Zespół cieśni nadgarstka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Cypis »

Dziękuję za szybką odpowiedź :) :kwiat: :kwiat: Wiem, że strach ma wielkie oczy....przekonałam się o tym, gdy poddałam się operacji kręgosłupa. Ja tylko mam dosyć już tych operacji :) Ciągłego chorobowego itp. Zaczynam mieć już problemy ze znalezieniem pracy, bo...co podejmę jakąś pracę, to popracuję pół roku i idę na zwolnienie, które kończy się zasiłkiem rehabilitacyjnym, lub roczną rentą. Masakra, i tak od nowa, szukanie pracy, a pesel coraz młodszy.
Pozdrawiam serdecznie i życzę duuuuuużo zdrowia.:)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: anusia153 »

Witaj Cypis :kwiat:
Ja też mam podobny problem .
Operować cieśń czy nie ? Z tego co się doczytałam , zależy to od stopnia uszkodzenia nerwu pośrodkowego . Stopień uszkodzenia nerwu bada się EMG .Czytałam ,że uszkodzenie w stopniu niewielkim można wyleczyć odpowiednią rehabilitacją , a już uszkodzenie w stopniu znacznym kwalifikuje się tylko do zabiegu.
Często lekarze bóle , drętwienia i mrowienia rąk zrzucają na karb kręgosłupa szyjnego , zresztą objawy są bardzo podobne . W Moim przypadku trochę za późno lekarz skierował mnie na badania w kierunku zespołu cieśni nadgarstka. Teraz już za późno na rehabilitację , pozostaje mi tylko zabieg .
Cypis a ja się boję tego zabiegu . Pozdrawiam :kwiat:
Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Cypis »

anusia153 , nie boj się proszę. Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze. Najlepiej do każdej operacji i nie tylko, podchodzić z wielkim optymizmem. Mi to pomaga i to bardzo. Człowiek jak z uśmiechem podchodzi do takich rzeczy, to lepiej się czuje i dochodzenie do zdrowia jakoś łatwiej przychodzi :) :kwiat:
Co do mojego problemu, to 28 lutego 2016, jadę do Kołobrzegu, na rehabilitację ZUS kręgosłupa. Porozmawiam tam z lekarzem, który przydziela zabiegi, może coś wymyśli na moją dolegliwość. Badanie na cieśń już miałam robione dwa lata temu. Po operacji górnego odcinka kręgosłupa, wszystko wypadało mi z rąk. Lekarz powiedział, że zaczyna mi się cieśń. Teraz jest gorzej...cierpną ręce, brak czucia, parę serwisów potłuczonych itp. Muszę to badanie powtórzyć. Ech...jakoś to będzie. :)
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: anusia153 »

Cypis :kwiat: Oczywiście że podchodzę z optymizmem i nadzieją że będzie dobrze ale z tym uśmiechem to już gorzej.
Co tam naczynia , gorzej jest jak sobie robimy krzywdę przez to wypadanie z rąk , a to kubek wypadnie i obije np. kostkę albo czajnik z wrzątkiem wyśliźnie się z rąk i oparzy nogę. A wystarczy już tego , jutro idę do szpitala , we wtorek zabieg a jak będzie wszystko ok w środę do domu , Będzie dobrze :) Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Lewek »

Ania trzymaj się dzielnie :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: anusia153 »

Dzięki Aga :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Felice »

Aniu trzymam kciukasy.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: andrzej1955 »

Aniu-Wszystko będzie dobrze bo nie ma innej opcji-odezwij się jak już będziesz po i będziesz mogła klikać,Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: anusia153 »

Dziękuję :kwiat:
Odezwę się na pewno :) Pozdrawiam :kwiat:
Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Cypis »

Aniu, życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia :kwiat: Wszystko będzie dobrze :)
ODPOWIEDZ