Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Maddalen
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 01 lip 2018 10:16
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: Maddalen »

I lasy :) Ponoć jest sklep. Spożywka czy wszystkiego po trochu? A jak z bezpieczeństwem - jeśli chodzi np o telefon, dokumenty itp w trakcie zabiegów?
Maddalen
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 01 lip 2018 10:16
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: Maddalen »

Czytałam też o możliwości wykupu karnetu na basen i siłownię. Jeśli jest dużo zabiegów to czy jest czas na dodatkowe zajęcia i czy basen nie jest zatloczony? Dużo pytań mi się nasuwa... Będę wdzięczna za odpowiedź 😊 Pozdrawiam
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: sylwia166 »

Jan
Hej z ta metropolią to bym nie przesadzała, ludności może więcej, ale w miejscowości nic się nie dzieje. Większość kuracjuszy miała jedną rozrywkę, popołudniowe piwko na łonie natury, czytaj w lesie :)
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: basiat »

Maddalen,
sklep jest, tak jak napisałaś ze wszystkim po trochu - nie tylko spożywka. Dodatkowo są tzw stragany , gdzie można kupić owoce i warzywa i jest też sklep z odzieżą:))
Spod sanatorium odjeżdża autobus do Włocławka- ok 15 min do centrum.
Można wykupić dodatkowo karnet, który oprócz basenu wraz ze wszystkimi tamtejszymi atrakcjami(sauna, jakuzzi,grota solna...) i siłowni oferuje zajęcia z jogi, spacer z kijkami z instruktorem i chyba ze zniżką na kręgle. Tylko rzeczywiście, czy starczy na wszystko czasu, a przede wszystkim siły :?: :?
Maddalen
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 01 lip 2018 10:16
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: Maddalen »

:kwiat: dzięki za informację:). Czyli wiedząc jakie będą zabiegi można się wtedy zastanowić nad karnetem..
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 262
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: John2306 »

Witam wszystkich,
jadę do sanatorium (skierowanie z ZUS) po raz 6. Wyjazd do Wieńca traktuję jako zesłanie. Sądzę , że są to tereny dla ludzi potrzebujących ciszy , spokoju. Ja natomiast zaliczam się raczej do osób aktywnych. Spędzenie tych 24 dni będzie zależało tylko i wyłącznie od nas samych i od tego co zechcemy robić. Nasłuchałem się i naczytałem wielu opinii na temat Sanatorium Wieniec i nie neguję opinii tych osób , które potrzebują ciszy i spokoju. Natomiast nie podzielam tezy, że tak zwana parkieto-terapia jest czymś złym. Z dotychczasowych obserwacji mogę stwierdzić , że ZUS bardzo o nas dba dlatego zajęcia będziemy mieć od śniadania do kolacji z przerwami. Ponadto nadmienię, że wszystko jest do ogarnięcia pod warunkiem, że będzie odpowiedni zespół. Jadę z okolic Płońska przez Płock i mogę kogoś po drodze zabrać. Pozdrawiam i do zobaczenia w tym molochu.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: basiat »

John, parkietoterapii w Wieńcu nie brakuje :D Codziennie , oprócz poniedziałków chyba, grają do 23.00 :D Sala olbrzymia, klimatyzowana - można wybawić się na wszystkie możliwe sposoby :lol: :lol:
Z tymi zajęciami nie jest aż tak źle. W Wieńcu na wszystko jest czas i odpowiednia pora. A zespół się znajdzie. :D
Pozdrawiam
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 262
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: John2306 »

Cieszę się ,że tak pozytywnie piszesz o rozrywkach. Kolega mój który był w Wieńcu rok temu opowiadał, że w wejściu stał cieć,który nie pozwalał zajżeć
do środka tylko trzeba było zapłacić 10 zł. Nie chodzi tu o opłatę, ale po co mam płacić kiedy po wejściu okaże się , że nie ma z kim zatańczyć. Na przełomie lutego i marca byłem w Krynicy Zdroju tam dopiero było gdzie się pobawić.
zizi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 lip 2018 10:25

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: zizi »

Witam.
Jestem w sanatorium w Wieńcu.
Jeśli ktoś chce jakieś informację , proszę pytać , chętnie udzielę odpowiedzi.
Pozdrawiam.
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: sylwia166 »

Zizi po pierwsze to jesteś z zusu czy nfz? Do ktorej masz zabiegi, jak z ich rozplanowaniem, czy organizują wycieczki i czy można się na dopchać? No jak masz jakieś cenne wskazówki to chętnie poczytamy. No jak ogólne wrażenie?
ODPOWIEDZ