Pękające dłonie

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Pękające dłonie

Post autor: zebra »

Witam. Byl już temat z pękającymi piętami., może ktoś miał podobne problemy i udało mu się z tym uporać. Mam w rodzinie osobę , której ten problem dotyczy. Prowadzi firmę, która zajmuje się produkcją mebli i sam też musi się zajmować nie tylko montażem ale też innymi pracami. Przetestował wiele maści przepisanych przez dermatologa, antybiotyki ze sterydami, maść z dużym stężeniem mocznika, maść z propolisem a obecnie ma przepisaną miejscowo na gronkowca i paciorkowca. Bardzo proszę o o jakieś wskazówki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pękające dłonie

Post autor: Sloneczko »

Moja znajoma pracowała wiele lat jako sprzedawczyni w masarni.
Nigdy nie miała problemów z dłońmi do czasu, gdy zaczęto wędliny i mięsa pakować w folię.
Po całym dniu w sklepie wieczorem schodziła jej skóra z rąk.
Nic nie pomagało.Dopiero mamusia małego bobaska ;) która smarowała
mu dupcię po zmienieniu pieluszki powiedziała jej, ze najlepszym
dla niej lekarstwem na spękane i odparzone dłonie
będzie sudocrem, który można kupić w aptece bez recepty.
Jest to krem antyseptyczny, odkażający i zabezpiecza skórę przed
drażniącymi czynnikami.
Codziennie wieczorem przed spaniem smarowała dłonie tym kremem i zakładała
nie bawełniane ale jedwabne rękawiczki.
Skóra się zasklepiła. Naprawdę ma ładne dłonie
Awatar użytkownika
Bozena321
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 27 wrz 2014 07:55
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Pękające dłonie

Post autor: Bozena321 »

Moje dłonie i stopy były zawsze w fatalnym stanie i od dłuższego czasu robię mieszankę z masła shea, oleju kokosowego nierafinowanego i olejku ze słodkich migdałów. Największą część stanowi masło shea, a najmniejszą olejek ze słodkich migdałów. Wszystko to rozpuszczam w kąpieli wodnej. Po wystudzeniu wstawiam do lodówki do zastygnięcia. Jest to tłusty krem, ale jak dla mnie rewelacja. Służy mi nie tylko do rąk, czy stóp, ale jest kremem do twarzy, ponieważ mam suchą cerę. Tą mieszanką odżywiam też włosy. Pozdrawiam :-)
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Pękające dłonie

Post autor: zebra »

Witam. Dzięki za porady. Przekazałam osobie zainteresowanej. Poczekam na efekt , jeżeli zastosuje się do rad , :kwiat: oprócz leczenia dermatologicznego. Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Pękające dłonie

Post autor: Atina »

:) krem, który stosuje moja koleżanka "magisterka"i nie odkryła jego w aptece tylko w sklepie L...l
Cien SOS Hand Concentrate około 3,50zł czerwony :D polecam jest super!
Dłonie i stopy.
forumowicz

Re: Pękające dłonie

Post autor: forumowicz »

zebra pisze: 06 wrz 2017 18:43 Witam. Byl już temat z pękającymi piętami., może ktoś miał podobne problemy i udało mu się z tym uporać. Mam w rodzinie osobę , której ten problem dotyczy. Prowadzi firmę, która zajmuje się produkcją mebli i sam też musi się zajmować nie tylko montażem ale też innymi pracami. Przetestował wiele maści przepisanych przez dermatologa......
Moim skromnym zdaniem to może być alergia na jakiś składnik chemiczny , z którym ma styczność Twój kuzyn . Żadne z przypadkowych "mazideł" nie dadzą pozytywnego rezultatu jeśli nie zrobi się testu .

pozdrawiam
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Pękające dłonie

Post autor: zebra »

Witam. Ten pan produkuje tzn robi meble na wymiar. Być może jakiś składnik go uczula. Dziękuję za rady. Pozdrawiam serdecznie. :kwiat:
JULKA123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 23 kwie 2018 20:28
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pękające dłonie

Post autor: JULKA123 »

Polecam produkty dermobaza :krem lub maść
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pękające dłonie

Post autor: tanganika »

Moja mama miała egzemy od proszku do prania. Pomogła maść robiona w aptece na bazie kitu pszczelego, ale musiala zaprzestać prania ręcznego.
Jesli Twój znajomy pracuje w rękawiczkach może być też uczulony na materiał, z którego wykonano rekawiczki.
ODPOWIEDZ