RAK JELITA GRUBEGO.................

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
astropitek
Posty: 1
Na forum od: 06 lut 2012 15:09

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: astropitek »

Właśnie to jest jedyna właściwa droga ,profilaktyczne badania i dbanie zdrowy tryb życia , właściwe odżywanie , nie palenie papierosów , aktywny tryb życia to główna broń przed zachorowaniem na tą chorobę ,teraz nadchodzi rewolucja w onkologii , więcej na stronie
forumowicz

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: forumowicz »

Witam ,temat bardzo na czasie ,ale czy za tą ilością wyświetleń w tym wątku ,pójdą też badania?Te badania które ratują zycie ,czyli kolonoskopia?
Oby
Pozdrawiam :)
olga57
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 05 kwie 2011 20:15

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: olga57 »

Witam i ja też uważam że należy sobie zrobić kolonoskopię.Szczególnie osoby z grupy ryzyka bo niestety często dziedziczymy tę chorobę a że objawy no ogół występuję w ostatniej fazie rzadko są dolegliwości.W pierwszych latach są to polipy które można wypalić a później różnie to bywa.Miałam to szczęście że kolega lekarz właściwie mnie zmusił do badania jestem po trzech zabiegach i pod stałą opieką .U nas takie badania robią w narkozie i uwierzcie mi nie ma się co bać.Co do lekarzy to mój rodzinny też nie widział potrzeby dania skierowania ale się pomylił bo mu udowodniłam że to jego działka i nie mam zamiaru skończyć tak jak mój Tata.
Pozdrawiam. :)
FCH
Posty: 1
Na forum od: 09 lut 2012 18:50

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: FCH »

Witam

Czasami trzeba ( szczególnie mężczyzn ) objąć szczególną opieką. Rak i nowotwór to poważne sprawy - warto czasami "zaciągnać" partnera na badania. Warto korzystać z różnych metod - tylu moich znajomych zmarło z powodu zbyt późnego wykrycia że staram się namawiać wszystkich i wszędzie do rutynowych badań. Warto się kontrolować
forumowicz

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: forumowicz »

Sprawdzić pewnie w 100 % się chyba nie da - nie inwazyjnie - jednak nawet w takim przypadku można skorzystać z pewnych form leczenia, wstępnym zaś rozwiązaniem mogą być też testy !
forumowicz

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: forumowicz »

da się sprawdzić ,robiąc kolonoskopię regularnie i badając kał na krew utajnioną/zaczyna się od polipów/a one nie rosną tak szybko ,niedawno gdzieś doczytałam :(
forumowicz

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: forumowicz »

W mojej rodzinie były problemy z rakiem, wiem jak to jest musiałam patrzeć i przezywać to razem z krewnymi, którzy za wszelka cenę chcieli pomoc dziadkowi, wcześniej mama mojej babci też się borykała z rakiem, to choróbstwo wstrętne w mojej rodzinie występuje od pokoleń ale najważniejsze to nigdy nie tracić nadziei :) i zawczasu regularnie robić badania, przynajmniej raz w roku ... polecam zrobić tez sobie test dla sprawdzenia oraz poczytać informacje o tym niszczycielu Pozdrawiam gorąco i życzę mnóstwo zdrówka :)
marzena3330
Posty: 1
Na forum od: 20 mar 2012 23:46

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: marzena3330 »

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu a mianowicie odkąd w rodzinie pojawiła się ta straszna choroba jaka jest rak wpadłam w panikę gdyż do tej pory nikt nie chorował, no poza dziadkiem który choruje na chorobę parkinsona ale nie jest na szczęście jeszcze w wysokim stadium rozwoju. Jestem osoba któr szuka informacji by wiedziec z czym walczyć i chodze po róznych stronkach szukając artykułów by wiedzieć wiecej. [link] Pozdrawiam
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: Gosia43 »

Ta choroba zabrała mi bliskie kuzynki miały zaledwie 24,26,36 i wszyskie osierociły dzieci. Więc nie będę wypowiadać się na ten temat bo i tak jak czytasłam to łzy mi popłyneły. Ale macie racje cza się badać i nie czekać aż coś zaboli....pozdrawiam
forumowicz

Re: RAK JELITA GRUBEGO.................

Post autor: forumowicz »

Ta choroba nie boli , nie daje objawów na samym początku ,dlatego tak ważne jest badanie wcześniej jelita grubego i nie tylko.
I nie należy powtarzać stereotypów ,jakoby tylko zachorowalność była wśród starszych osób .
Na wiele chorób chorują młodzi ludzie ,a dzieci juz rodza sie z nowotworami ,dlatego BADANIA ,BADANIA I JESZCZE RAZ BADANIA.
Czym wcześniej tym lepiej .
Badania nie bolą tak by nie mozna byłoby wytrzymać i nie sa wstydliwe na tyle ,by nie należałoby sie im poddawać.
Boli o wiele bardziej obserwowanie umierajacej osoby ,której nie można pomóc ,jej cierpienie i cierpienie bliskich :(
ODPOWIEDZ