Łupież pstry - jak leczyć?

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
wodnik1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 15 mar 2017 13:48
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 4

Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: wodnik1 »

Nie widzialem takiego tematu na forum tak więc zakładam . Mianowicie cz istnieja jakieś skuteczne sposoby na leczenie? tak aby nie było nawrotów? jestem w trakcie 3 nawrotu tego łupiezu w ciągu roku. za każdym razem udaje mi się to wybic clotrimazolem ale przeciez nie będę się tak bawił cale życie. z góry dziękuję za ewentualne informacje
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: besos »

z clotrimazolem jest ten problem ze nie dziala tak dobrze we wszystkich rodzajach lupiezu pstrego. kazdy moze miec rozne nasilenie. tak poza tym to jest to jedynie masc wspomagajaca. a nie konkretni leczaca lupiez pstry. Podejrzewam ze nie byles z tym u dermatologa>? sam rowniez mialem lupiez pstry chociaz przyznam ze dluego tego nie leczylem bo bylem pewienze wszystko jest wywolane przez slonce ( ze sie za bardzo opalilem) i dlugo sie nie leczylem . ale jak sie pogorszylo to poszedlem do lekarza i ten od razu zlecil mi pityver ( nie wiem czy czytales sobie o tym ale jest to specjalny kosmetyk na lupiez pstry)
wodnik1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 15 mar 2017 13:48
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: wodnik1 »

nie bylem u lekarza ale powaznie zaczynam sie nad tym zastanawiac. bo ile w koncu mozna sie z tym meczyc. to oczym piszesz jest na recepte? farmaceutka mi o tym nie wspominala. jak wybralem sie do apteki to polecila mi clotrimazol i nizoral ale z nizoralu zrezygnowalem bo problem mam nie na glowie ale na ciele
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: jk111974 »

Witam..clotrimazol wystepuje tez w plynie i mozna nim posmarowac owlosiona skore. Jednym z lepszych sposobow na pozbycie sie łupieżu pstrego z obojętnie jakiej czesci ciala jest umycie jej w nizoralu.Najpierw trzeba umyc sie tak jak zawsze z a pozniej nalozyc nizoral,dobrze napienic i wetrzec w cialo i zostawic tak na 5 min.Powtarzamy to po kazdym myciu az do zaniku plamek a pozzniej raz w tygodniu myjemy.Warto co jakis czas to powtorzyc.Tak robil moj mąż i jest oki.Pozdrawiam
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: besos »

Nie jest na receptę. Może po prostu pani w aptece zbyt wiele nie wiedziała na punkcie łupieżu pstrego.co jak co ale nie jest to az taka popularna dolegliwosc ( poza tym podejrzewam ze wiele osob ma i nawet nie wie ze ma a szkoda ponieważ jest to zaraziliwe i tym sposobem można łatwo kogoś zarazić w siłowni czy na basenie, gdize sam złapalem chorobę).

[link] w przypadku tych kosmetyków leczenie jest kompleksowe bo stosujesz to na cale ciało ( szampon plus wcierkę na głowe i emulsje na resztę ciała). wcześniej pewnie się nie doleczyłes i przez to lupiez przeskakiwał ci na inne czesci ciała
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2017 21:55 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
wodnik1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 15 mar 2017 13:48
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: wodnik1 »

Być może tak było. Jeszcze jedno pytanie. W jakim czasie wyleczyłeś?
besos
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 18 sty 2017 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: besos »

Miesiąc - dwa. Lekarz powiedział, że wszystko zależy od konkretnej osoby, ale raczej nie powinno być to dłużej niż dwa, trzy miesiące.
koperewa86
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 25 kwie 2017 07:50
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: koperewa86 »

Wszystko zależy od organizmu człowieka. Mi leczenie zajeło 1,5 miesiąca. Nawet ja z lekarzem byłam zdziwiona ale bardzo zadowolona!
Awatar użytkownika
Jadziena
Posty: 2
Na forum od: 25 kwie 2018 09:00
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: Jadziena »

możesz odstawić clotrimazol na zawsze. Jeśli coś wraca już 3. raz a używasz tego samego preparatu to go odstaw. Widocznie nie zwalczył skutecznie drożdżaków na Twojej skórze. Mi też wracał co jakiś czas ale spróbowałam kosmetyków Pityver i leczenie zajęło jakoś ze 3 tygodnie, ale wiadomo trzeba jeszcze jakiś czas stosować szampon lub emulsję, bo to że nie widać nie znaczy, że nie ma grzyba
pomka
Posty: 2
Na forum od: 28 maja 2018 19:23
Oddział NFZ: Śląski

Re: Łupież pstry - jak leczyć?

Post autor: pomka »

Szamponem? Może warto szamponem, podjedź do apteki [link], mają bardzo atrakcyjne ceny i mogą Ci doradzić słusznie w kwestii kremu, albo maści, która Ci pomoże. Czasami dobry farmaceuta lepiej Ci powie co używać niż porady w internecie. Niestety kolejki do lekarzy są ogromne, być może zwykły krem/maść bez recepty w tym przypadku zadziała.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2018 16:35 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ODPOWIEDZ