Witamina K-2

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Witamina K-2

Post autor: Zbigniew- I »

Witamina K2 nie istniała w Polsce do wiosny 2016, od odry na zachód znana od 1936 roku. Mówiąc o witaminie K lekarze mówią o witaminie K1, która wpływa na krzepliwość krwi i nie można jej brać przy lekach przeciwzakrzepowych. Witamina K2 natomiast reguluje gospodarkę wapniową w organizmie, sprawia, że wapń osadza się w kościach i zębach, a nie w naczyniach krwionośnych (które przytyka), ścięgnach i stawach(które sztywnieją). Jeśli weźmiemy witaminę D3, która wpływa na przyswajalność wapnia, a jednocześnie nie będziemy brali witaminy K2, to ten wapń osadzi się w naczyniach krwionośnych zmniejszając ich przepustowość i powodując twardnienie ścianek naczyń. W konsekwencji, aby przepchać przez częściowo zatkane naczynie odpowiednią ilość utlenionej krwi do mózgu, układ współczulny podnosi ciśnienie (i mamy nadciśnienie). Przy twardych ściankach naczyń, nieelastycznych i wyższym ciśnieniu może dojść do pęknięcia naczynia ( i mamy wylew). Przy bardzo przytkanym naczyniu, mamy udar niedokrwienny. Jeśli mamy niedobór K2, wapń nie wnika do kości i mamy osteoporozę. Warto zastanowić się nad tym pytaniem> Dlaczego i w jakim celu, w Polsce przez 70 lat blokowano wiedzę o tym, że witamina K2 istnieje? Do dziś nie istnieją u nas witaminy B15 i B17, a zachorowalność na raka coraz większa. A może by udrożnić naczynia krwionośne nalewką czosnkową, mieszanką ziołową z miodem czy winem pietruszkowym św, Hildegardy, one rozrzedzają krew jak i nattokinaza i nie mają skutków ubocznych. Może jednak wziąć K2 i wysłać wapń do kości i zębów?
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Witamina K-2

Post autor: Sloneczko »

Zbigniewie :kwiat: a gdzie ty się podziewasz, że ciebie w ogóle nie widać :o :o
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Witamina K-2

Post autor: Zbigniew- I »

Słoneczko, przez cztery miesiące robiłem generalny remont domu, wszystko szam własnoręcznie. W ramach odpoczynku wybrałem się na dwa tygodnie do Kołobrzegu. Teraz jeszcze zrobię tylko centralne ogrzewanie z od zera robionym pomieszczeniem i murowaniem komina. I już będę mógł częściej tu zaglądać zwłaszcza, że kolejka w Fusie spadła mi już o 104 000 do poziomu 18 500.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Witamina K-2

Post autor: Sloneczko »

Zbigniew I :kwiat: a u mnie w pokoju nie ma kto położyć tapety na ścianie :?
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Witamina K-2

Post autor: Zbigniew- I »

Teraz mam za daleki dojazd, 270 km. Chyba bliżej znajdą się chętni ;)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

Witam,wracam do tematu po ponad roku-niestety tapet nie umiem zakładać :roll: do momentu pierwszego wpisu K-2 była nie znana i nie do kupienia w aptekach-teraz reklamowana przez cały czas w telewizji-Zbyszku-Ty to masz ....układy ;) ciekaw jestem kiedy MSM-będzie tak dostępna w aptekach-ostatnio widziałem ten specyfik w sklepiku w Busku-obok szpitala Krystyna-Pozdrawiam Serdecznie i nieustająco Zdrówka Życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Witamina K-2

Post autor: Sloneczko »

Dzisiejsi faceci są tacy jacyś ....... inni :o ...... nic nie umieją :roll:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

...same....nieu...daczniki :roll:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Witamina K-2

Post autor: Sloneczko »

:lol: :lol: :lol: Andrzeju :kwiat: ja nic takiego nie powiedziałam :roll:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

Witam-w sprawie Vit K-2,po roku łykania jednej na dzień badanie USG Dopplerowskie nie wykazało zmian w tętnicach i utrzymują się takie same przepływy i przekroje-mam nadzieję że dalej tak będzie,Pozdrawiam,Nieustająco Bezcennego Zdrówka Życzę :!: :)
ODPOWIEDZ