Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Ulaula
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 24 lip 2014 19:57
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 3

Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Post autor: Ulaula »

Witam :kwiat:
Proszę o informację o DOMU ZDROJOWY Szczawno Zdrój. :D Interesuje mnie jakie są warunki lokalowe, czy zabiegi są na miejscu, czy jest basen. Nie wiele piszą o tym ośrodku. :?: Obiekt czy jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Ponoć są windy, ale jaka jest dostępność przy nasilonym ruchu kuracjuszy. Czy w ramach NFZ dostępna jest komora pneumatyczna i komora kriogeniczna (kriokomora). A jak wypełnić czas wolny na miejscu, bo termin na wycieczki mam kiepski listopad. Dziękuje za wiadomości. Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Może, ktoś jedzie w tym terminie
Awatar użytkownika
Kacperek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 26 maja 2017 14:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Post autor: Kacperek »

Witaj,
byłam w Domu Zdrojowym rok temu na przełomie lipca i sierpnia. Informacji o tym obiekcie jest sporo na forum. Sytuacja na pewno się zmieniła po pożarze Zakładu Przyrodoleczniczego, gdzie była wykonywana większość zabiegów. Z tego co czytałam, teraz wszystkie są wykonywane na miejscu, w Domu Zdrojowym. Pytanie tylko czy pozostała tak bogata oferta tych zabiegów.
Pozdrawiam Kasia :kwiat:
iza123321
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 02 cze 2018 15:56

Re: Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Post autor: iza123321 »

Przebywałam w Domu Zdrojowym ze skierowania NFZ. Ponieważ przyjechałam stosunkowo wcześnie - moje zakwaterowanie było nie najgorsze, ale był to pokój 3 osobowy( zapomnijcie o 2 lub 1 osobowych, to co napisane na stronie Sanatorium Szczawno-Jedlina - to bajki).Mieszkałam nie od ulicy ( bo tam głośno), ale od drugiej strony - powiedzmy trawnika, i to co mi bardzo przeszkadzało to smród kanalizacji ( ogromny , bardzo nieprzyjemny, zwłaszcza gdy padał deszcz). Pokój był na ogół sprzątany systematycznie- jedną szmatą całość. Posiłki takie szpitalne, zupy - lury, za to chleba i dżemu nigdy nie zabrakło. Bardzo mało warzyw. Hitem był suchy prowiant - jeden kabanos i 2 plasterki sera. Posiłki wydawane w 2 ogromnych salach, bez klimatyzacji,w okropnym upale.
Zabiegi - w zasadzie ja jestem zadowolona, ale hitem było picie wody w Pijalni - traktowane jako zabieg.Personel różnie, kulturę wynosi się jednak z domu.
Szczawno urocze, piękna okolica, cudne parki, blisko do Wałbrzycha - też cudnego.Szybki dojazd autobusami miejskimi.
Masakrą nazywam tzw wycieczki, na ogół były to biegi, a nie spacery ( bieg przez Wrocław,bieg przez Wiedeń,bieg przez Pragę, bieg przez zamek Książ). Moim zdaniem były źle zaplanowane, wycenione, wszystko po łebkach, ale były.Dodam też, że wycieczki ponad 12 godzin to dodatkowa opłata 50 zł dla uzdrowiska.Uczestnicy wycieczek tych na których ja byłam, bardzo niemili, roszczeniowi, nieuprzejmi - ja to tłumaczyłam wielkim sfrustrowaniem i nie zadowoleniem z warunków pobytu.
Tzw wieczorki tylko w Młynarzu, chociaż straszny tam zaduch i ciasnota, ale super "załoga".
Ja mieszkałam w Domu Zdrojowym, gdzie odbywały się różne koncerty. Słyszałam wiele krytycznych uwag odnośnie innych np Młynarza, Anki,Pioniera, Dąbrówki - zły stan , ciasno, bardzo ubogie warunki.
Ja nie polecam i na pewno drugi raz tam nie pojadę, nawet jeśli dostanę tam skierowanie.
Wydaje mi się ,że NFZ za bardzo ingeruje i nie słucha i nie czyta tego co pisze lekarz kierujący.
Ale odpoczęłam czego życzę wszystkim kuracjuszom.
Wkleiłam to co napisałam wcześniej, dodaje konkretnie jesli chodzi o windy - bez problemu działają i zawsze można z nich skorzystać. O komorze pneumatycznej nic nie wiem , natomiast kriokomora super ( pamiętaj o rękawiczkach, skarpetach i nausznikach). Wycieczki ok, ale dla mnie za szybkie i po łebkach, można samemu jedzić autobusem nr 8 i 5 do Wałbrzycha lub taxi ( sa tanie).
PS Ciekawa jestem czy tam w Domu Zdrojowym będzie ciepło zimą???Daj znać.
Awatar użytkownika
Ulaula
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 24 lip 2014 19:57
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Post autor: Ulaula »

Dziękuje za wiadomości. :kwiat: pozdrawiam :kwiat:
Sarna62
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 17 lip 2017 23:00

Re: Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Post autor: Sarna62 »

Witam ja jadę 19 listopada do sanatorium Szczawno Zdrój z ZUSu może ktoś jedzie w tym terminie Pozdrawiam
Sarna62
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 17 lip 2017 23:00

Re: Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Post autor: Sarna62 »

Nikt nie jedzie w tym terminie :o
Bietka 50
Posty: 1
Na forum od: 24 sie 2018 21:54
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Post autor: Bietka 50 »

Dostałam skierowanie z ZUS-u z Łodzi do sanatorium w Szczawnie Zdrój od 20 listopada 2018. Czy ktoś będzie jechał z Łodzi w tym terminie?
Sarna62
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 17 lip 2017 23:00

Re: Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Post autor: Sarna62 »

Czy też do domu zdrojowego?
Sarna62
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 17 lip 2017 23:00

Re: Dom Zdrojowy szczawno Zdrój listopad 2018 r

Post autor: Sarna62 »

Czy ktoś jedzie 19 listopada do Szczawna Zdroju?
ODPOWIEDZ