Cukrzyca.

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Cukrzyca.

Post autor: Niania »

Wyniki robiłam w diagnostyce loboratorium odplatnie.mój tata ma początki cukrzy od 6 lat. Wiek 49 waga 61 wzrost 150. Tryb życia aktywny. Mam ogród i wnuki z którymi często spaceruje i jeżdżę rowerem codziennie. Ja nie chcę mieć cukrzycy wystarczy mi już to co mam. Astme i niedoczynność kory nsdnerczej oraz początki ostoporozy. I ona do szczęścia mi nie potrzeba. Dziękuję za informację. Miłej niedzieli.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Cukrzyca.

Post autor: darek »

Niania pisze: 28 lip 2018 23:27 Wyniki robiłam w diagnostyce loboratorium odplatnie.mój tata ma początki cukrzy od 6 lat. Wiek 49 waga 61 wzrost 150. Tryb życia aktywny. Mam ogród i wnuki z którymi często spaceruje i jeżdżę rowerem codziennie. Ja nie chcę mieć cukrzycy wystarczy mi już to co mam. Astme i niedoczynność kory nsdnerczej oraz początki ostoporozy. I ona do szczęścia mi nie potrzeba. Dziękuję za informację. Miłej niedzieli.
... Tata -Ma czy Ty masz podany wiek ?

Bo pojawił się wątek ..Taty wcześniej chciałem odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Czy chcesz czy NIE Cukrzyca to choroba społeczna choroba XXI wieku powiedziłbym cywilizacyjna .
Dzięki wszechobecnej chemii niestety za kilka lat WSZYSCY będę mieli podwyższony poziom Cukru.

Jeżeli przyjmujemy ,że Twój wiek to wspomniane 49 to może być Cukrzyca Typu 2
Tutaj ważnym jest odpowiednia dieta zmiana nawyków żywieniowych można dzięki diecie opóźnić w perspektywie przyjmowania Insuliny.
Sa oczywiście leki wspomagające trzustkę - Tutaj polecam wizytę u Diabetologa
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Cukrzyca.

Post autor: Niania »

Tata ma 74 lata i jest po opika lekarza pierwszego kontatu. Bierze tabletki. Dziękuję za poradę.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Cukrzyca.

Post autor: Niania »

darek pisze: 29 lip 2018 13:59
Niania pisze: 28 lip 2018 23:27 Wyniki robiłam w diagnostyce loboratorium odplatnie.mój tata ma początki cukrzy od 6 lat. Wiek 49 waga 61 wzrost 150. Tryb życia aktywny. Mam ogród i wnuki z którymi często spaceruje i jeżdżę rowerem codziennie. Ja nie chcę mieć cukrzycy wystarczy mi już to co mam. Astme i niedoczynność kory nsdnerczej oraz początki ostoporozy. I ona do szczęścia mi nie potrzeba. Dziękuję za informację. Miłej niedzieli.
... Tata -Ma czy Ty masz podany wiek ?

Bo pojawił się wątek ..Taty wcześniej chciałem odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Czy chcesz czy NIE Cukrzyca to choroba społeczna choroba XXI wieku powiedziłbym cywilizacyjna .
Dzięki wszechobecnej chemii niestety za kilka lat WSZYSCY będę mieli podwyższony poziom Cukru.

Jeżeli przyjmujemy ,że Twój wiek to wspomniane 49 to może być Cukrzyca Typu 2
Tutaj ważnym jest odpowiednia dieta zmiana nawyków żywieniowych można dzięki diecie opóźnić w perspektywie przyjmowania Insuliny.
Sa oczywiście leki wspomagające trzustkę - Tutaj polecam wizytę u Diabetologa
W rodzinie ma tata. A ja teraz robiłam wyniki i mnie lekarz skierował na badania i to mój wiek 49 i moja waga jak i wyniki. I ja choruję na astmę i inne tam komplikacje po sterydach.... miłego dnia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Cukrzyca.

Post autor: Felice »

Nianiu po sterydach zawsze cukier jest podwyższony. Twoje badania nie są złe,obciążenie dziedziczne nie zawsze musi być aktywne. Do interpretacji wyników nie denerwuj się bo nie ma po co.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Cukrzyca.

Post autor: darek »

Wcześniej Napisałem ,że Jestem Diabetykiem Nie Lekarzem

Każdy organizm jest INNY
Nie mam zamiaru NIKOMU diagnozować Schorzenia.

