Półpasiec! !

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Półpasiec! !

Post autor: Narewka »

Macie jakieś doswiadczenia z tą paskudną chorobą..? Podejrzewam, źe mnie dopadła, bo wszystkie objawy zgadzają się z tymi opisanymi.Do lekarza rodzinnego 2 tygodnie czekania, teraz biorę leki przeciwirusowe, ale zastanawiam się nad wizytą u dermatologa, niestety prywatnie.
Może coś mi doradzicie..czekam niecierpliwie.
A na ospę wietrzną chorowalam w dzieciństwie, podobno dlatego teraz ten wirus się uaktywnił.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Półpasiec! !

Post autor: lawenda »

Cześć Narewko. :kwiat:

Moja córka miała to paskudztwo trzy lata temu. Niestety leczenie dość długie, a miejsca chorobowo zmienione bardzo bolesne, (nawet przy kontakcie z odzieżą) dlatego jeśli masz możliwość to udaj się jak najszybciej do lekarza po odpowiednie maści i lekarstwa.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Półpasiec! !

Post autor: Narewka »

Witaj, miło Cię widzieć, Lawendo.
Jutro już idę do dermatologa, na szczęście tuż obok mego bloku, mam nadzieję, ze wirusik nie przeziębi się.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Półpasiec! !

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Narewko musisz szybko wyleczyć to diabelstwo-tak dosłownie DIABELSTWO-okazuje się że mimo klasycznego i prawidłowego leczenia i wyleczenia wirus pozostaje cały czas w naszym organizmie-uśpiony i bez żadnych objawów,a w chwili radykalnego osłabienia organizmu ponownie atakuje powodując-tak jak u mnie po udarze-międzyżebrową neuralgię po półpascową-cały czas ucisk na żebra i wzmożony ból przy głębokim oddychaniu-żaden z odwiedzanych przeze mnie lekarzy specjalistów-a odwiedziłem ich wielu-nie umiał mi odpowiedzieć stąd to diabelstwo się przyplątało-dopiero zdiagnozował to doświadczony i dociekliwy rehabilitant,jedyną ulgę daje zażywanie Amitriptyliny-ale ile można wprówać tych leków-byłem zszokowany tym że mam we własnym organizmie tzw.V kolumnę i uderzenie nastąpiło parę lat po zaistnieniu i wyleczeniu-wydawałoby się zwykłej choroby zakaźnej jaką jest pólpasiec,dlatego należy go starannie wyleczyć,Pozdrawiam i Dużo Zdrówka Życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Półpasiec! !

Post autor: Fionka »

Narewko czym prędzej zmykaj do lekarza .To paskudztwo potrafi sobie zmieniać miejsce.Mojej znajomej zaatakował pół twarzy w tym oko.Nie straszę ale nie ma żartów z tym wirusiskiem.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Półpasiec! !

Post autor: Narewka »

Bylam wczoraj u dermatologa, leki dostalam i biorę. Na wszelki wypadek dostałam teź skierowanie do szpitala zakaznego, gdybym gorzej się poczula.Dziś na szczęście nieco lepiej, ale przez 2 dni mam uważnie obserwować, czy coś się nie zmienia.
Trochę uciążliwe jest dawkowanie lęków, bo 5x na dzień, a zaczynam od 6 rano.Ale te 12 dni wytrzymam, mam nadzieję.
itsmylajf
Posty: 1
Na forum od: 28 kwie 2017 14:05
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Półpasiec! !

Post autor: itsmylajf »

Okropnie boli połowa ciała ;/ podobno tylko raz się przechodzi ta chorobę... czytałam tu https://www.stolicazdrowia.pl/846/polpa ... a-zakazna/ że czasami powstają blizny ;/ mam nadzieję że mnie to nie spotka..
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Półpasiec! !

Post autor: Felice »

podobno tylko raz się przechodzi ta chorobę
No niestety nie ...można kilka razy zachorować.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Półpasiec! !

Post autor: jacky6 »

Kuruj się jak najmocniej i najszybciej.
Autobus do Truskawca jest przygotowany na trasę.
No, ewentualnie kuracji dokończysz na miejscu.
Szybkiego ozdrowienia...

:ugeek: to przyjemnie żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :kwiat:
ODPOWIEDZ