KSU Nałęczów od 07.05.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
GORY13
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 10 maja 2017 11:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: GORY13 »

Ja też dostałam Nałęczów z ZUSU od 18 lipca ,Słyszałam dobre opinię.dzisiaj juz zarezerwowałam parking bo prawdopodobnie pojadę autem.Jak byłam w polańczyku to było super myślę że tu też będzie ok.a ty kiedy jedziesz,pozdrawiam
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: endriu__4 »

GORY13 pisze: 03 kwie 2018 18:21 Ja też dostałam Nałęczów z ZUSU od 18 lipca ,Słyszałam dobre opinię.dzisiaj juz zarezerwowałam parking bo prawdopodobnie pojadę autem.Jak byłam w polańczyku to było super myślę że tu też będzie ok.a ty kiedy jedziesz,pozdrawiam
ja tak jak w tytule od 07 maja,jak będzie źle to uciekam do domu :lol: ,a jak przeżyję to na pewno napiszę
ile teraz krzyczą za parking za cały turnus :?:
GORY13
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 10 maja 2017 11:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: GORY13 »

150 zł


;) ;)
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: endriu__4 »

ostatnio znalazłem dwie najnowsze opinie ze stycznia 2018(zamieściłem je na forum oceń sanatorium/opinie ) :o
no cóż,chyba nie może być już gorzej :evil: czekamy,pojedziemy,zobaczymy,...a czy przeżyjemy :lol:
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: endriu__4 »

...zostało tylko kilka dni,a tutaj dalej wieje pustką-nie ma chętnych na Nałęczów :lol:
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: endriu__4 »

endriu__4 pisze: 27 kwie 2018 06:24 ...zostało tylko kilka dni,a tutaj dalej wieje pustką-nie ma chętnych na Nałęczów :lol:
podbijam z tematem,może jeszcze ktoś dołączy ;)
Kwiatuszek1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 maja 2018 18:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: Kwiatuszek1 »

A ja będę w Kardiologicznym z ZUS-u na turnusie rozpoczynającym się 24 czerwca.
Szkoda, że na forum jest tak mało aktualnych opinii o tym obiekcie i o samym Nałęczowie, ocen udzielanej tam rehabilitacji, warunków pobytu oraz opisu atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu itp.
W ubiegłym roku byłam w podobnym terminie w Olecku.
Pod każdym względem było suuuper !!!
Ludzie z poprzednich turnusów chętnie dzielili się na forum wrażeniami z pobytu . Do czerwca mnóstwo się wtedy naczytałam, a będąc już na miejscu wszystko wiedziałam "co i jak", gdzie lepiej, gdzie gorzej, co warto, co nie warto, gdzie iść, co zjeść, co zwiedzić, itp., itd.
Dlatego mocno trzymam "endriu__4" za słowo dane w innym wątku, że na pewno opisze swój pobyt i czekam na relację, a po powrocie może i ja dorzucę swoje 5 groszy i jakoś się "nałęczowski wątek rozbuja".
Pozdrawiam byłych i przyszłych kuracjuszy z KSU w Nałęczowie i do zobaczenia w realu lub na forum. :kwiat:
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: endriu__4 »

