Leki refundowane

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leki refundowane

Post autor: medi »

Moje kolanko w/g ortopedy nie nadaje się do wymiany :shock: Kiedyś tam odszczypałam brzeg kości piszczelowej ,nawet wiem kiedy :evil: Co do drugiego to ...jeszcze nie wiem :?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24568
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Leki refundowane

Post autor: ewasz »

Co się tyczy leków refundowanych to u nas na każdej aptece jest plakat "LEKI REFUNDOWANE W KAŻDEJ APTECE W TEJ SAMEJ CENIE OD 1 SIERPNIA 2014 ROKU" :shock: :shock:
No i wszystko w temacie, wyboru brak :shock: :shock:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leki refundowane

Post autor: medi »

No cóż dla mnie to praktycznie bez różnicy ,prócz jednego wszystkie mam na 100% ...paranoja :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24568
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Leki refundowane

Post autor: ewasz »

Medi, dla mnie też bo wszystkie leki neurologiczne, które ordynuje mi mój lekarz też są na 100% :roll:
Okulistyczne też :shock:
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Leki refundowane

Post autor: Suzen »

:idea: Dzisiaj będąc w aptece zauważyłam informację,że jeśli chcemy dowiedzieć się o lekach refundowanych można zadzwonić do Ministerstwa Zdrowia,na infolinię codziennie w godz. od 8.00 do 20.00 pod numerem 22 123 98 00 .Farmaceuci udzielają informacji o możliwości zamiany leków refundowanych przepisanych przez lekarzy na ich tańsze, bezpieczne i skuteczne odpowiedniki. Każdy pacjent ma prawo nabyć tańszy odpowiednik leku refundowanego - o ile lekarz nie umieścił na recepcie adnotacji o braku takiej możliwości. Każdy aptekarz ma obowiązek wydać na żądanie pacjenta tańszy odpowiednik leku refundowanego.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leki refundowane

Post autor: medi »

A ja ostatnio prosząc o przepisanie recepty spotkałam się z czymś dla mnie nowym :evil: Pani doktor wypisując receptę napisała zażywany przeze mnie lek na ....100% bo ...nie dostałam od lekarza specjalisty adnotacji dla lekarza prowadzącego że się leczę :o A ten nie da bo ...nie da i już :cry: :evil: :evil: No i co :?: Mogę dzwonić i pytać czy taka praktyka jest legalna ... :?: I gdzie zadzwonić :?: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Leki refundowane

Post autor: Felice »

medi pisze:A ja ostatnio prosząc o przepisanie recepty spotkałam się z czymś dla mnie nowym :evil: Pani doktor wypisując receptę napisała zażywany przeze mnie lek na ....100% bo ...nie dostałam od lekarza specjalisty adnotacji dla lekarza prowadzącego że się leczę :o A ten nie da bo ...nie da i już :cry: :evil: :evil: No i co :?: Mogę dzwonić i pytać czy taka praktyka jest legalna ... :?: I gdzie zadzwonić :?: :evil: :evil:
Absolutnie legalna,jest o tym w zarządzeniu Ministra Zdrowia .Jeżeli leczysz się u specjalisty to musisz przynieść do lekarza POZ informację z rozpoznaniem i z wyszczególnieniem leków i dawki w jakiej je przyjmujesz.Zaświadczenie to jest ważne rok.W przeciwnym razie lekarz POZ może wypisać,ale na 100%,chyba że jest w stanie bez badań zdiagnozować Twoje schorzenie podczas wizyty,czyli tylko na podstawie wywiadu.
A jeżeli chodzi o specjalistę to musi Ci dać informację dla lekarza kierującego,nawet druk skierowania go do tego obliguje.Poproś od niego odmowę na piśmie.To najczęściej załatwia sprawę.
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Leki refundowane

Post autor: smakija1 »

Są też lekarze którzy chcą jednak pacjentowi pomóc.
Mój mąz przebywał w szpitalu na kardiologi i lekarz zaproponował mu zmiane leku na inny nowej generacji ,
oczywiście droższy ,ale bardziej skuteczny,on jest na 100%
Powiedział też gdzie go kupić ,najtaniej .
Ja oczywiście ponieważ mieszkam w innej miejscowości ,pobiegłam do kilku aptek ,
bo pomyślałam ,że reklamuje jakąs apteke .
Jakie było moje zaskoczenie kiedy za ten lek podano mi cenę nawet 300 400zł ,
Pojechaliśmy więc do tej którą polecił ten lekarz i kupiliśmy ten lek za kwote 123zł ,
pytałam conajmniej w 20 innych aptekach i róznych miejscowościach.
W tej aptece inne leki też były o wiele tańsze ,teraz jeżdzimy raz w miesiącu i wykupujemy wszystkie leki dla mnie i dla męza.
Lek ten to XARELTO -28 Tabl -lek przeciw zakrzepowy.
Jeżli mogę komuś pomóc to chętnie podam nazwe apteki w prywatnej wiadomości ,
bo na forum nie wiem czy powinnam .
Lekarze są zorientowani w cenach leków ,chwała im /oczywiście co niektórym /że próbują chociąz zapytac ,czy pacjenta stać wykupić ten lek jeżeli jest drogi.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leki refundowane

Post autor: medi »

Za daleko mam do CiebieSmakija1 ,ale może brat mi wykupić receptę na dwa miesiące i wysłać leki więc ...poproszę o adres apteki bo ...za leki płacę 150 zł mąż drugie 150 to już jest trochę dużo :evil:
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Leki refundowane

Post autor: kmz44 »

Czy ktoś choruje na osteoporozę w kręgosłupie nie miał złamań i otrzymał lek o nazwie Prolia który kosztuje bez refundacji ok 900 zł a z refundacją płaci się 30%. Mój lekarz powiedział że nie kwalifikuję się na ten lek bo nie miałam złamania. Inne leki jakie mi przypisuje są dla mnie bardzo szkodliwe. Widocznie muszę czekać na złamanie kręgosłupa, tylko po co mi wtedy będzie już potrzebny taki lek.
ODPOWIEDZ