Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Bazyli
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 07 cze 2018 08:32
Oddział NFZ: Wielkopolski

Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: Bazyli »

Jadę na turnus z ZUS w wyżej wymienionym terminie z Turku w Wielkopolsce
Barbara1961
Posty: 3
Na forum od: 07 wrz 2018 21:07

Re: Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: Barbara1961 »

Bazyli pisze: 13 cze 2018 14:43 Jadę na turnus z ZUS w wyżej wymienionym terminie z Turku w Wielkopolsce
pozdrawiam tez jadę w tym terminie ale do Instytut Zdrowia
kola
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 31 gru 2011 15:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: kola »

Barbaro i Bazyli!
Ja mam skierowanie do Biaweny od 04.11.2018 r. i po przeczytaniu opinii oraz odległości od miejsca zamieszkania do sanatorium ( 500 km) chcę zrezygnować.
Bardzo proszę, napiszcie szczerze o pobycie w Wysowej.
Czekam na informacje.
Życzę miłego dnia!
Awatar użytkownika
Bozena321
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 27 wrz 2014 07:55
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: Bozena321 »

Fakt, że Wysowa to koniec świata. Jest to mała, spokojna miejscowość z czystym powietrzem i pięknymi drzewami. Z pobytu w Biawenie to chyba każdy jest bardzo zadowolony. Byłam i polecam :-)
kola
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 31 gru 2011 15:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: kola »

Bożeno!
Dziękuję za pozytywną opinię, którą z pewnością rozważę przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Pozdrawiam!
Vc97+kr64
Posty: 4
Na forum od: 19 wrz 2018 23:43
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: Vc97+kr64 »

Witam serdecznie
W terminie 19 sierpnia 2018 do 11 września 2018 przebywałam w sanatorium w Wysowej w Instytucie Zdrowia Człowieka, choć pierwotnie miałam przyjechać do Biaweny. Pobyt był cudowny, myślę, że w dużej mierze spowodowane to było świetną pogodą. Chociaż zabiegi oferowane przez Instytut wraz z kadrą rehabilitantów dodały uroku pobytowi.Wysowa rzeczywiście jest malutką miejscowością z dala od tłoku i gwaru ale po kilku dniach można uznać to za wielki plus. Dzięki temu dobrze się odpoczywa. Gdy dobrze rozplanuje się dzień można spacerem zwiedzić niezbyt odległe i nie uciążliwe ścieżki spacerowe i zdążyć na kolację. Mimo takiego położenia dojazd do Wysowej jest dobry nawet bez samochodu. Pod sam Instytut podjeżdża dwa razy dziennie autobus z Krakowa i wiele osób nawet z Wielkopolski i Dolnego Śląska w ten sposób przyjechało i wyjechało z Wysowej z bagażami. Biawena położona nieco wyżej ale do przystanku prowadzą wygodne ścieżki.
Sanatoria we współpracy z biurem podróży organizują wycieczki autokarowe po okolicy, do Krynicy, Kamiannej a także do gorących źródeł na Słowację.
Są dyskoteki i zabawy, tak że można wypoczywać i także korzystać z różnych atrakcji.
Ciekawa jestem opinii innych osób na temat pobytu w Wysowej. Ja osobiście wybieram się tam na powrót w najbliższy piątek. W ten weekend odbędzie się w Wysowej Święto Rydza. Może się spotkamy.
Viola
Vc97+kr64
Posty: 4
Na forum od: 19 wrz 2018 23:43
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: Vc97+kr64 »

Bożenko a kiedy byłaś w Biawenie?
kola
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 31 gru 2011 15:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: kola »

Witam!
Dziękuję za bardzo optymistyczne informacje. Na ich podstawie coraz bardziej przekonuję się do wyjazdu. W końcu jesień w górach ma dużo uroku, a odległość no cóż, też jest do pokonania nawet przy dolegliwościach reumatycznych.
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów!
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14483
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: ANDY12345 »

Witam, właśnie wróciłem z Wysowej. Mieszkałem w Beskidzie (szpital ) pod tym samym zarządem co Biawena. Dla mnie jedzenie super i wystarczające, bardzo urozmaicone, zabiegów mało jak na rehabilitację szpitalną, obsługa bardzo miła i kulturalna, zabiegi rejestrowane elektronicznie, pokoje bardzo ładne i słoneczne (jedne do południa drugie po południu ) okolica śliczna i spokojna i taka cicha, park z pijalnią o tej porze z kolorowymi liśćmi piękny, pacjenci choć starsi to fajni i z każdym można było porozmawiać na różne tematy bo dla nich to była odskocznia ( dializy, rehabilitacja po wylewach, udarach, tętniakach itp ) pogoda była przepiękna i ostatnie 3 dni były pochmurno-deszczowe które tylko lekko osłabiły ochotę pozostania jeszcze dłużej i dłużej. Było bardzo dużo organizowanych wycieczek po okolicy ( 2, 4, 8 km ) z przewodniczką lub przewodnikiem lub można było sobie samemu wypełnić czas. W kierunku na Zacisze jest trasa przyrodniczo-krajoznawcza z opisami którą 3-4 razy w tygodniu chodziłem niestety nie mogłem całej pokonać (problemy z nogami). Ode mnie duża piątka. Pozdrawiam an :D
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14483
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wysowa Zdrój biawena 19.08..2018 - 11.09.2018

Post autor: ANDY12345 »

Vc97+kr64 pisze: 24 wrz 2018 21:08 Witam serdecznie
W terminie 19 sierpnia 2018 do 11 września 2018 przebywałam w sanatorium w Wysowej w Instytucie Zdrowia Człowieka, choć pierwotnie miałam przyjechać do Biaweny. Pobyt był cudowny, myślę, że w dużej mierze spowodowane to było świetną pogodą. Chociaż zabiegi oferowane przez Instytut wraz z kadrą rehabilitantów dodały uroku pobytowi.Wysowa rzeczywiście jest malutką miejscowością z dala od tłoku i gwaru ale po kilku dniach można uznać to za wielki plus. Dzięki temu dobrze się odpoczywa. Gdy dobrze rozplanuje się dzień można spacerem zwiedzić niezbyt odległe i nie uciążliwe ścieżki spacerowe i zdążyć na kolację. Mimo takiego położenia dojazd do Wysowej jest dobry nawet bez samochodu. Pod sam Instytut podjeżdża dwa razy dziennie autobus z Krakowa i wiele osób nawet z Wielkopolski i Dolnego Śląska w ten sposób przyjechało i wyjechało z Wysowej z bagażami. Biawena położona nieco wyżej ale do przystanku prowadzą wygodne ścieżki.
Sanatoria we współpracy z biurem podróży organizują wycieczki autokarowe po okolicy, do Krynicy, Kamiannej a także do gorących źródeł na Słowację.
Są dyskoteki i zabawy, tak że można wypoczywać i także korzystać z różnych atrakcji.
Ciekawa jestem opinii innych osób na temat pobytu w Wysowej. Ja osobiście wybieram się tam na powrót w najbliższy piątek. W ten weekend odbędzie się w Wysowej Święto Rydza. Może się spotkamy.
Viola
Witam Cię, ze względu na pogodę (sucho) jest nieurodzaj grzybów we Wysowej i to co słyszałem Święto Rydza miało być przełożone na późniejszy termin. Zadzwoń i dowiedz się żeby nie wrócić z pustym żołądkiem i ślinką na brodzie :lol: . Pozdrawiam an :roll:
ODPOWIEDZ