Porażenie nerwu twarzowego

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6353
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Porażenie nerwu twarzowego

Post autor: Martinka »

kmz44 pisze:A jak to badanie SM wygląda czy to jest badanie krwi czy coś innego bo ja nie mam pojęcia :D
Witam.
Neurolog robi podstawowe badania dotyczące odruchów i później zleca, jak coś zauważy rezonans, który jest najdokładniejszym badaniem. Wcześniej może być badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, czyli punkcja. :evil:
Pozdrawiam i zdrówka życzę. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Porażenie nerwu twarzowego

Post autor: Maryann »

Moja mama zachorowała na porażenie nerwu twarzowego po 60-tce. Objawiało się to paraliżem prawej strony twarzy ( najbardziej widoczny wizualnie objaw to opadający kącik ust i opadająca powieka). Powiem tak... bardzo dużo rozmawiałam z lekarzami i czytałam też na ten temat... moje zdanie jest takie że zmiany te mogą się cofnąć nawet w 100 procentach... ale jest jedno ale.. znalazłam gdzieś wykres obrazujący powrót do zdrowia po tej chorobie w okresie dwóch lat po wystapieniu objawów... u młodych ludzi większy jest odsetek osób którym zmiany cofają się w 100 %, im osoba starsza tym ten procent zmniejsza się. zdarzają się przypadki że zmiany nie cofają się wogóle. U mojej mamy po intensywnej rehabilitacji zminy się zmniejszyły ale nie cofnęły się w 100 %.Mam nadzieję że u Ciebie wszystko dobrze się skończy. Musisz tylko się rehabilitować i być cierpliwa. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę zdrowia.
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Porażenie nerwu twarzowego

Post autor: kmz44 »

A jak długo Twoja mama rehabilitowała się i jakie zabiegi miała bo ja mam laser, prądy, lampa solux, masaż i dostałam jeszcze ćwiczenia manualne z których mam korzystać za tydzień a ponadto leki i zastrzyki. :D
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Porażenie nerwu twarzowego

Post autor: Maryann »

Rehabilitowala sie okolo 2 lat, po uplywie tego czasu rehabilitacja tego schorzenia nie przynosi juz efektow. Formy rehabilitacji takie same jak wymienilas. Dodatkowo lekarz zalecil cwiczenia wykonywane w domu, m.in. nadmuchiwanie balonika.
ODPOWIEDZ