Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: John2306 »

Tak dziewczyny z Beskidu narzekały, że pielęgniarki czepiały się jeżeli ktoś wrócił po 22. To było na przełomie lutego i marca więc do tej pory mogło się wiele zmienić.
Lipa sosna buk
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 14 wrz 2018 02:17
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: Lipa sosna buk »

Do Tarnowa PKP potem bus szwagropol do Krynicy Zdroj
Wisteria
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 05 lip 2018 20:55
Oddział NFZ: Opolski

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: Wisteria »

Witam wszystkich. Widzę, że ustalamy dojazdy.Redzinka zapraszam na swój pokład.Pazdrawiam całą ekipę:)
Awatar użytkownika
ona83-Katowice
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 23 maja 2018 08:43
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: ona83-Katowice »

Witam wszystkich, niedawno wróciłam z tego sanatorium, jeśli chcecie usłyszeć kilka informacji na świeżo to piszcie a wam opowiem co i jak.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: Samosia »

ona83-Katowice pisze: 17 wrz 2018 12:59 Witam wszystkich, niedawno wróciłam z tego sanatorium, jeśli chcecie usłyszeć kilka informacji na świeżo to piszcie a wam opowiem co i jak.
Pozdrawiam :)
Witaj...a moze prosciej bedzie jak napiszesz swoja opinie o sanatorium a pozniej bedziesz odpowiadac na ewentualnie zadzwane pytania :roll:
Awatar użytkownika
ona83-Katowice
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 23 maja 2018 08:43
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: ona83-Katowice »

ok Samosiu :)
Mój pobyt trwał od 08.08 - 31.08.2018, więc w budynku i pokojach było ciepło ponieważ pogoda była przepiękna (słonecznie i gorąco), mieliśmy tylko 2 dni deszczu, które trafiły w weekend i wtedy niestety zrobiło sie bardzo zimno, więc w całym budynku było zimno, ciemno i nieprzyjemnie.
Budynek, tak jak wszyscy piszą jest okropny, zaniedbany i STARY - czasy PRL i rzeczywiście usytuowany jest wysoko na górze, trzeba iść pod górkę ok 600m i potem wejść do budynku po SCHODACH, też jest ich sporo, chyba z 60.
Budynek ma 6 pieter. Cały czas, od chyba roku trwa tam remont, co ma swoje plusy i minusy. Korytarze i część pokoi na niektórych piętrach sa po remoncie - wyremontowane na pewno jest piętro 3. Niestety ciągle słychać wiertarki udarowe bo trwają prace i psychicznie człowiek nie wypocznie.
Rodzaje pokoi: 2 osobowe, 3 osobowe i podobno kilka 1 osobowych, których nie sposób dostać - tylko dla VIP ;) jedne z balkonami inne bez, niektóre maja łazienki z brodzikiem inne z odpływem wody w podłodze (ja miała taki z odpływem w podłodze - masakra cała łazienka zalana bo źle wyprofilowana jest podłoga, brak jakichkolwiek półeczek na kosmetyki), ale to jak pokój wygląda w środku to loteria. Są takie pokoje które maja łóżka szpitalne z materacami z ceraty (ja takie miałam - masakra) a inne z normalnym materacami, są też łóżka normalne zwłaszcza na 5 piętrze - panuje zasada kto pierwszy ten lepszy, więc lepiej przyjechać z rana. ja byłam na miejscu o 8:30 rano, recepcje otwierają o 8:00 a i tak ludzi było juz mnóstwo i stałam w kolejce 1,5 h.
W pokojach jest jedna szafa podzielona na pół (wieszaki z jednej strony i półki z 2 strony i jedna wspólna półka u góry) do tego 2 krzesła i biurko/komoda gdzie jest na dole spora szafka z półka i na górze stoi TV, mały czajnik na wode, 2 lub 3 kubki, zależnie od il. os. w pokoju, do tego obok ł,ożek małe stoliczki/szafeczki szpitalne. ŁÓŻKA i SZAFKI szpitalne sa ładne i nowe.
W budynku na dole jest możliwość wyprasowania ubrań. Na balkonach sa sznurki więc można rozwieszać mokre pranie lub ręczniki.
Za telewizor trzeba zapłacić od razu 33 zł os NIE ZA POKÓJ, nie da sie tego "obejść" bo dobierają pokój do tego czy chce sie TV czy nie przy zakwaterowaniu, Internet 2 zł na dzień czyli 48 zł za turnus. telewizory stare i małe jedynie na 5 pietrze sa nowe TV.
Dobra rada - NIE WNOŚCIE BAGAŻY PO SCHODACH! jesli przyjedziecie samochodem, objedźcie górę i budynki dookoła, z tyłu jest wjazd na parking i można podjechać tam z bagażami, bo jest podjazd dla niepełnosprawnych na wysokości 3 piętra i w środku winda, która można przewieźć bagaże. Jeśli ma sie swój samochód i przyjedzie sie rano to jest szansa na miejsce parkingowe - oczywiście płatne ok 240 zł za turnus, jest zniżka dla niepełnosprawnych 50%.
Mówią że zmieniają 1 raz pościel i ręczniki raz na tydzień - bzdura!! pościeli nie wymieniają a ręczniki tylko raz na turnus, 2 razy w tyg. sprzątaczki sprzątają pokoje. W WC jest SZARY PAPIER, warto mieć swój.
Z Zabiegami różnie - zależnie od lekarza. (napisze w innej wiadomości)
Okolica ładna, jest gdzie pochodzić po górach i wypić piwo w knajpce a nawet potańczyć na dancingach.
Awatar użytkownika
ona83-Katowice
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 23 maja 2018 08:43
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: ona83-Katowice »

