Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Samotna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 23 lut 2018 18:10
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: Samotna »

nie ma mojej jednej wypowiedzi
Samotna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 23 lut 2018 18:10
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: Samotna »

Pewnie za dużo napisałam :lol: Kto to usuwa?
Samotna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 23 lut 2018 18:10
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: Samotna »

Aha, okey. No super chłopaki :shock:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: Dzia_dek »

bodana2 pisze: "Uderz w stól a nożyce się odezwą"
Zastawka pnia płucnego jest w sercu. Niedomykalność tej zastawki jest schorzeniem kardiologicznym.
Czy na leczenie się tylko wysyła? Nie można jeździć prywatnie i samemu dokonywać wyborów i jechać tam , gdzie klimat szczególnie sprzyja ?
Wymieniłam te 3 miejsca , bo według mojej oceny panujący tam mikroklimat sprzyja osobom ze schorzeniami kardiologicznymi . Jest wiele innych miejsc w Polsce, które mają oddziały kardiologiczne sanatoryjne i szpitalne, np. oddział szpitalny w Gołdapi, Krystyna w Busku itd., ale ich nie polecam, więc nie pisałam o nich.Mam prawo do własnego zdania. Nadmieniam, że w każdym z wymienonym przeze mnie miejsc byłam na leczeniu. Po co ten sarkazm i pouczanie? Czyżby z przyzwyczajenia?
Niestety muszę zacytować cały Twój post ponieważ już przeszło kilka stron i trudno byłoby zrozumieć sens mojej wypowiedzi.
A gdzie Ty w moim poście dostrzegasz ten sarkazm i pouczanie? Bo ja bardziej widzę tam informacje, ale punkt widzenia itd.
Natomiast uważam, że w Twoim tekście jest sporo niepotrzebnej złośliwości i tez mógłbym napisać to zacytowane przez Ciebie
przysłowie. Przyznaję, że nie wiedziałem o tej zastawce pnia, że jej niedomykalność jest schorzeniem kardiologicznym. Mój
błąd, mogłem doczytać, a nie sugerować się nazwą schorzenia. Za zwrócenie Tobie uwagi, w tym miejscu mogę teraz już tylko
przeprosić. Kolejna sprawa. Nikt nie neguje Twojego prawa do wyrażania własnego zdania, ale dopiero teraz napisałaś, że
"wg mojej oceny itd.", ale mimo wszystko nie jesteś lekarzem, który może określić czy dany mikroklimat jest dobry dla osoby
z takimi schorzeniami. Przy schorzeniach kardiologicznych dokonywanie samemu wyboru co do miejsca leczenia (nie mówimy tu
o pobytach turystyczno - wypoczynkowych) i polecanie tego innym uważam co najmniej za nierozważne. To, że nam akurat
mikroklimat danego miejsca sprzyja nie oznacza, że druga osoba będzie się tam czuła równie dobrze co my. A mamy tu na forum
takie przykłady właśnie przy schorzeniach kariologicznych. Mam również przykład na własnej osobie gdy dzwoniąc do środka i próbując
zrobić dla siebie rezerwację na pobyt rehabilitacyjny, pani z recepcji zapytała o rodzaj schorzenia (kardiologiczne)i po jej krótkiej
konsultacji z lekarzem usłyszałem odpowiedź, że z moim schorzeniem żaden lekarz nie zaordynuje mi zabiegów ponieważ nie weźmie odpowiedzialności za stan mojego zdrowia. Mogę przyjechać, ale turystycznie. Jeździłem tam przed chorobą, jeżdżę tam nadal, bardzo
dobrze się czuję, odpoczywam tam, więc mam skłamać i ukryć schorzenie bo wg mojej oceny (co mi tam jakiś lekarz) i samopoczucia
uważam, że należą mi się również zabiegi. Czy na takiej podstawie mam polecić to miejsce innym osobom? Wydaje mi się, że nie.
Uważam, że nie potrzebnie doszukujesz się jakiegoś drugiego dna lub wręcz ataku na swoją osobę w moim poprzednim poście.
p.s. przepraszam autorkę tematu za te wpisy nie mające nic wspólnego z jej wyjazdem. Ten jest mój ostatni.
Samotna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 23 lut 2018 18:10
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: Samotna »

Dzia_dek wszystko okey.
ksiaze111
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 215
Na forum od: 18 kwie 2017 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: ksiaze111 »

Ale macie problemy. Przez telefon nikt mnie nie zapytał jakie schorzenia kasa się liczy. NFZ cztery lata zamiast na kardiologię mnie wysłać dał na dział reumatologia było, sanatorium kołobrzeg zimową porą, a ostatnio były góry Muszyna miejscowość piękna pochodziłem z towarzystwem po górach.

I nikt się nie pytał o moje schorzenia.

Pozdrawiam ksiaze111
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: Dzia_dek »

Książę to nie problemy tylko normalna wymiana zdań, tym bardziej, że są one (zdania) różne.
Natomiast Twój post doskonale pokazuje, że w niektórych obiektach potencjalny kuracjusz
jest traktowany bardzo przedmiotowo. To po prostu "portfel" z którego można wyciągnąć parę
"kawałków", a jeśli jeszcze wykazuje zainteresowanie ofertą to już połowa sukcesu murowana.
Tak jak piszesz ważna jest kasa, a schorzenia schodzą na dalszy plan. Przykra rzeczywistość.
Samotna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 23 lut 2018 18:10
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: Samotna »

Wszystko to jest przykre i tyle. Tak naprawdę w chorobie zawsze jest się samemu...
ksiaze111
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 215
Na forum od: 18 kwie 2017 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: ksiaze111 »

Cieszyłem się jak termin mi przesuwali, że już nie muszę iść do szpitala. A jak terminu coraz bliżej to sam się zastanawiam. Samej operacji się nie boję tylko usypiania i wybudzania. Może być przy tym tragedia.
Samotna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 23 lut 2018 18:10
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-Zdrój "Włókniarz" 09.04.18 - 30.04.18

Post autor: Samotna »

Czy na miejscu, jak już zobaczę pokój, jadąc z NFZ będę mogła poprosić o zmianę pokoju ? Czy to w ogóle jest możliwe? Czy tylko zamiana jest możliwa za pieniądze? Jak zapłacę to mam lepszy pokój?
ODPOWIEDZ