...zaczynamy od początku ;)
Przy rejestracji w KSU zostaniemy poproszeni o nr. konta na które to zostaną przelane pieniążki za zwrot kosztów podróży,otrzymujemy pokój(kuracjusze ZUS otrzymują pokoje 1 lub 2)następnie kierujemy się na stołówkę gdzie przydzielany jest nr.stolika i tura posiłków tj.
1 tura: śniadanie 7.45 ,obiad 12.45 ,kolacja 17.00
2 tura:śniadanie 9.00 ,obiad 14.00 ,kolacja 18.00
dodać należy ,iż KSU posiada własną kuchnię z dość znośnymi posiłkami i miłą obsługą.
Po stołówce zaliczamy gabinet pielęgniarski i lekarza,oczywiście odpowiedni dla danego piętra(kuracjusze ZUS 1 i 2 piętro)gdzie zostaje założona karta zabiegowa i zaordynowane stosowne zabiegi-warto prosić lekarza o zabiegi które nam pomagają ;)-wszystkie zabiegi są na miejscu tzn.dolny parter,1,2 i 3 piętro za wyjątkiem basenu, do którego dochodzimy przez park ok.500m. do ATRIUM,które na dolnym poziome jest fajną kawiarnią z parasolami i bilardem.Jeżeli mowa o rozrywkach to każdy na pewno znajdzie coś dla siebie(polecam Atrium-fajfy od 15 i wieczorki od 18) a na początku turnusu na pewno pojawi się pan przewodnik i wodzirej w jednej osobie i szczegółowo przedstawi harmonogram wycieczek w dość przystępnych kwotach 30-45PLN,a także imprez plenerowych i koncertów
Jeżeli chodzi o pokoje to nie są to apartamenty :) ,lecz do wytrzymania poza dziwna łazienką która jest połączeniem umywalki z prysznicem i sedesikiem w jednym :shock: -lecz nie zapominajmy ,że jest to Szpital Kardiologiczny w którym codziennie o godz.ok.7.30 i 21.30 jest sprawdzana obecność :o
Reasumując trwający turnus zawsze można ponarzekać ,lecz szkoda czasu na takie roztrząsanie-koniec końców nie jest najgorzej i idzie wytrzymać z fajnymi ludźmi ,a przede wszystkim słowa uznania należą się personelowi,który z uśmiechem służy kuracjuszom.Osobiście polecam (czemu sam się dziwię)tzw.relaksację z Panią Asią-przemiła osoba :kwiat:
Nie będę już przynudzał,w razie pytań postaram się odpowiedzieć zainteresowanym ,lub ciekawskim :arrow:
Kwiatuszek1 jak będziesz w czerwcu na turnusie koniecznie wstąp do parku ,bo prawdopodobnie w tym okresie powinien już kwitnąć TULIPANOWIEC(uwiecznij na foto i wrzuć na forum) ;)
Kwiatuszek1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 maja 2018 18:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: Kwiatuszek1 »

Bardzo dziękuję endriu_4 za relację, z której powiało umiarkowanym optymizmem, co myślę nas, czekających na wyjazd napawa również tym samym. :)
O tulipanowcu słyszałam, a że na punkcie kwiatuszków mam niezłego bzika, więc już się na niego szykuję z aparatem i jeśli tylko podołam barierom technologicznym, związanym z umieszczeniem fotek na forum, to na pewno je tu wrzucę.
A ponieważ jestem osobą zainteresowaną (ciekawską) to dopytuję endriu_4 o jeszcze kilka szczegółów:
1. Czy na zakwaterowanie (pokój, piętro, tura posiłków, rodzaj i godziny zabiegów) ma wpływ pora, o której przyjedziemy do ośrodka?
2. Czy pokoje są lepsze i gorsze (wielkość, wyposażenie, balkon, widok)? Jeśli tak, to które są lepsze i dlaczego?
3. Czy lepiej mieszkać na I czy na II piętrze i czy ma się na to jakiś wpływ?
4. Czy w pokojach jest radio i czajnik?
5. Czy spośród zabiegów ordynują kriokomorę i masaż ręczny lub terapię manualną?
6. Do której godziny w ciągu dnia trwają zabiegi?
7. Czy zabiegi są rozsądnie zaplanowane i rozłożone w ciągu dnia, czy też totalna czasowa szatkownica tzn. czy jest czas, aby wyskoczyć w ciągu dnia na miasto lub do parku, czy też nie opłaca się, bo trudno byłoby zdążyć wrócić na kolejny zabieg?
8. Ile było wykładów z edukacji zdrowotnej i o której są organizowane?
9. Czy wycieczki organizowane przez przewodnika cieszą się zainteresowaniem, czy też ludzie raczej wolą zwiedzać we własnym zakresie?
10. Ilu kuracjuszy jest w KSU i jaka jest średnia wieku (tak orientacyjnie oczywiście)?
11. Czy Panie kwaterujące pacjentów uprawiają "inżynierię społeczną", tzn. czy dobierają osoby do pokojów według jakiegoś klucza np. wieku, wyglądu, wstępnej oceny temperamentu itp. i czy ludzie są raczej zadowoleni ze współlokatorów?
Uff!
Jeśli endriu_4 dasz radę, to odpowiedz - proszę!!! :kwiat:
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Re: KSU Nałęczów od 07.05.2018