cd.
Obsługa recepcji - katastrofa. [email] młode dziewczyny dopiero co zatrudnione, które nic nie ogarniają i jedna starsza kierowniczka - jędza. Jednym słowem maja tam straszny bałagan i nie ogarniają większości spraw. Nawet nie wiedza jak wieczorem włączyć światło na korytarza w niektórych miejscach w budynku. Tylko 1 nocny portier wie gdzie jest osobny włącznik na tą część korytarza. (akurat ja mieszkałam w tej części korytarza gdzie wiecznie było ciemno, co popołudniu i wieczorami robiło duży problem - pech).
Kuracjuszy bardzo kategoryzują i traktują okropnie i bez szacunku - skandal. Najgorzej traktują kuracjuszy z ZUS, trochę lepiej NFZ a najlepiej tych prywatnych
Wieczorami trzeba wracać przed 22 bo zamykają drzwi na klucz. Czasem da się dogadać z portierem, ale trzeba mieć układy ;) Niekiedy zdarza się że pielęgniarka chodzi po korytarzach i sprawdza ciszę nocną - ale rzadko, zależy od "zmiany"
Niestety nie ma nigdzie lodówki, nawet na korytarzu. Podobno jest kilka pokoi gdzie lodówka jest w pokoju w części szafki biurka/komody, ale nie wiem kto miał lodówkę i ile ich było - loteria. Ja i moi znajomi z innych pokoi nie mieliśmy tego szczęścia. Teraz jesienią, to nie będzie problemu np. z jogurtem czy mlekiem do kawy gdyż można wystawić je na parapet lub balkon i jakoś wytrzyma - my mieliśmy problem bo były upały nic nie przetrwało nawet 1 nocy. W niektórych pokojach na 5 pietrze sa też małe balkonowe suszarki na pranie.
Jadalnia jest na końcu 3 piętra tuz przy wyjściu na parking i PALARNIĘ.
Jedzenie znośne - raczej dobrze doprawione ale co do jakości i smaku to zostawiam to każdemu do stwierdzenia indywidualnie, dla mnie porcje wystarczające, panom było mało ale w smaku takie sobie - jak to z ZUS, zdarzało sie, że patrząc na menu obiadu i kolacji szliśmy jeść na miasto bo była bieda.. :lol: Posiłki w 2 turach: śniadanie 8 i 9, obiad 13 i 14, kolacja 17:15 i 18:00.
Na 5 pietrze, na końcu korytarza z lewej strony jest TARAS, gdzie stoi kilka stolików i leżaków, można sie poopalać, zapalić sobie lub przyjść tam z kawą w ładny ciepły dzień. Jest stamtąd ładny widok.
Zabiegi - jest ich kilka na dzień ale rozłożone sa do popołudnia nawet do 16:30 i nawet w soboty, po pierwszych dniach da się czasem załatwić zabiegi wcześniej lub w razie potrzeby coś przełożyć lub odrobić (np. gdy sie ma wycieczkę wykupioną). Najtrudniej jest z basenem, który jest w osobnym budynku i busik musi zawozić kuracjuszy na basen. Dostanie basenu liczy z cudem - na 300 kuracjuszy jest 72 baseny do rozdania (po 18 osób 4 razy w tygodniu) - nie ma zasady kto go dostanie a kto nie - zależy od lekarza. Są tez dziwne zasady dokupywania zabiegów prywatnie - Ludzie z ZUS mogą dokupić masaże klasyczne i borowinę, a ludzie z NFZ basen i masaż - nie można inaczej i nikt nie wie czemu (poza tym basenu i tak nie dokupią bo nie ma miejsca w busie) Można natomiast iśc sobie prywatnie do innego sanatorium na basen np do Wojskowego lub Damisu/Silesia.
Są też zajęcia dopisane jako zabiegi ale nimi nie są - np terapia muzyczna, psychoedukacja itp - wykłady i pogadanki robione wieczorami ok 19:00. Obsługa rehabilitantów bardzo miła, natomiast lekarz dyżurujący Pani dr. Ł. to okropna baba, z która sie nic nie załatwi i ma pretensje, że ktoś coś od niej chce.
Okolica bardzo ładna - górzysta, można pochodzić po górach, lub po deptaku Krynickim, można także iść na kije kilkoma szlakami. Można zobaczyć wieczorami multimedialną fontannę na deptaku i posiedzieć w jakiejś kawiarni, knajpie czy pijalni czekolady. Koniecznie trzeba iść na lody do najlepszej lodziarni rzemieślniczej w Krynicy, znajduje sie trochę powyżej kościoła po przeciwnej stronie ulicy. Bardzo dobre jedzenie podają w OBERŻY, lokal znajduje sie u stóp wyciągu Henryk, za kościołem w lewo.

