Witamina K-2

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Witamina K-2

Post autor: Zbigniew- I »

Andrzej, zrób sobie takie coś, bo na nalewkę czosnkową już za późno, aby poprawić przepływy:
OCZYSZCZENIE NACZYŃ KRWIONOŚNYCH

MIESZANKA ZIOŁOWA Z MIODEM

1 szklanka nasion kopru włoskiego, 2 łyżki stołowe zmielonego korzenia kozłka lekarskiego 2 szklanki miodu. Całą mieszankę wlać do termosu o pojemności 2 litrów i zalać wrzącą wodą do wypełnienia termosu. Odstawić na 24 godziny. Następnie przecedzić, przelać i trzymać w lodówce na najniższej półce. Pić po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem, do całkowitego wypicia mieszanki. Kuracje przeprowadzać 1 raz w roku.
Słoneczko, niektórzy nawet mężczyźni coś potrafią.
Pozdrawiam Was serdecznie.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Witamina K-2

Post autor: Sloneczko »

Zbigniewie :kwiat: muszę w końcu i ja oczyścić te swoje tętnice ;)
przed wyjazdem do mojego Iwonicza Zdroju :serce:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Witamina K-2

Post autor: Zbigniew- I »

Nierozpuszczalny wapń zaczyna się odkładać w naczyniach krwionośnych już od szóstego roku życia, zwłaszcza w kraju, gdzie istnienie witaminy K2 było ścisłą tajemnicą, a my, Słoneczko, skończyliśmy już lat osiemnaście, to już by się przydało. Robię to systematycznie od 13 lat.A Ty możesz odwiedzić zielarski. Wyjdzie na zdrowie. Pozdrawiam.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Witamina K-2

Post autor: zebra »

Witam. A jak już jest osteoporoza, łykam 1 calperos 1000 dziennie i 2 kropelki Devikap. Do tego co pół rok zastrzyk Prolia 60 , to wit K2 ,( do której moja endokrynolog podchodziła sceptycznie ) da jakiś pozytywny efekt? Po kilku latach leczenia tarczycy , mam niedoczynność wspomaganą lekami. Do tego guzy na tarczycy, w tym jeden który zwapnił się . Mam mieć kolejną biopsję (poprzednia 2013 r). Teraz naprawdę się obawiam bo naczytałam się na temat twardych guzów i chyba się nie zdecyduję. Od kilku lat miewam duszności, prawdopodobnie ten największy uciska na tchawicę. Jeżeli by biopsja była wykonalna i wykryła coś niepokojącego, już wolę żyć z tymi dusznościami , które aż tak bardzo życia nie utrudniają. Może nie w tym temacie piszę, ale kilka razy podejmowałam temat z moją endo na temat wit K2. Wtedy była jeszcze na receptę. Pozdrawiam. :serce:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Zebra-ja nie jestem lekarzem,ale z doświadczenia wiem że to niebezpieczna sprawa-nie rozważałaś operacji usunięcia tarczycy,nie wiem czynie potrzebnie narażasz się na noszenie w niej jakichś stanów zapalnych czy innych amonali zdrowotnych-porozmawiaj z lekarzami na temat zabiegu-im szybciej tym lepiej-to moje zdanie :!: najlepiej jakbyś tych konsultacji miała więcej niż od jednego specjalisty-załatw to jak najszybciej :!: Pozdrawiam,nieustająco Dużo Zdrówka Życzę i Pozytywnego załatwienia Twoich Spraw Zdrowotnych :kwiat:
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Witamina K-2

Post autor: zebra »

Witam. Dzięki Andrzej. Poważnie zastanawiam się nad Twoją radą. Czekam na wyniki , jakie robię co pół roku i wynik z ostatniego usg. Dzięki serdeczne za radę. Dobrze czasami jak ktoś z boku udzieli jakiejś wskazówki. Leczę się w Warszawie , do której dojeżdżam 110 km. Zaczynałam od okulisty, ponieważ po 3 krotnym jodowaniu, pojawił się wytrzeszcz. na szczęście po 12 wlewach sterydowych , wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam i również życzę zdrówka. :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

Witam,temat bardzo zaniedbany ale jakże istotny-ciekaw jestem jak potoczyły się losy tu piszących z różnymi problemami-mam nadzieję że cieszą się dobrym zdrowiem-czego im Serdecznie Życzę :!: ja dalej biorę K-2 i badania pokazują że prześwity tętnicach się nie zmieniają-a wręcz powiększają-mam nadzieję że to nie pomyłka-cieszy mnie to że K-2 jednak działa-biorę ją już 4-lata , dzięki Zbyszkowi Serdeczne za podpowiedz,Pozdrawiam i nieustająco Zdrówka Życzę :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Witamina K-2

Post autor: andrzej1955 »

Witam,dawno nic w temacie nikt nie pisał bo rozwinięty bardzo szeroko-badanie kontrolne USG Doppler Tętnic Szyjnych nie wykazało istotnych zmian,-K-2 łykam już od lat i wydaje się że są efekty co bardzo cieszy,Pozdrawiam,Dużo Cennego Zdrówka Życzę i namawiam do łykania K-2 :) :kwiat: :) :kwiat:
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Witamina K-2

Post autor: ewa060455 »

Witaj Andrzej1955 fajnie ,że wydałeś pozytywną opinię o witaminie k2 ,opierając się na sobie. Czytałam ,że jeżeli kupuję się ją jako suplement diety ,to nie ma gwarancji skuteczności. Ponieważ suplementy nie mają tak rygorystycznych warunków faktycznej zawartości jak leki! Pozdrawiam.ps.gdzie podział się Zbigniew1 ? z ciekawością czytam o jego alternatywnych metodach leczenia. :) ;) Zbigniewie wróć na forum! :)
forumowicz

Re: Witamina K-2

Post autor: forumowicz »

Witam,mam pytanie z takiej bajki,jakiej firmy znacie sprawdzone witaminy K2 MK7? i czy np.KINON 200 witamina K2 MK-7 200MCG można dzielić na pół? i czy dawka 75mcg jest wystarczająca przy 2000IU D3/lek/? dziękuje! bo może wystarczy np Vitum Forte 75?
ODPOWIEDZ