Post autor: endriu__4 »

Kwiatuszek1 bardzo miło ,że tak szczegółowo pytasz-udzielam więc odpowiedzi w miarę wiedzy w/g zapytań:
1)pora przybycia i rejestracji ma chyba tylko wpływ na przydział pokoju(wiadomym jest iż wcześniej jest więcej pokoi do rozdysponowania-zawsze można poprosić w recepcji o jakiś konkretny pokój,a na stołówce o jedną z tur posiłków)godz. zabiegów planowane są po wizycie lekarskiej odgórnie
2)rozmieszczenie pokoi dla kuracjuszy ZUS:Ip. pok.115 1os.strona południowa z widokiem na przyszpitalny park;116 2os.wschodni z narożnym balkonem-chyba najlepszy ;) 117,120,121,122,123,124,125 strona wschodnia z widoczkiem na wew.parking KSU :lol: IIp.pok.234 1os. dla niepełnosprawnych strona północna bez balkonu ,210 i 215 1os.strona południowa z balkonem,217.220,221,222,223,224,225 strona wschodnia ,226,227,228,229,230,231 strona północna ,207 strona zachodnia
wyposażenie tradycyjne:łóżka szafa wnękowa z półkami,stolik ,2 krzesła,2 stoliki nocne i mega mała toaleta z łazienką :o
3)jeśli poprosisz w recepcji a dany pokój będzie wolny to nie powinno być problemu,a co do piętra jak kto woli :)
4)w pokojach jest czajnik i tv-żelazko można wypożyczyć w recepcji
5)niestety kriokomory nie ma :( osobiście mam krioterapię ,laser,magnetronik ,tens,ćw.czynne wolne,ćw.na przyrządach a także grupowe na kręgosłup, i oczywiście masaż(dostępna jest borowina.basen) :kwiat: o zabiegi walcz u lekarza :!:
6 i 7)zabiegi rozpoczynają się od 8.30 a kończą po 16.00 i planowane odgórnie,lecz idzie się dogadać z fajnym personelem ;) i można nieraz wszystko obskoczyć do obiadku ;)zabiegi na dolnym parterze sala 8,9,10 i gimnastyczna 12 ,a także na piętrach sale 104,209 i 309
8)edukacja zdrowotna 5 razy(po jednym razie dietetyk,lekarz,psychoterapeuta i dwa razy BHP)do tego 1 raz psychoedukacja,7 razy relaksacja i dwa razy badanie fizjoterapeutyczne na początku i na koniec turnusu
9)co do wycieczek to wiadomo iż zależy od gustu, lecz na pewno warto wybrać się na tzw.wycieczkę pieszą po Nałęczowie z przewodnikiem ok.2.5godz.na początku turnusu-facet potrafi ciekawie i z humorem opowiadać :lol:
10)na moim turnusie jest 48 osób z ZUS-u i bardzo dużo NFZ ,komercji i sercowców-ogólnie coś ok.250os.na obiekcie o rozbieżnych peselach
11)lokatorzy jak to lokatorzy-raz lepiej a raz GORZY :x
co do kwaterunku to nie ma chyba schematu i warto jak jest możliwość dobrać sobie lokatora przy recepcji
...mam nadzieję iż tą pisaniną choć trochę naświetliłem sanatoryjną rzeczywistość :idea:
Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy ...nie tylko z Nałęczowa :arrow:
ODPOWIEDZ