Krynica Zdrój - sanatorium Beskid od 08.08.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
ona83-Katowice
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 23 maja 2018 08:43
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Krynica Zdrój - sanatorium Beskid od 08.08.2018

Post autor: ona83-Katowice »

Witam.
Otrzymałam skierowanie z ZUS do sanatorium w Krynicy Zdrój do ośrodka Beskid od 08.08.2018.
Czy ktoś jedzie w tym terminie z okolic Katowic, szukam transportu.
Chciałabym także dowiedzieć się jakie są warunki w tym ośrodku jeśli chodzi o jedzenie, zabiegi i komfort pokoi, oraz czy jest dostępne WiFi w pokojach lub w ośrodku.
Pozdrawiam wszystkich Kuracjuszy :)
Ola35
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 94
Na forum od: 16 maja 2018 14:59
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój - sanatorium Beskid od 08.08.2018

Post autor: Ola35 »

Warunki okropne. Sanatorium na wysokiej górze co dla kuracjuszy z chorobami nóg i kręgosłupa nie bardzo. Nie ma basenu. Trzeba dojechac busem zabiegi też nie wszystkie są dostępne dla pacjentów. Część jest tylko komercyjna.
forumowicz

Re: Krynica Zdrój - sanatorium Beskid od 08.08.2018

Post autor: forumowicz »

ona83-Katowice pisze: 23 maja 2018 08:53
Czy ktoś jedzie w tym terminie z okolic Katowic, szukam transportu.
KATOWICE, D.A., ul. P. Skargi - - - KRYNICA Z.Czarny Potok Pętla - 08 sierpnia
wyjazd - 05:40 , dojazd 10:15 ;)


pośpieszny
Voyager Transport Sp. z o.o.
4h 35min | 30,00zł
krysia1932
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 15 kwie 2017 16:26

Re: Krynica Zdrój - sanatorium Beskid od 08.08.2018

Post autor: krysia1932 »

Też mam przydział do sanatorium Beskid. Skrajne opinie. Od bardzo złych do super. Można się pogubić. :?: A jak jest naprawdę . Można to uśrednić, bo chyba nie wszystko jest tak źle. Bardzo martwi mnie to podejście, ponieważ mam problem z kręgosłupem i stawami, jak sobie poradzę. Chyba zabiorę ze sobą kule. Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 369
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Krynica Zdrój - sanatorium Beskid od 08.08.2018

Post autor: tygrys »

Witam!,Niestety ale i kule nie pomogą .Podejście jest strome i długie.Myślę,że tu ktoś popełnił duży błąd kierując osobę z takimi dolegliwościami do tego sanatorium . Żeby zwiedzać Krynicę i się po niej w miarę komfortowo poruszać trzeba być w miarę sprawnym fizycznie,mieć zdrowe nogi ,a tym bardziej kręgosłup.Nie wiem co to za lekarz bezmyślnie kieruje schorowanych ludzi do miasteczek typowo górskich.Potem ludzie siedzą w tych sanatoriach cały turnus i się kurują po jednym zejściu i wejściu do miasta ,czy parku.Bo najzwyczajniej im ciężko i źle to znoszą .Podejscie tak jak pisałem jest strome i powiedzmy od miejsc najczęściej odwiedzanych,sklepów,koscioła itp. oddalone jest około 1,5 kilometra cały czas pod górę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ona83-Katowice
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 23 maja 2018 08:43
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krynica Zdrój - sanatorium Beskid od 08.08.2018

Post autor: ona83-Katowice »

no to katastrofa.. ale co zrobić jak nas tam wysyłają przymusowo...
Aszka
Posty: 3
Na forum od: 18 lip 2018 23:25

Re: Krynica Zdrój - sanatorium Beskid od 08.08.2018

Post autor: Aszka »

Kurcze albo ja mam male wymagania albo nie zwracam uwagi na pierdoły... bylam w Beskidzie w 2017r., jedzenie fajne ale brakowało mi owoców (sklepów w okolicy od groma, stac mnie na jablko dziennie), podejscie strome ale kurcze caly dzień nie robie nic (mam L4, nie musze sprzątać, gotować itp.) bo robią to za mnie, powspinam się w tą i spowrotem. Po 4 wejsciach kondycja lepsza. Po 3 tygodniach smigam po tej górce jak łania w lesie. Pokoje różne w kazdym cos na plus i minus ale czysto. Zabiegi.... mnie pomogły, kręgosłup przestał boleć. Nie mialam basenu, borowiny i innych papek, a jednak zadziałało. Lekarz na wstępie dał jeden zabieg na inny odcinek kręgosłupa ale fantastyczne Panie pozamieniały co nieco i było ok ! W trakcie pobytu zamienilam jeden z zabiegow na inhalacje bo ich chcialam, nie bylo problemu. Świetna kadra rehabilitacyjna, zawsze mozna było sie dogadać, zmienic godzinę zabiegu, wszyscy mili i uprzejmi.
Myślę, ze wiele zależy od nastawienia !!! i ludzi których spotkamy, wszak są to 24 dni z nimi. Ja miałam świetną ekipę, mam nadzieję, ze w tym roku będzie podobna i bedziemy się dobrze bawić ! Nie ma co się przejmować piedołami i psuć sobie pobytu ! Ciekawe ile z narzekajacych osób zgłosiło swoje zastrzeżenia do ZUS.... hmmm 0?!
ODPOWIEDZ