Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Mika65
Posty: 2
Na forum od: 28 cze 2018 10:12
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: Mika65 »

Witam. Dostałam skierowanie do Dziwnówka - Jantar w terminie od 31.10.2018. Do sanatorium jadę pierwszy raz. Czy ktoś wybiera się w tym samym terminie?
izka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 19 paź 2016 16:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: izka »

Witaj Mika. Ja jadę do Dziwnówka w tym terminie. Założyłam również wątek o tej tematyce, ale nikt kto jedzie nie odezwał się. Na Facebooku są dwie osoby które jadą w tym terminie. Czyli jest nas już czworo. Super, grupa się powiększa. Ja jadę do sanatorium drugi raz, ale poprzednio byłam z NFZ, natomiast ten wyjazd jest ZUS. Wiem z przeczytanych opinii, że ten ośrodek jst super, sama zresztą o niego walczyłam jak lwica :lol: i udało się. Jestem z Kujawsko-pomorskiego, jadę PKP. A ty?
Barbara777
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 09 cze 2016 12:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: Barbara777 »

Ile czekałaś?
izka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 19 paź 2016 16:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: izka »

Basiu ja złożyłam dokumenty w czerwcu. Na początku lipca miałam komisję a po uprawomocnieniu obdarowano mnie😭 Almą w Sobieszewie. Wiedziałam, że tam jest syf, kiła i mogiła a Jantar to wysoka półka. Zaryzykowałam, napisałam odwołanie, poprosiłam ładnie Panią w Zusie i mam😁😁😁 Jantar. Jestem szczęśliwa bo jeden gniot sanatoryjny już w tym roku przeżyłam. A ty Basiu też jedziesz do Jantar w tym terminie?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: Fionka »

Dziewczyny GRATULUJĘ przydziału . Warto było walczyć . Byłam dwukrotnie w Dziwnówku , zapewniam Jantar to najlepszy obiekt z ZUS. Wróciłam pod koniec maja b.r. ale zawsze chętnie tam pojadę , o każdej porze roku. :D
izka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 19 paź 2016 16:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: izka »

Fionka, a podpowiedz jak tam dojechać? Próbuję ogarnąć dojazd ale coś mi kiepsko idzie 😢. Czy są jakieś wytyczne typu: o której przyjechać, co zabrać ze sobą, czego nie brać? Czy jest tam możliwość prania (oprócz miski)🤣. Czy basen jest dla kuracjuszy dostępny caly czas, czy trzeba wykupić dodatkowo? Jak z wyżywieniem - czytałam że można dokupić szwedzki stół🤔 czy nie potrzeba? Podpowiedz, poradź.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: Fionka »

Jeżeli chodzi o dojazd to sprawdz w e- podróżnik . Myślę że najlepsza opcja to dojazd do Szczecina a potem Benko -Bus pod samą furtkę . Z jakiej miejscowości chcesz dojechać? . Basen można sobie dodatkowo dokupić ale ćwiczenia w basenie dostaje każdy , kto chce . Są dwa baseny , w tym jeden solankowy . Ogólnie nie ma problemu z dokupieniem zabiegów. Można sobie dokupić szwedzki stół ale wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby . Jedzenie jest bardzo smaczne i pod dostatkiem . Diety po uzgodnieniu z lekarzem . Cukrzycowa , lekkostrawna , niskocholesterolowa, wątrobowa , to te które tam widziałam . Pralni nie widziałam ale nie miałam potrzeby. Zawsze biorę ogrom łachów i oprócz małej przepierki nie robię prania . Na balkonach są suszarki. Ręczniki dostajemy 2 szt. w recepcji basenowej, wymieniane raz na tydzień, pościel wymiana w połowie turnusu, pokoje oprócz świątecznych dni sprzątane co dzień , czajnik , kubek , łyżeczka w pokoju papier toaletowy bez reglamentacji , nowiutkie ściereczki w łazienkach aby sucha stopą stanąć - też do wymiany według potrzeby . Opieka medyczna na 5+, recepcja 5+, rehabilitacja 5+czystość 5+ jedzenie 5+Ośrodek bardzo zadbany . Po sezonie nawet na korzyść dla kuracjuszy z ZUS bo więcej atrakcji a mniej rodzin z dziećmi . Ogniska , parkietoterapia , grile z browarkiem i kiełbaskami . Nie ma ścisłej godziny policyjnej oby tylko zachować zdrowy rozsądek i oczywiście jak wszędzie uszanować prawo innych do wypoczynku. Przepustki bez problemu. Busami lub wypożyczonymi rowerami można pozwiedzać pobliskie miejscowości. Udanego pobytu . Pytaj , jeżeli będę znała odpowiedz to napiszę . Jeszcze jedno internet dostępny wszędzie bez opłat , telewizor płatny ale nie wiem ile bo ja nigdy nie wykupuje , czasu na oglądanie brak.
izka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 19 paź 2016 16:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: izka »

Bardzo bardzo Ci dziękuję 😊 a pamiętasz może jak cenowo wygląda wykupienie karnetu na basen. Bo ja basenowa jestem bardzo 🤛 myślałam, że basen mamy bez ograniczeń w ciągu dnia a tu zonk😣😣. Pierwszego dnia trzeba być bardzo wcześnie, czy na bieżąco przyjmują?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: Fionka »

Nie wiem ile kosztuje karnet , w tygodniu nigdy nie było czasu na dodatkowy basen . Na poprzednim turnusie raz wykupiliśmy sobie basenik w pobliskim Maximusie . Pamiętam tylko że nie były to jakieś znaczące kwoty. Wejście na basen bez ograniczeń to tylko przy pobytach hotelowych i to nie zawsze bez ograniczeń . Radzę być rano .Ja zawsze wykupuję przed przyjazd i jestem dzień wcześniej . Dzwonię do ośrodka zamawiam nocleg (Wstęp na basen jest wtedy bezpłatny), pytam czy przyjmą bagaż który wysyłam kurierem. Przed śniadaniem jestem już po wizycie lekarskiej , unikam kolejek .
Pusia190
Posty: 2
Na forum od: 18 wrz 2018 16:18

Re: Jantar Dziwnówek 31.10.2018

Post autor: Pusia190 »

Mika65 pisze: 13 sie 2018 11:08 Witam. Dostałam skierowanie do Dziwnówka - Jantar w terminie od 31.10.2018. Do sanatorium jadę pierwszy raz. Czy ktoś wybiera się w tym samym terminie?
Witam. Jestem Iza. Ja też mam ten sam termin. Jadę z Koszalina. Zapraszam na Facebooka. Izabela-Piekny Świat..
ODPOWIEDZ