Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
forumowicz

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: forumowicz »

Witam ponownie .W Muszynie byłam kiedy ogrody były w budowie. Obecnie z pewnością są ukończone - widziałam to zresztą na zdjęciach i w telewizji. Słyszałam że w tym roku dalej mają rozbudowywać. Byłoby super gdyby pogoda dopisała gdyż wtedy słońce pokazuje i uwidacznia całe piękno . Trochę martwię się że skoro pokoje w studio są na 5 piętrze to mogę mieć mały problem z bagażem ( zazwyczaj na każdy wyjazd biorę więcej niż potrzeba :lol: ). W tym wypadku będę musiała ograniczyć się. Ale cóż ...za to byłby lepszy widok na Muszynę. Myślę jednak że poradzę sobie. Warto dopłacić za dodatkowy nocleg i mieć troszkę komfortu. Żeby tylko chcieli dać studio . Dzięki za wyjaśnienia. Pozdrawiam wiosenne.
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: jurekk »

Teraz faktycznie wszelkie ogrody są wykończone i naprawdę robią wrażenie. Ja byłem w drugiej połowie listopada, to na początku jak była piękna pogoda udało mi się je zobaczyć w całej krasie, chociaż to zapewne tylko był przedsmak tego co może się prezentować na wiosnę i latem. Ty będziesz mieć to szczęście, że nacieszysz oczy jak przyroda zaczyna się budzić i teraz to tylko mogę Tobie zazdrościć tych wiosennych widoków i tego co będziesz mogła tam usłyszeć (bo np. strumyki z kaskadami były wyłączone), czy chociażby poczuć zapach kwitnących roślin... oj już mi szkoda :shock:
A widoki w Koronie są z każdego piętra (pokoje dla kuracjuszy są od 2 piętra), bo sam budynek jest usytuowany na sporym wzniesieniu i jeśli pokój dostaniesz od strony wschodniej, to z każdego piętra będziesz miała piękny widok na całą Muszynę.... z tym, że wyżej faktycznie jak będziesz wyżej, to nie będą zasłaniały Ci widoku dość wysokie drzewa - ja na 4 piętrze miałem wspaniały widok :)
Też wiosennie pozdrawiam 8-)
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: jurekk »

Goja i jeszcze jedna sprawa... bo skoro tak dużo rzeczy zabierasz, to zapewne wybierasz się swoim samochodem. Miałbym taką podpowiedź... koło Korony jest oczywiście parking, ale za szlabanem jest płatny (bodajże ok 80 zł. za pobyt). Wystarczy jednak zaparkować przed szlabanem (jest to też obok budynku sanatorium) i wtedy nic nie płacisz, bo to są bezpłatne miejsca parkingowe :)
Pozdrawiam...
forumowicz

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: forumowicz »

Witam ponownie. Cieszę się że już termin tak blisko, ale najpierw czekają mnie przygotowania do świąt a więc porządki , pranie, zakupy świąteczne spotkanie z rodziną i jednocześnie pakowanie, i myślenice o tym aby niczego nie zapomnieć. Na pewno uzbiera się dużo rzeczy "potrzebnych" do zabrania, ale później selekcja i częściowo odrzucenie tych mniej potrzebnych, bo niestety nie jadę samochodem lecz komunikacją publiczną. No bo to wszystko kilogramy a i waliza nie rozciągnie się. Czas mnie już goni i jest go już coraz mniej. Pogoda może wyklaruje się i najważniejsze żeby nie lało na wyjeździe . Bo pod górkę i jeszcze w deszczu to rzecz niefajna. Dzięki za wszystkie informacje. :)
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: jurekk »

Tak więc życzę Tobie wyklarowania pogody, pojemnego ułożenia rzeczy w walizce, żebyś niczego nie zapomniała, udanych zakupów i jednocześnie wydania jak najmniej na nie pieniędzy, lśniącego mieszkania przy jak najmniejszym wysiłku, miłych spotkań rodzinnych w Święta... i odpoczynku, bo wzniesienie na którym jest Korona daje trochę w kość :lol:
.... ale za to, jak się tam wdrapiesz, to już żadnych kłopotów, a raczej same przyjemności :)
forumowicz

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: forumowicz »

