Ciężko gojące się rany

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ciężko gojące się rany

Post autor: Dzia_dek »

Andrzeju, a może warto spróbować zastosować preparaty zawierające propolis (kit pszczeli).
Propolis jest bardzo złożoną substancją bogatą w biologiczne czynne związki chemiczne.
Roztwory propolisu mają uznane miejsce w terapii wielu chorób dermatologicznych
ze względu na swoje działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.
Propolis regeneruje tkankę, przyspiesza gojenie ran, uszkodzeń skóry oraz błon śluzowych, a także zapobiega zakażeniom.
Kit pszczeli ma również korzystne działanie w przypadku odmrożeń, oparzeń, owrzodzeń i odleżyn.
Propolis ma także zastosowanie w chirurgii. Może być stosowany wspomagająco po interwencjach chirurgicznych,
szczególnie w przypadku trudno gojących się ran pooperacyjnych.

Myślę, że wiele innych, cennych informacji na temat stosowania propolisu znajdziesz bez problemu w Internecie,
a później można zasięgnąć rady u zaprzyjaźnionego farmaceuty lub swojego lekarza.
forumowicz

Re: Ciężko gojące się rany

Post autor: forumowicz »

propolis ma niesamowicie szerokie działanie . Krople propolisu bardzo dobre są na chore gardło. :!:

sorki, że wtrącilam i na dodatek temat ran , a ja gardło :oops:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27697
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciężko gojące się rany

Post autor: Princi »

moja mama przykładała plastry z miodem manuka , też działały :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciężko gojące się rany

Post autor: sztani »

Na ciężko gojącą ranę stosowałem z dobrym skutkiem Solcoseryl 4,15 mg/g ,żel .jest to bezbiałkowy dializat z krwi cieląt dostępny w aptece ,Firma ..'' Meda ''
forumowicz

Re: Ciężko gojące się rany

Post autor: forumowicz »

Hej,Witam. Dziś dowiedziałem się od kolegi, że ma ranę, która się nie goi. Przyznał się, że ma cukrzycę i zakrzepicę. Czy ktoś wie, gdzie są dobre ośrodki leczenia, dobrzy lekarze specjaliści ( Szczecin,Poznań,Bydgoszcz,Gdańsk,Słupsk,Koszalin). Proszę, jeśli Ktoś wyleczył coś takiego,o wskazówki. Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