Komora Hiperbaryczna

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komora Hiperbaryczna

Post autor: Felice »

Jest i jedno i drugie.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Komora Hiperbaryczna

Post autor: hipek »

Witam.

Czy może ktoś w ostatnim okresie korzystał z zabiegu w komorze hiperbarycznej.
Jeżeli tak to proszę o opinię odnośnie efektów.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Komora Hiperbaryczna

Post autor: lawenda »

Czy korzystał ktoś w ostatnim czasie z zabiegów w komorze hiperbarycznej. Chodzi o osoby dorosłe. Jakie są efekty. Czy warto.? Terapia nie należy do najtańszych.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Komora Hiperbaryczna

Post autor: sztani »

Witajcie . obecnie korzystam z komory hiperbarycznej w Uniwersyteckim Centrum Chorób Morskich i Tropikalnych w Gdyni ,na początek dostałem 15 sesji . Może być nawet do 60 sesji .Jedna trwa około 75-80 minut. zabiegi Non - Stop soboty niedziele też . około 60 minut przebywamy w maskach (szczelnych na twarzy. reszta czasu to kompresja(nie przyjemna ,efekt podobny tylko trzy krotnie silniejszy jak przy lądowaniu samolotu. i na koniec dekompresja ( bardzo zimno w kabinie ale bez maski . Wcześniej leczenie tradycyjne choroby jednak bez efektu więc zdecydowano na taką formę leczenia .Na razie za wcześnie pisać o efektach bo mogą nastąpić po jakimś czasie . jestem dobrej myśli bo to ważne . Wszystko zależy od jednostki chorobowej to znaczy jak długo się czeka w kolejce. Praktycznie z marszu zostałem zakwalifikowany. Są obostrzenia w przyjmowaniu (kto może a kto nie ,współistniejące choroby) Potrzebne świeże zdjęcie RTG z opisem ,historia leczenia i i dokumenty chorób współistniejących . Dostałem w ramach NFZ więc nie płacę nic. Skierowanie musi wystawić specjalista i to w przypadku moim kiedy zawiodły inne formy leczenia tego schorzenia.
Komora na dwanaście osób , przebywa z nami w kabinie Technik( może lekarz ,który czuwa nad nami i udziela w razie potrzeby wskazówek . Na zewnątrz jest pan z obsługi . Można zabrać książkę i ten czas umilić lekturą .Zakaz w komorze wszelkiej elektroniki typu telefon. chciałbym aby to w końcu mi pomogło ,liczę na to. kiedy dostałem telefon ze szpitala a byłem u syna za granicą ,spakowałem się ,w samochód i na rano w Gdyni zmęczony ale szczęśliwy :) . Cieszę się bardzo i liczę na poprawę zdrowia. sama terapia tlenowa też jest super dla organizmu (podawany jest przecież czysty tlen) Jeden zabieg 100% płatny cena od 170zł nawet do 300zł. Pozdrawiam
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Komora Hiperbaryczna

Post autor: Zosia »

Witaj Sztani, super, że dostałeś ten zabieg. Z całego serducha życzę Ci ,żeby pomógł. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