Zespół cieśni nadgarstka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: anusia153 »

Felicjo mam nadzieję ,że u mnie będzie tak samo jak u Ciebie . Powiem szczerze , że jestem zaskoczona wynikiem badanie lewego nadgarstka , faktycznie trochę boli mrowieje i palce w nocy drętwieją ,ale w porównaniu z prawym to jest pikuś , być może dlatego , ze jestem bardziej skupiona na bólu prawej ręki i kręgosłupa :( to i nie zwracam uwagi na dolegliwości lewej ręki.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Felice »

Aniu u mnie też tak było.Ból był lewej ręki taki,że szklanki nie trzymałam w ręce,a cieśń była dużo gorsza w prawej.Lekarz jak operował to twierdził,że niewiele brakowałoby do zablokowania tego nerwu.Ale ja z kolei dolegliwości kręgosłupowe miałam większe po lewej stronie.Może to taka zależność?
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: anusia153 »

Za tydzień idę na zabieg likwidacji cieśni nadgarstka najpierw prawej ręki, przy jednym znieczuleniu będę miała jeszcze zabieg na "trzaskający kciuk" takie coś jeszcze mi wynaleziono :shock: , co prawda kciuk mi nigdy nie "trzaskał" ale boli okrutnie :( . Czy miał ktoś z Was robiony taki zabieg ?
Będą dwa cięcia jedno na cieśnie a drugie cięcie będzie w zgięciu kciuka :( Ciekawa jestem jak długo dochodzi się do sprawności ręki po takim zabiegu ? Kurcze zaczynam się lekko bać :(
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: andrzej1955 »

Witam,cieszę się Aniu że badanie było bez kłucia-z drugiej strony nie ciekawe jest to że Masz do zabiegu obydwie i jeszcze kciuk :!: przerwa między jednym a drugim zabiegiem to od 6 do 12 miesięcy-zależy od rehabilitacji,sam zabieg to nic strasznego i przy miejscowym znieczuleniu i po kilku godzinach powinnaś być w domu-tak było w moim przypadku-piszę to bo jak widzisz różnie to bywa z samym badaniem jak również z zabiegiem-podejrzewam że zależy to od operatora,będzie dobrze i nie ma się czym martwić,Pozdrawiam Serdecznie i Szybkiego powrotu do pełnej sprawności Życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: anusia153 »

Dzięki Andrzeju :kwiat:
Najpierw będzie robiona prawa ręka ( cieśnia i kciuk) , a za jakiś czas, (lekarz nie określił jeszcze terminu ) lewa ręka , może być tak jak piszesz za 6-12 miesięcy , tego jeszcze nie wiem , a może mi przejdzie tak jak u Alicji i nie będzie potrzeby robić zabiegu. Na razie się boję , ale wiem że nie mam wyjścia . W szpitalu w którym mam mieć zabieg hospitalizacja trwa 3 doby . Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: andrzej1955 »

To jeszcze raz ja,Aniu-napisałem o paru godzinach powrót do domu-nie wziąłem pod uwagę że ja zabieg miałem robiony prywatnie z innej puli ubezpieczenia,nie ważne :!: ważne jest to żeby szybko wrócić do formy i pełnej sprawności-czego życzę i Pozdrawiam-Będzie wszystko dobrze :!:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Lewek »

Aniu, u nas pacjenci wychodzą następnego dnia po zabiegu. Powrót do pełnej sprawności - różnie - ponoć 1- 3 miesiące. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 20 min. Powodzenia :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Felice »

Ja wyszłam pół godziny po zabiegu.
Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Cypis »

Witam. Moi Drodzy, czy istnieją jakieś ćwiczenia, które spowodują, że nie trzeba będzie operować cieśni?
Trzy lata temu miałam operowany odcinek szyjny kręgosłupa i od tego momentu, mam problem z nadgarstkami. Bolą, drętwieją i ręce czasami odmawiają posłuszeństwa. Tak się zastanawiam, czy jest możliwość wyleczenia tego bez inwazyjnie. Nie to, że się boję zabiegu, ale mam takiego pecha, że jak idę do lekarza, to zawsze coś mi dodatkowego wynajdzie. :)
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Droga Cypis :) Myślę że dobrze by było zacząć od wizyty u ortopedy i wykonać badanie EMG które określi zmiany jakie nastąpiły w nadgarstku ( w nerwie pośrodkowym ) Jeśli zmiany są jeszcze niewielkie wystarczy unieruchomienie ręki w ortezie by zlikwidować obrzęk i stan zapalny ścięgien. Lekarz może zalecić przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych i może też zalecić zabiegi z fizykoterapii takie jak ultradźwięki , prądy TENS. Ja miałam jeszcze podawane do kanału nadgarstka sterydy . Ale jednak zmiany były tak duże że pomogło to na krótko i niestety pomimo odwlekania poddałam się zabiegowi . Teraz czeka mnie jeszcze zabieg na lewą rękę ale już jestem zdecydowana i czekam tylko na wyznaczenie terminu . Prawa dłoń wróciła do całkowitej sprawności, wkrótce minie rok od zabiegu . Dużo w podjęciu decyzji pomogli mi forumowicze i jeszcze raz chcę podziękować za dobre rady , opis badań i przebiegu operacji . Napiszę tylko "strach ma wielkie oczy "Szkoda tylko że tak długo zwlekałam :oops:
ODPOWIEDZ