No i już jestem po.....sanatorium. Pogoda dopisała - była jak na zamówienie. Piękne słoneczne i gorące dni sprawiły że Muszyna każdego dnia coraz ładniejsza.Coraz więcej zieleni i coraz dłuższe dni sprawiły że pobyt był bardzo miły. Wyżywienie dobre , choć na początku trochę małe porcje ale jest to kwestia przestawienia żołądka. Zabiegi zaczynały się już od godziny.7 rano ale za to było później dużo czasu na spacery. A jest gdzie chodzić. Niestety nie udało mi się załapać na jedynkę ani na pokój w studio. Mimo iż przyjechałam dzień wcześniej ok godz.17.30 to już wszystkie jedynki były rozdane. Sporo osób przyjechało parę godzin wcześniej. Ale pokój 2osobowy nie jest najgorszy, jeżeli trafi się na zgodną osobę. Tak było w moim przypadku. Tak było w moim przypadku. Zabiegi całkiem dobre. Sympatyczny lekarz , który jest jest bardzo miło nastawiony do pacjentów i w miarę możliwości przydzieli zabiegi o które się prosi. Panie rehabilitantki miłe z wyjątkiem Pani na fizykoterapii , która często miewa swoje humory. Brakowało natomiast zainteresowania ze strony młodej pani dyrektor. Nie potrafi zainteresować się pacjentami i zorganizować dla nich choćby grilla . Poza tym było ok. Wieczorek zapoznawczy był w bardzo ciasnym pomieszczeniu kawiarni , gdzie nie ma czym oddychać przy większej ilości osób. Wszystkim pacjentom rozpoczynającym turnus życzę miłego i udanego pobytu 🙋.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: Bogutka5 »

Och jak miło czyta się takie opowieści. Spokojnie, odpoczynkowo - Goja do następnego razu.
Bogutka
elva
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 03 paź 2017 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: elva »

Witam drugi dzień się kończy,ja też nie załapałam się na jedynkę a dwójka jest ok.przestronna i towarzyszka fajna.Internet bardzo dobrze działa,opłata 21 zł za cały pobyt.Muszyna urokliwa..Następne informacje póżniej ale na razie jestem bardzo zadowolona.Pozdrawiam:)
forumowicz

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: forumowicz »

Cześć Elva .😀 Myślę że będziesz miło wspominać pobyt, tym bardziej że pogoda w dalszym ciągu dopisuje. Mnie do dziś brakuje spacerów , pięknych widoków i tego górskiego słońca, które przecież "inaczej tam świeci " 😎 i opala. Ja wróciłam do domu bardzo ładnie opalona i dalej się nią cieszę. Korzystałam z wolnych chwil między zabiegami aby usiąść na balkonie i łapać słońce. Szkoda tylko że po godz. 12 już odchodziło na drugą stronę. Trzeba było schodzić na dół. Ale po południu w miłej grupie i tak chodziłam na długie spacery po okolicznych trasach pełnych słońca. I też ono, a nawet lepiej - opalało. Elva , chciałoby się dalej tam być. Jeżeli lubisz dreptać po górach tak jak ja to bardzo polecam. Jaworzyna nie taka straszna a widoki tam piękne!!!! Malnik to jeszcze mniejsza góra. Może już byłaś tam. Są 2 podejścia. Jedno bardzo dobre od strony powroźnika. Po drodze Czarna Młaka. Życzę dalszego miłego pobytu i wspaniałych wrażeń. Myślę że po powrocie też będziesz tęsknić za Muszyną. 😅 Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Jadę do sanatorium Korona w Muszynie 3-24.04.2018

Post autor: forumowicz »

Bogutka5 pisze: 26 kwie 2018 13:46 Och jak miło czyta się takie opowieści. Spokojnie, odpoczynkowo - Goja do następnego razu.
Bogutka
Cześć Bogutka 😀.Dzięki za odpowiedź. Miło spędzone chwile pamięta się długo i wspomina się . Jak na razie mam kontakt z kilkoma osobami i również ciepło wspominają. A ja lubię dzielić się wrażeniami ,stąd też moje wpisy na tym portalu. Pozdrawiam Cię Bogutka życząc samych cieplutkich dni i udanego wypoczynku. 🌞
ODPOWIEDZ