Nerwice

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
kuracjusz amator
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 07 maja 2013 14:07

Nerwice

Post autor: kuracjusz amator »

Nie znalazłem takiego tematu jak nerwice. Jak są leczone w sanatoriach? Jakie zabiegi są zlecane przez medyków?
Czy ktoś z forumowiczów dostał skierowanie na leczenie dolegliwości nerwicowych? Może się podzielić uwagami na temat leczenia :?:
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Nerwice

Post autor: maria123 »

Temat jak najbardziej na czasie :o Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nerwice

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Temat niestety nie jest mi całkowicie obcy i moim zdaniem nie ma co liczyć w tym względzie na zwykłe sanatoria. Oczywiście - można powiedzieć że niektóre zabiegi działają relaksująco, a nawet sam pobyt jako taki - jeśli nie jeśli jakoś wyjątkowo nieudany - działa dobrze na naszą psychikę. Ale kto się na poważnie zetknął z jakąś formą nerwicy ten wie, że tu trzeba wytoczyć dużo cięższe działa. Są do tego przeznaczone specjalne ośrodki i tam można liczyć na właściwą, fachową pomoc. Podobną do tej jaką można otrzymać na co dzień w trybie ambulatoryjnym, tylko w zintensyfikowanej formie i przez to duuuużo skuteczniejszą.
Takie jest moje zdanie w tej materii...
A wszystkich zmagających się z nerwicą serdecznie pozdrawiam i wytrwałości życzę.
forumowicz

Re: Nerwice

Post autor: forumowicz »

myślę że o formach leczenia nerwic powinni się wypowiedzieć kuracjusze ZUS wysłani na psyche-soma. Tam kuracja prowadzona jest pod kątem leczenia nerwic. W sanatorium NFZ leczenie pewnie jest niej intensywne ale wiem,ze kuracjusze jeżdżą na schorzenia "F"
Tylko akurat ja uważam że takie dwudziestokilku -dniowe leczenie nerwicy jest nie bardzo skuteczne. Chyba, że chodzi o jakieś niewielkie epizody depresyjne albo o regenerację i odskocznię od problemów dnia codziennego.
Awatar użytkownika
gracha
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 21 gru 2011 18:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Nerwice

Post autor: gracha »

Są ośrodki specjalistyczne np.: Centrum Terapii Nerwic w Mosznej na opolszczyźnie- pobyty refundowane przez NFZ (wymagane skierowanie od lekarza psychiatry) lub komercyjne (skierowanie od psychiatry lub lekarza rodzinnego), zazwyczaj terapia trwa 4 tygodnie, rodzaje zajęć i druk skierowania są na stronie internetowej ośrodka
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Nerwice

Post autor: besos »

Jak długo trzeba czekać w kolejce?
Awatar użytkownika
gracha
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 21 gru 2011 18:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Nerwice

Post autor: gracha »

Trzeba dzwonić i pytać jak wygląda aktualnie sytuacja. Pozdrawiam Gracha
forumowicz

Re: Nerwice

Post autor: forumowicz »

Nerwice są specyficznym schorzeniem, żadne sanatorium przez 21 dni pobytu nie załatwi sprawy (nie wyleczy). Poprzez zabiegi relaksacyjne, rozluźniające można złagodzić objawy, ale właściwe leczenie powinno odbywać się intensywnie lub regularnie (w zależności od zaawansowania nerwicy)w wyspecjalizowanych do tego jednostkach - ambulatoryjnie lub w warunkach szpitalnych, w zależności od zaleceń lekarza specjalisty, na terapiach indywidualnych lub grupowych. Są tzw. turnusy antystresowe (np. dla służb mundurowych),trwają dwa tygodnie.
ODPOWIEDZ