Leki refundowane

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Leki refundowane

Post autor: Dzia_dek »

medi pisze:Zmienić lekarza to może ktoś kto ma wybór ,w mojej miejscowości jest jedna przychodnia a w niej dwóch lekarzy :evil: Wybór leków miałam zamiar skonsultować ze swoim lekarzem .A co do wyboru między droższym a tańszym mam wybór ....nie brać wcale :evil: :evil:Dziś zostawiłam w aptece 150 zł i nie wykupiłam wszystkich leków z recepty ,drugiej nawet nie próbowałam ,Arthryl ponad 49 zł Cignon 60 zł za opakowanie :o Nie sprawdzałam czy to suplement czy nie ...Receptę wystawił lekarz specjalista
Wiesz, Medi nie wiem co Ci mam w tym momencie napisać? :? Chyba żadne słowa tu nie pomogą? :?
Jest mi tak po ludzku, smutno :( i przykro. :(
Może jeszcze trochę wstyd, za to że mieszkam tu gdzie mieszkam i mam wybór tam gdzie inni już go nie mają. :(
Pozdrawiam.
D.Z.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leki refundowane

Post autor: medi »

Powiem tylko tyle ,prosiłam o konkretną pomoc ,a nie komentarze :oops: :( ...Ale przyjmuję przeprosiny
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Leki refundowane

Post autor: nika7 »

Cignon jest suplementem, którego niczym nie zastąpisz. Sama na początku swojej choroby go przyjmowałam. Kuracja 3 miesięczna, opakowanie jedno ok 60 zł wystarcza na 15 dni. Sumując wychodzi 360 zł. W moim przypadku zbędne, diagnoza ortopedy była błędna, zamiast wystawić skierowanie na konkretne badanie mój lekarz strzelał w ciemno. Łatwo wydawać pieniądze z kieszeni pacjenta. Szkoda że lekarze tak szczodrze nie wystawiają skierowań na badania, które pozwoliłyby na trafną diagnozę.
Poltram to tramal, to najsilniejszy lek przeciwbólowy, potem już zostaje morfina. U mnie można było zastąpić dobrym rehabilitantem, co udało mi się podczas pobytu w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Leki refundowane

Post autor: Felice »

Dziadek Zbyszek nasze organizmy takie są.A co powiesz o pacjentach dostających placebo i zgłaszających dolegliwości? Może lekarz miał trochę racji mówiąc o przyzwyczajeniu się do innej wersji,a może organizmowi czasem warto małą zmianę dać co wcale niekoniecznie musi z założenia być złe.
Rynek farmaceutyczny niestety jest najpotężniejszym chyba poza ropą rynkiem w handlu i dyktuje twarde zasady.Wielkie koncerny niechętnie dopuszczają innych,a jeszcze z niższą ceną....
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Leki refundowane

Post autor: Felice »

Medi
Arthryl - Acitstav,Chondrostad
Poltram Combo jest najtańszy w tej grupie leków
Cignon - Normaflex
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leki refundowane

Post autor: medi »

Dziękuję Alice :D ,spytam swojego lekarza i w aptece co będzie najtańsze :evil:
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Leki refundowane

Post autor: nika7 »

Cignon i Normaflex mają inny skład, pierwszy zawiera kolagen typu I, drugi zaś typu II. Poza tym Cignon stosuje się na ścięgna, zaś Normaflex na stawy. To jednak chyba nie jest zamiennik ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Leki refundowane

Post autor: Felice »

Normaflex rzeczywiście zawiera kolagen typu II,ale działa też na ścięgna.
Jeżeli chodzi o suplementy diety to moje zdanie jest takie,że lepiej zastosować dobrą białkową dietę,niż suplementy.Ale to moje zdanie.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leki refundowane

Post autor: medi »

Białkową dietę Alice stosuję od 2010 roku ,ale no cóż szału nie ma :oops: :evil:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Leki refundowane

Post autor: Felice »

Medi,bo coś te nasze organizmy jakieś takie porypane są.
Mnie powiedzieli,że kiepsko "zaprogramowana" zostałam i niektóre schorzenia łatwiej sie mnie imają,niż innych.A o kłopotach ze ścięgnami,chrząstką,mazią to aż mi się nie chce myśleć.Swego czasy wydałam fortunę na leki do kolan.Płaciłam 1200 zł za trzy zastrzyki w kilku seriach.Dziś w wieku wcale jeszcze nie starczym kolano do wymiany ......na metalowy model :roll:
Powiedziałam,że nie wydam już ani złotówki,na "cuda i wianki". A z tym kolagenem to tak jest,że albo ktoś go ma i w dobrej formie dożywa starości...albo nie i doopa :(
ODPOWIEDZ