Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Post autor: Fionka »

Kruszynko co rok mam serie badań i jak zwykle wchodzi w to mam.Pytałam swojego lekarza czy nie uzupełnić badania USG.Powiedział że jeśli brak jakichkolwiek wątpliwości to wcale to nie jest potrzebne.Co rok cytologia, co rok mammografia, RTG płucek i może się uda uciec :lol: :lol:
forumowicz

Re: Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Post autor: forumowicz »

Rozumiem ,ale są przypadki dobrych mammografii a rak sie rozwijał.Podobnie jest z cytologią zależy jaka cytologia,ale tez nie gwarantuje rozpoznania.Trzeba mimo dobrego wyniku sięgnąć po nowocześniejsze bardziej dokładne badania.Znam parę przypadków zaawansowanego raka jajnika ,kiedy to cytologia przez lata była doskonała. :(
forumowicz

Re: Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Post autor: forumowicz »

Badanie cytologiczne nie pokaże nam raka jajnika .Typowe badanie ginekologiczne ( również badanie doodbytnicze) może nam wykazać zmiany w jajnikach a przy podejrzeniach zmian lekarz powinien zlecić wykonanie USG a najlepiej USG transwaginalne .Warto robić USG domaciczne co dwa lata . Dobrze też u kobiet po menopauzie wykonać badania markerów nowotworowych C125 .
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Post autor: Suzen »

kruszynka pisze:Mammografia nie zawsze jest autorytatywna ,trzeba pamiętać o USG.
Zgadzam się z tym w 100%. :)
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Post autor: Adela »

Mnie onkolog powiedział,że usg jest niezbędne.Myślę,że trzeba się przy tym upierać.
Pozdrawiam Was dziewczyny :kwiat:
IzabellaZ
Posty: 1
Na forum od: 21 cze 2018 16:24
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Post autor: IzabellaZ »

Witajcie,
dołączam do tematu bo rak piersi jest mi niestety szczególnie bliski. Temat zgłębiałam wielokrotnie i staram się być na bieżąco z zaleceniami jednak nie mogę pozbyć się wrażenia, że profilaktyka bardzo kuleje. USG raz na rok? Mammografia raz na 2 lata, podczas gdy nowotwór rozwija się nawet w 6 miesięcy lub krócej... Na YouTube jest mnóstwo wywiadów z kobietami, które osobiście prawie przypłaciły życiem taką profilaktykę. Bo badały się regularnie ale rak rozwinął się w miedzy czasie. I teraz moje pytanie, czy któraś z Was słyszała, dowiadywała się lub miała styczność z urządzeniem do badania w domu o nazwie Braster?
ODPOWIEDZ