Temat wyczerpałam chyba :lol: :lol: pod spodem dodam kilka zdjęć z mojego pokoju i widoku z balkonu oraz taras. (nie wiem czemu strona tutaj obraca zdjęcia w poziom i nie da sie tego zmienić... ???? )
Pozdrawiam wszystkich kolejnych kuracjuszy.
Załączniki
łazienka
łazienka
łazienka
łazienka
przedpokój z wejściem do łazienki i szafą przed drzwiami wyjściowymi
przedpokój z wejściem do łazienki i szafą przed drzwiami wyjściowymi
pokój 2 osobowy
pokój 2 osobowy
Awatar użytkownika
ona83-Katowice
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 23 maja 2018 08:43
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: ona83-Katowice »

i kilka kolejnych zdjęć:
Załączniki
balkon
balkon
jadalnia
jadalnia
taras na 5 piętrze
taras na 5 piętrze
balkon
balkon
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: Samosia »

WOW... ona83-Katowice opis dla następnych kuracjuszy będzie doskonała informacją :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Krynica zdrój - Beskid od 19.10 2018

Post autor: Dzia_dek »

Ona83 należy Ci się wielkie,wielkie podziękowanie. :kwiat: Mamy kolejną super napisaną opinię. 8-)
Dodatkowo jeszcze popartą fotkami, które pozwoliłem sobie odwrócić dla lepszej oglądalności. :lol:
DSC_1171.JPG
DSC_1170.JPG
DSC_1172.JPG
DSC_1173.JPG
ODPOWIEDZ