ANEMIA-głęboka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: jk111974 »

Leki oslaniajace zoladek i zobojetniajace sok niestety tez wplywaja na wchłanianie zelaza. Nie ma wtedy dobrego trawienia,robi sie troche bledne koło. Trzeba jesc czerwone mieso,watrobke,kasze,jajka,zoltrko zawiera wszystko co potrzebujemy. To zlozony temat. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: Felice »

Ja mam lek do żucia,wchłania się już w jamie ustnej,nie w żołądku.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: lawenda »

U mnie anemia występuje z niedoboru żelaza. Całe życie tak było, ale zawsze mieściło się to w dolnej granicy normy, albo leciutko poniżej. I czy brałam leki, czy też nie zawsze tak było. Więc lekarz uznał, że widocznie taka ''moja uroda''. A teraz wyniki są jeszcze gorsze, leki które biorę niewiele pomagają, a mój lekarz nie bardzo się spieszy, żeby dać skierowanie do specjalisty (bo to kosztuje). Jem czerwone mięso, wątróbkę itd. ale nie przesadzam, bo te produkty w dużych ilościach zakwaszają organizm. Jeśli chodzi o łączenie produktów staram się nie łączyć węglowodanów z białkiem, nie piję kawy, herbatę tylko zieloną, a czekoladę, mleko i sery w bardzo małych ilościach,(mleko tylko kwaśne, ale tylko takie od gospodarza) dlatego też szukam jakiegoś roślinnego wspomagacza.
Jeżeli to również nie pomoże postaram się wymusić na lekarzu skierowanie do specjalisty, choć podejrzewam, że nie będzie to takie proste. :(
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: Felice »

Lawenda nie daj się.
Jeżeli POZ taki mądry to spytaj go na jakiej podstawie tę "twoja urodę" diagnozuje.Musi być jakaś przyczyna,dla której to żelazo nie wchłania się i tak jak pisałam wcześniej skoro prawidłowo odżywiasz się to brak żelaza w organizmie świadczy o jakiejś nieprawidłowości.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: lawenda »

Za miesiąc wizyta kontrolna. Jeśli nie będzie lepiej będę się starać o skierowanie do specjalisty.
Dziękuję i pozdrawiam. :kwiat:
ODPOWIEDZ