Mammografia cytologia czy warto?

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Suzen »

Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego lekarz podczas każdej wizyty powinien zbadać Nasze piersi.Jeżeli tego nie zrobi powinniśmy się o to upomnieć. :idea:
Nie zapominajmy również o regularnym comiesięcznym samobadaniu. :idea: Jeśli coś Nas zaniepokoi powinniśmy skonsultować się z ginekologiem.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

A w praktyce bywa różnie niestety ,no i ten "dostęp do lekarza" w moim regionie to masakra :evil: :evil: :evil: Lekarz w mojej miejscowości owszem przyjmuje ,ale ...tylko prywatnie .Już kiedyś chyba pisałam że ze zleceniem od onkologa na "cito" nie mogłam znaleźć przychodni w której by mnie przyjęto wcześniej niż za pół roku :shock: :shock: :shock: To jest nasza "opieka lekarska" w ramach ubezpieczenia .A już żądać czegokolwiek :cry: w tym przypadku chyba bym się nie odważyła :?
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: ewiko »

Tak , prywatnie każdy lekarz jest dostępny w przyzwoitym terminie . Na państwową służbę zdrowia nie ma co liczyć.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Suzen »

medi pisze:A w praktyce bywa różnie niestety ,no i ten "dostęp do lekarza" w moim regionie to masakra :evil: :evil: :evil: Lekarz w mojej miejscowości owszem przyjmuje ,ale ...tylko prywatnie .Już kiedyś chyba pisałam że ze zleceniem od onkologa na "cito" nie mogłam znaleźć przychodni w której by mnie przyjęto wcześniej niż za pół roku :shock: :shock: :shock: To jest nasza "opieka lekarska" w ramach ubezpieczenia .A już żądać czegokolwiek :cry: w tym przypadku chyba bym się nie odważyła :?
Jestem w szoku :shock: U mnie pani doktor nie zawsze bada piersi.Jednak jeśli zwrócę się z prośbą, nigdy nie odmówiła.Również skierowania na badania daje bez problemu,a wykonywane są w szybkim czasie.Lubię Panią Doktor .To osoba z doświadczeniem,miła i z poczuciem humoru. :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Ja też znalazłam dla siebie taką panią doktor ,ale niestety ponad godzinę drogi pociągiem od miejsca zamieszkania :evil: Blisko nie ma możliwości żadnej ...po za prywatną wizytą :shock: No i tu pojawia się problem proszę mi powiedzieć która z pań na przykład po 50 roku życia mieszkających na wsi potrafi sobie w internecie wyszukać lekarza .Taką informację powinna uzyskać w swojej przychodni ,ale ...to są tylko marzenia :evil: To samo np z wizytą u okulisty ,terminów w tym roku już oczywiście nie ma ,a jak był dzień zapisów to telefon ...był wyłączony .
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Suzen »

W Polsce co roku raka piersi wykrywa się u ok 15 tysięcy kobiet. :idea: Ze statystyk wynika,że wśród nich nawet co piąta ma wyjątkowy nowotwór tzw HER-dodatni.Można się o tym dowiedzieć dzięki kampanii Poszerzamy HERyzonty,którą organizują wspólnie Federacja Stowarzyszeń Amazonki i Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia.www.heryzonty.pl
Ważne :idea: 75% kobiet z rakiem piersi udaję się wyleczyć.Kluczowe jest wczesne wykrycie nowotworu,dzięki samobadaniu ,mammografii,sonomammografii.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Chyba czas sprawdzić kiedy ostatni raz robiłam mammografię :roll: z tego co pamiętam to było dwa lata temu we wrześniu ,ale ten czas zapiernicza :shock: Jak teraz jest z tymi cytologiami refundowanymi ,raz na dwa lata czy na trzy :?: :oops:
forumowicz

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: forumowicz »

Medi ja też mieszkam na wsi , też muszę dojeżdżać do lekarzy specjalistów .Na miejscu w maleńkim ośrodku przyjmuje jedynie lekarz rodzinny , taki co przyjmuje od niemowlęcia do staruszka .Ja po prostu co roku odwiedzam mojego ginekologa ( cudna pani doktor , taka z powołaniem ) w pobliskim mieście i mam wykonywaną cytologię , profilaktycznie ( i bardzo się denerwuję bo wiem że to podstępne bydlę może rozwinąć się w krótszym czasie ) .Gabinet ma umowę z NFZ .Pani ginekolog zawsze wykonuje wszystkie dodatkowe badania , tak jajników jak i piersi .Skierowała mnie kiedyś też na testy na markery Ca 125 a ostatnio na HE4 ....jak to ona mówi ;) profilaktycznie .Wiem że nie wszędzie działa to tak jak powinno , no może w tym przypadku jest u mnie na odpowiednim poziomie .I wierz mi nie czekam nigdy dłużej na wizytę niż do miesiąca , góra .Zawsze pogadamy , tak od serca ....i wysłuchuję jak pani doktor skarży się że tak mało kobiet bada się z regionów wiejskich .Mammografię wyszukuję sobie też sama i zdarzyło mnie się już jechać na to badanie prawie 80 km. bo jak mijało dwa lata od ostatniego badania nigdzie w pobliżu nie były prawie robione badania z programu .Właśnie jestem na etapie poszukiwania miejsca na mammografię na listopad bo w naszym miasteczku mammobus był w sierpniu więc się nie załapałam .Obdzwaniam szpitale onkologiczne w regionie, bo tam zawsze udało mnie się załapać .Ale wiem że nawet jak będzie daleko , pojadę :!:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Ja się nigdy nie denerwuję wynikami :o Chyba na zasadzie "co ma być to będzie" :P No to czas na cytologię :o I wyjazd do miasta ;) :D :D... Przy okazji jakiś shopping ;) :D :D :D
forumowicz

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: forumowicz »

Masz rację Medi ....taka wycieczka do cywilizacji ;) dobrze robi a i jaka pożyteczna ( mam na myśli nasze zdrowie ) :lol: :lol:
ODPOWIEDZ