w dodatku uzupełnij sobie swój profil chociaż z jakiego NFZ tu jedziesz to bedzie bliżej. :D
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: bozenkagr »

Witam
Igor, w Dzwonkówce nie ma super zabiegów, ale możesz poprosić o kąpiele solankowo-borowinowe, solankowe, hydrozet. Maksymalnie po 7 zabiegów. To są najlepsze zabiegi :) Najlepiej, gdybyś poprosił i dostał te zabiegi od razu, bo później są limity i późne godziny zabiegów. Są też inne kąpiele, plastry borowinowe. Nie polecam kąpieli perełkowej, gdyż woda bardzo chlapie podczas zabiegu.
Z jedynkami na moim turnusie nie było problemu. Ponieważ było dużo wolnych miejsc 2 robiły za 1. Rezerwując pokój pytaj o nowe materace, pozostałe tapczany są stare i bardzo niewygodne (jeśli ktoś narzeka na bóle kręgosłupa). Piękne widoki z okna od wschodniej strony.
Czajniki tyko 2 na całe piętro. Jeśli będziesz jechał samochodom najlepiej zabrać swój, ale nie chwal się tym.
Pamiętaj też o dobrych butach. Dzwonkówka położona jest wysoka i trzeba się nachodzić.
Jeśli będziesz miał pytania, pisz, chętnie odpowiem.
pozdrawiam i już życzę miłego wyjazdu.
Bożena
Igor 40
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 10 lut 2018 22:35

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: Igor 40 »

Dziękuję Bożena :) wezmę swój czajnik, uspokoiłaś mnie z pokojem jednoosobowym. Uwielbiam chodzić po górach więc nastawiam się na chodzenie, co prawda w Pieninach byłem w zeszłym roku, ale wszystkiego nie udało mi się schodzić. Kwestia rozrywek, czy jest tam kawiarnia z tańcami czy trzeba gdzieś wychodzić, jeżeli tak to gdzie? Czasem będę chciał wyjść z tej swojej jedynki :)
Igor 40
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 10 lut 2018 22:35

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: Igor 40 »

Beatrix :) jeszcze nie wiem skąd będę wyruszał do sanatorium gdyż po drodze mam w planach odwiedzić dawnych znajomych, pewne jest to, że startuję z nad morza :)
forumowicz

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: forumowicz »

Igor , jeśli chodzi o kawiarnie z tancami , w Dzwonkówce jest , ale tylko sala ;) w poblizu nie ma nigdzie . Ratuje Cie to , że jedziesz swoim autem .
Byłem tam gościnnie kilka dni , no to właśnie gdyby nie samochód , umarłbym z nudów :!: a może jednak by mi się nie nudziło :?: :P
Szczawnica jest dobra dla amatorów wedrówek po szlakach , dla pozostałych to dziura :!:
forumowicz

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: forumowicz »

bozenkagr - byłaś w grudniu , przepraszam , że zapytam , ale jak spędzałaś czas wieczorem , po kolacji :?:
no bo latem , to mozna jeszcze pospacerowac , posiedzieć nad Grajcarkiem , ja byłem końcówką września , już było niezbyt ciekawie , a w grudniu :?:
nie sądze abys miała na myśli czytanie książek i ogladanie telewizji .nie to , zebym cos do tych rozrywek miał , no ale to , ma w domu każdy .
Odpiszesz mi :?:
Igor 40
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 10 lut 2018 22:35

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: Igor 40 »

Waldek, czyli nie potańczyłeś :) mój wyjazd wypada w dużej mierze w Wielkim Poście, to jeszcze bardziej może pogrążyć ewentualne tańce haha Zamiast tańców dużo spacerów na świeżym powietrzu, nie będę też oglądał się za kuracjuszkami :) NFZ powinien mnie wysłać do jakiegoś zakonu o surowej formule w górach :) najlepiej żeńskiego haha
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Szczawnica Dzwonkówka 17.03 - 07.04.2018

Post autor: Hipokryt »

Igor - jaki masz problem? Jeśli jedziesz własnym autem to wrzuć jakiś sprzęt grający i w Dzwonkówce cały turnus będzie się bawił na sali obok wielkiego dzwonu. Sprawdzone, więc polecam takie spędzanie długich wieczorów.
Spacery i dalsze wycieczki po okolicach też są ciekawe, więc nuda Ci tam nie grozi. Tam nie ma miejsca na nudy!
I nie wierz stwierdzeniom typu: "Szczawnica to dziura" bo to perła polskich uzdrowisk :)
Kto tak twierdzi - niech pojedzie do "nowoczesnych" kurortów lub poczyta Forum ;)
ODPOWIEDZ