Mammografia cytologia czy warto?

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Hi hi dwa w jednym ,przyjemne z pożytecznym :?: :lol: :lol: :D Jak będzie deszczowy dzień jadę na cytologię ...tylko co ja zrobię na ten czas z psem ...zlecę opiekę teściowej ;) :evil:
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: agunia3 »

Kilka dni temu byłam na zakupach w drogerii i dostałam ulotkę z akcją o badaniach profilaktycznych - więcej można się dowiedzieć na stronie laczynaskobiecosc Akcja trwa od 15.09 do 31.10.2014.
Adminie przepraszam, że napisałam linka ale to w dobrej wierze a nie w celach reklamowych. Może ktoś skorzysta.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: ewiko »

Mój grafik obecnego tygodnia wypełniony na maxa...... dziś USG, w czwartek mammografia a w pozostałe dni inne badania wykluczające bądź ........ ,nawet boję się pisać.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: medi »

Ewiko ja tak będę miała 30 września ,troszkę nerwów będzie :oops: I odpowiedź na pytanie :udało mi się zrobić sobie krzywdę czy nie :o
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Selene »

A ja już po mammografii i jest ok :!: :D Przy okazji wizyty Pani pokazała mi w jaki sposób sprawdzać piersi a najlepiej jak robił by to... partner ;) :lol:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: ewasz »

Na mammografię jestem zapraszana co dwa lata. Pilnują mnie z czego się cieszę. Wyniki OK :D
Cytologię robiłam w tym roku i OK :D
Oby tak dalej ;)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: ewiko »

Niestety ,cytologia nie zawsze wystarczy aby ocenić nasz stan zdrowia o czym niestety miałam okazję się przekonać . Zeby być pewną że nasze sprawy kobiece są w porządku należy również zrobić USG. Dopiero wówczas możemy spać spokojnie...
U mnie mammografia jutro.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: Suzen »

Selene pisze: Przy okazji wizyty Pani pokazała mi w jaki sposób sprawdzać piersi a najlepiej jak robił by to... partner ;) :lol:
Tak ...bardzo przyjemne z pożytecznym. :D ;)
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: biedroneczka »

Ogólnopolska Akcja Różowej Wstążki
... w zasadzie to tutaj powinnam umieścić te informacje...
biedroneczka pisze:W Łodzi również można skorzystać z takich badań:

SALVE MEDICA
ul. Szparagowa 10
91-211 Łódź
tel. 42 254 64 00 lub 42 254 64 01
pn − pt 7:00− 20:30
sob 7:30− 14:30

W czasie trwania akcji można wykonać badanie USG piersi w cenie 20 zł.
Każda zbadana pani dodatkowo otrzyma torbę z różową wstążką oraz płatki Nestle Fitness.

Liczba badań jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów.
Zapisz się na badanie w Dziele Obsługi Pacjenta pod numerem (42) 254-64-00

:kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:

Jeśli nasz Admin :kwiat: pozwoli to wklejam link do ogólnopolskiej Akcji Różowej Wstążki:

http://wielkakampaniazycia.pl/gabinety- ... azka-2014/

... myślę, że ta akcja jest na tyle ważna dla kobiet :serce: , że ten link nie będzie strasznym naruszeniem zasad naszego Forum...
Pozdrawiam wszystkie Panie :kwiat: ... i nie tylko :D
maudew
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 24 sty 2015 08:28
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mammografia cytologia czy warto?

Post autor: maudew »

Zawsze warto robić badania profilaktyczne. Chciałabym tylko uczulić na to jak pobierana jest cytologia - powinna być pobrana szczoteczką, a nie wacikiem na patyczku. Moim zamiarem nie jest straszenie a uczulenie pań na to, bo niektórzy przez oszczędności zapominają po co się te badania robi. Sprawdzajcie proszę to panie, bo w moim przypadku lekarz podczas "akcji" się nie popisał, nie pobrano prawidłowo materiału, nie wykryto komórek, poszłam więc w kolejnym roku już prywatnie (jak wskoczy się w akcję można mieć pobrana cytologię raz na 3 lata) i dzięki temu wykryto początkowe stadium i amputowano mi szyjkę macicy, potem wprawdzie przyplątało się coś jeszcze i była jeszcze kolejna operacja usunięcia macicy, ale nie było naświetlań ani innych rzeczy. Cytologia nie boli, a ratuje życie. Na oddziale rozmawiałam z paniami, które były złe na siebie, że to zaniedbały i wykryto dopiero w kolejnych stadiach. W swoim otoczeniu wręcz kontroluję koleżanki, kiedy robiły cytologię, bo to proste badanie naprawdę ratuje czasem życie.
ODPOWIEDZ