osteoporoza

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

osteoporoza

Post autor: jacky6 »

Zazwyczaj ostre stany osteoporozy kończą się wstawianiem endoprotez.
Pozyskane z życia rodzinnego - doświadczenia ślubnej połówki.
Wcześniejsze ustalenia mocno mylące i prowadzące donikąd.

:mrgreen: :ugeek:
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: osteoporoza

Post autor: kmz44 »

Witaj zebra przeszłam na Prolię bez refundacjiczyli za 854zł i nareszcie czuję się dobrze wzięłam jeden zastrzyk i mam nadzieję że po czterech też mi się wyniki poprawią tak jak Tobie 8-)
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: osteoporoza

Post autor: zebra »

Witaj kmz 44. Z moją tarczycą było tak : miałam nadczynność i guzy (jeszcze je mam). Miejscowa endo dała mi alternatywę albo operacja albo jod radioaktywny. Po namyśle zdecydowalam sie na jod. Po drugiej dawce zaczął się wytrzeszcz , mimo to dostałam trzecią dawkę i sterydy w tabl. wytrzeszcz się pogłębił i na do widzenia musiałam szukać okulisty. Ta skierowała mnie do endo (pryw). Powizycie miałam już skierow do szpit na bardziej szczegółowe badania pod kątem podania sterydów we wlewach dożylnych. Badanie kości ujawniło osteoporozę, żeby podać sterydy trzeba było zabezpieczyć kości. Po 12 cotygodniowych kroplówkach (musiałam dojeżdżać ponad 100 km) wytrzeszcz powoli zaczął ustępować. Teraz co pół roku robię w szpit wyniki , mam niedoczynność i jako kontynuację leczenia dostaję prolię refundowaną. Pozdrawiam. Nie zaglądałam do tego tematu , stąd opóżnienie w odpowiedzi.
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: osteoporoza

Post autor: kmz44 »

Nic nie szkodzi że nie odpisywałaś, ja też nie zaglądałam tu długo. Dziękuję pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)
Awatar użytkownika
lula89
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 03 lip 2017 09:13
Oddział NFZ: Małopolski

Re: osteoporoza

Post autor: lula89 »

Jeżeli będziesz się zdrowo odżywiać to na pewno dasz radę sobie poradzić z tą chorobą. Wiele osób próbuje tylko przez dietę i się udaje. Wiem, że w wielu warzywach i owocach jest dużo witamin i minerałów, które pomogą w walce z tą dolegliwością.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: osteoporoza

Post autor: zebra »

Witam . Chodzi o leczenie metodami pana Jerzego Zięby ? Nie jestem do końca przekonana ale proszę napisać na forum. Jest nas tu więcej, może być ciekawe. Poczytamy. Pozdrawiam.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: osteoporoza

Post autor: zebra »

Do kmz44. Witam ponownie. Byłam ostatnio na badaniu kości , jest w normie. ale lekarz stwierdziła ,że już więcej refundowanej prolii nie dostanę i muszę się zdecydować odpłatnie. Fakt duży koszt . Chciałam spytać , czy leki , które wcześniej miałaś , były w jakiś sposób szkodliwe na żołądek, bo mnie lekarz pytała , czy nie mam wrzodów. I jakie powodowały dolegliwości ? Jestem zarejestrowana na wiz prywatną na 28 lutego. Zobaczę , co mi zaproponuje. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