Wspomniałaś o Tacie -ale On ma tzw Typu 2 ,która prawdopodobnie będziesz miała i Ty jak i 90% populacji.

Najważniejsze jest aby Ograniczyć spożywanie produktów które mocno podnoszą indeks glikemiczny.
Oczywiście każdy to może robić w warunkach domowych.
Wspomniałaś o Sterydach.
Gdybyś zagłębiła się w Nich jest Stężenie cukru nie na poziomie 100% ale nawet dochodzące do wartości ponad 500%
Wielu Lekarzy zapomina o glukozie i po sterydach Twierdzi ,że Pacjent ma Cukrzycę .

Co do wyników .
Ważna sprawa cukrzycy nie stwierdza się po jednym Badaniu.

Aby stwierdzić należy wykonać serię badań .

Najbardziej irytujące jest PYTANIE ile masz Cukru pada odpowiedź i ....

Osobiście wykonuję ponad 15 pomiarów w ciągu dnia
Tak 15 bo każdy Diabetyk ma w ciągu dnia ogromne wahania poziomu cukru.
Każdy posiłek ,każdy wysiłek zmienia wartości poziomu cukru we krwi.

Reasumując po zakończeniu przyjmowania sterydów .
po około 2 tygodniach bo organizm Musi się oczyścić z nadmiaru Cukru poproś bo zapewne masz Znajomego Diabetyka aby pożyczył Ci Glukometr i wykonaj 4 badania po wstaniu 2 godz po posiłku Obiad i 2 godz po
Te wyniki przekaż Lekarzowi oraz poinformuj go Na czym robiłaś Badania
Pozdrawiam
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Cukrzyca.

Post autor: Niania »

Felice pisze: 30 lip 2018 10:58 Nianiu po sterydach zawsze cukier jest podwyższony. Twoje badania nie są złe,obciążenie dziedziczne nie zawsze musi być aktywne. Do interpretacji wyników nie denerwuj się bo nie ma po co.
Witaj.
Ja się nie denerwuję i też tak mówiłam lekarzowi że to na pewno po sterydach .
Że kontrolowali mi w szpitalu cukier i było okej.
Ale on że glukometry nie są dokładne i że w moczu nie zawsze wykaże a jest cukrzyca.
Więc dla świętego spokoju pojechałam i zrobiłam.
Tylko wkurza mnie to że musiałam zapłacić 150 zł. za badania z insuliny.
Bo krzywą cukrową miałam na skierowanie.
A i że musi wiedzieć czy jest czy nie ta cukrzyca bo musi dobrać leki do mojego przekwitania.
Również mówiłam że chudnę od stresu bo ostatni rok był trochę nie spokojny.
No ale mleko się rozlało i jakie będzie takie trza zaakceptować.
MILEGO DNIA
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Cukrzyca.

Post autor: Niania »

Witam.
Byłam wczoraj u lekarza pierwszego kontaktu ale z powodu zaostrzenia duszności. Skorzystałam z okazj i pokazałam wyniki. Pan doktor powiedziała ze mam dobre wynyki. I nie widzi by musiał mnie kierować do diabetyka. A na wysokie wyniki z cholestoru przepisał silniejszy lek. Po miesiacu kazal powtórzyć wyniki na cholesterol. Gorzej to się czuje ale z powodu tych upałów. Nieraz strach ma większe oczy niż rzeczywistość. Milego dnia
forumowicz

Re: Cukrzyca.

Post autor: forumowicz »

Nianiu jako , że masz "obciążenie " cukrzycą , jedyna rada to w miarę przestrzegać diety, być aktywną fizycznie no i od czasu do czasu skontrolować cukier .
Zdróweczka życzę , wystarczy Ci chorób, które masz .... ;) (oczywiście tak trochę na żarty pozwoliłam sobie) :)
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Cukrzyca.

Post autor: Niania »

Witam. dziś sobie zmierzyłam po leku hydrokortyzonie dożylnych to mi wyszło 137 i byłam przed śniadaniem.
To tak jak lekarz powiedział podnosi po lekach. Dietka jest i ruch też. Jedynie teraz siedzenie w domku bo ten upał mi nie sprzyja.
Z mojej strony koniec tematy ....Miłego dnia
ODPOWIEDZ