Mammografia cytologia czy warto?

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
malgorzata46
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 62
Na forum od: 21 lut 2015 10:04

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: malgorzata46 »

Witam. To dobry temat...ja również mam kłopoty z piersiami i trzy lata temu miałam dużego torbiel w piersi ...Byłam u Onkologa i zrobił mi zabieg ściągają go za pomocą igły.płyn poszedł na badanie dzięki bogu nie stwierdzono komórek rakowych :( ale co pół roku robię badanie USG piersi :( teraz miesiąc temu zrobiłam i znów mam małe torbiele ale w obu piersiach ;) A do lekarza jestem zarejestrowana na maja ;) Więc my kobiety musimy dbać o badania piersi i cytologi ;) nigdy nie wiadomo co nas spotka ;) miłego dnia
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Suzen »

malgorzata46 pisze: teraz miesiąc temu zrobiłam i znów mam małe torbiele ale w obu piersiach
Małgorzato 46
Torbiele mają tendencję do narastania i znikania,zwiększania swojej wielkości i zmniejszania.Torbiel nie jest czynnikiem ryzyka raka piersi,niekiedy trzeba dokonać biopsji,aby upewnić się i uspokoić czy nie jest to nowotwór. Jednakże trzeba pamiętać o częstszej kontroli i badaniu usg piersi.
A każda kobieta to indywidualna jednostka i ma inne uwarunkowania np genetyczne.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :kwiat:
malgorzata46
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 62
Na forum od: 21 lut 2015 10:04

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: malgorzata46 »

Suzen pisze:
malgorzata46 pisze: teraz miesiąc temu zrobiłam i znów mam małe torbiele ale w obu piersiach
Małgorzato 46
Torbiele mają tendencję do narastania i znikania,zwiększania swojej wielkości i zmniejszania.Torbiel nie jest czynnikiem ryzyka raka piersi,niekiedy trzeba dokonać biopsji,aby upewnić się i uspokoić czy nie jest to nowotwór. Jednakże trzeba pamiętać o częstszej kontroli i badaniu usg piersi.
A każda kobieta to indywidualna jednostka i ma inne uwarunkowania np genetyczne.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :kwiat:
Ja wiem wszystko na ten temat ale jak są bardzo duże to bolą i dokuczają ;) dlatego warto też i oto dbać :) miłego wieczoru
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Suzen »

Wiem,że jest to bolesne i dokuczliwe.To jest charakterystyczne właśnie dla torbieli-bolesność.
Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Cytologia

Post autor: Suzen »

Przeczytałam informację,że szczoteczka do wykonywania badań cytologicznych nie jest obowiązkowa,ale jej stosowanie od kilku lat rekomenduje Unia Europejska.
Udowodniono,że wyniki badania są bardziej wiarygodne.
Dlatego warto zgłaszać się do ginekologów,którzy przeprowadzają badanie w ten sposób.
Lista gabinetów znajduje się na stronie organizacji Kwiat Kobiecości-Gabinety pod Kwiatkiem,która zajmuje się profilaktyką raka szyjki macicy.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Sloneczko »

Właśnie jestem po mammografii i oczywiście jak zwykle dodatkowo usg piersi.
Wszystko w porządku ;) Za dwa lata kolejne badanie :D
Dziewczyny badajcie się :)
ODPOWIEDZ