Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
zizi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 lip 2018 10:25

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: zizi »

Witam sylwia 166.
-jestem z ZUS;
-zabiegów na cały turnus mam 116, więc od rana do wieczora z przerwami na przemieszczanie się na nie i na posiłki;
- wszystko jest tak rozmieszczone że w razie deszczu nie musisz wychodzić na dwór, tylko przemieszczasz się podziemnymi korytarzami ;
-wycieczki są z wyprzedzeniem ogłaszane i zapisy w recepcji ( nie korzystam z braku sił i czasu );
-moim zdaniem największym i jak dla mnie jedynym minusem jest stołówka , gdyż jedzenie dla ZUS NFZ , jest porcjowane ( kiepskie ) , są kolejki do wydawania posiłków i nie ma numerowanych stolików. Ja poradziłam sobie z tym w ten sposób że wykupiłam jedzenie komercyjne ( ilość a przede wszystkim wybór nieporównywalny).
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: sylwia166 »

Dzięki za info. Ja też chyba wykupię komercyjne posiłki, napisałaś, ze zabiegi do wieczora tzn. do której i czy codziennie kończy się wieczorem czy tylko czasami?
zizi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 lip 2018 10:25

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: zizi »

Ja najpóźniej kończę o 18.00 , ale nie zawsze, zależy od rozplanowania. Na kolację komercyjną chodzę na 19.10 , a po kolacji codziennie na basen ( czynny do 21.00 ) , jest mała pływalnia , 7 x jakuzzi , 4 x sauna , grota lodowa , tężnie itp. Dla tego dzień mam wypełniony od rana do wieczora , z małymi przerwami na wypoczynek który jest wskazany po nie których zabiegach. Mi bardzo zależało na tej rehabilitacji ,żeby się wykurować , dlatego bardzo przykładam się do wszystkiego. Są pacjenci , którzy bardziej lajtowo do tego podchodzą. Ja jestem bardzo zadowolona z ilości zabiegów, ich jakości i podejścia personelu do kuracjuszy, ogólnie po wykupieniu komercyjnego jedzenia uważam że jest tu super , pod warunkiem że przyjechałaś z nastawienie wykurowania się.

Życzę miłego a przede wszystkim intensywnego pobytu w Jutrzence.
Pozdrawiam.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania , proszę śmiało pytaj.
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: sylwia166 »

Bardzo dziękuję, jadę przede wszystkim podreperować zdrowie, to jest dla mnie najważniejsze. Jednak nie ukrywam, że liczę też na dobre towarzystwo :).
Maddalen
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 01 lip 2018 10:16
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: Maddalen »

Witaj zizi😊też się tam wybieram. Czy basen w godzinach wieczornych nie jest zatłoczony? Trochę ciężko po kolacji zaraz pływać. Czy jest jakiś karnet na sam basen? A między zabiegami nie ma dłuższych przerw? Pozdrawiam i miłego pobytu:) długo Ci zostało?
zizi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 lip 2018 10:25

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: zizi »

Witam Maddalen.
Basen najbardziej jest zatłoczony w godzinach dopołudniowych , ponieważ odbywają się tam też zabiegi. Popołudniu i wieczorem jest ok.
Karnety można kupić przy wejściu na basen.
Jeśli chodzi o przerwy między zabiegami to wszystko zależy od rodzaju schorzenia i rodzaju zabiegu. Ja mam przerwy w granicach 15-30 minut.
Jestem jeszcze do piątku.
Również pozdrawiam. Miłego i intensywnego pobytu.
Beti0105
Posty: 3
Na forum od: 13 lip 2018 19:18

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: Beti0105 »

zizi pisze: 14 lip 2018 12:29 Ja najpóźniej kończę o 18.00 , ale nie zawsze, zależy od rozplanowania. Na kolację komercyjną chodzę na 19.10 , a po kolacji codziennie na basen ( czynny do 21.00 ) , jest mała pływalnia , 7 x jakuzzi , 4 x sauna , grota lodowa , tężnie itp. Dla tego dzień mam wypełniony od rana do wieczora , z małymi przerwami na wypoczynek który jest wskazany po nie których zabiegach. Mi bardzo zależało na tej rehabilitacji ,żeby się wykurować , dlatego bardzo przykładam się do wszystkiego. Są pacjenci , którzy bardziej lajtowo do tego podchodzą. Ja jestem bardzo zadowolona z ilości zabiegów, ich jakości i podejścia personelu do kuracjuszy, ogólnie po wykupieniu komercyjnego jedzenia uważam że jest tu super , pod warunkiem że przyjechałaś z nastawienie wykurowania się.

Życzę miłego a przede wszystkim intensywnego pobytu w Jutrzence.
Pozdrawiam.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania , proszę śmiało pytaj.
Dzień dobry, mam kilka pytań:
Ile kosztuje dopłata dzienna do komercyjnego wyżywienia?
Czy można wykupić komercyjne wyżywienie tylko w wybrane dni?
Czy na prewencji kardiologicznej też jest 116 zabiegów?
O której najwcześniej można być zakwaterowanym w dniu przyjazdu?
Pozdrawiam serderdecznie.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: jan19557 »

Co wy z tym dokupowaniem papu. Porcje wcale nie są takie małe i z pewnością wszystkim wystarczy, a jak mało to można sobie zupką dopełnić.
Jeśli chodzi o zakwaterowanie to pisze na skierowaniu od której . W praktyce od rana można przyjeżdżać. Z ZUS jest minimum 110 zabiegów a z NFZ 56 o ile się nie mylę.
zizi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 lip 2018 10:25

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: zizi »

Witaj jan19577.
Masz rację porcje nie są małe ale kiepskie jedzenie i byle jak podawane . Oczywiście zawsze możesz do posiłku zjeść pół bochenka chleba i się zapchać.
Ale czy o to chodzi ?
Ja wolę zjeść nie dużo tylko smacznie i to co lubię i mieć wybór . Komfort ten na cały turnus kosztuje 200-parę złotych.
Czy dużo ? Każdy zrobi jak uważa.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka od 21.07.2018

Post autor: jan19557 »

Istotną sprawą jest to, że do sanatorium jedziemy po to aby się kurować a przy okazji odchudzić a nie odwrotnie. Inna sprawa czy komuś smakuje jedzenie. Wszak każdy ma swoje przyzwyczajenia. W sanatorium trzeba się liczyć z tym , że nie wszystko będzie pod nas gotowane. Ja nigdy nie marudziłem, że mi mało czy bardzo nie dobre, nie dokupując przy tym żadnego jedzenia poza jakimiś owocami czy ciasteczkami.
ODPOWIEDZ