Krasnobród- był tam ktoś?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Grudka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 14 maja 2013 11:35

Krasnobród- był tam ktoś?

Post autor: Grudka »

Szukam opinii na temat tego sanatorium, bo tam dzieci dostały skierowanie.
Czekaliśmy bardzo krótko. Pierwsza propozycja w to miejsce padła po czterech dniach od wysłania wniosków, ale mieliśmy tylko kilka dni na zebranie się. Potem przyszło pocztą skierowanie do Krasnobrodu z terminem za półtora miesiąca (jest czas na zaplanowanie różnych rzeczy).
Osobiście woleliśmy inne miejsce, ale trudno, zobaczymy, jakie będą efekty rehabilitacji...

A! I jeszcze jedno. Jeżeli ktoś ma założony ZIP dla dziecka (my mamy), to można tam podejrzeć miejsce i termin wyznaczonego sanatorium o wiele wcześniej zanim przyjdą pocztą wnioski.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Krasnobród- był tam ktoś?

Post autor: Suzen »

Witaj Grudka :)
Wiem,że w Krasnobrodzie jest sanatorium dla dzieci i dorosłych.Chyba przyjeżdżają tam ludzie na różne schorzenia.Sanatorium jest otoczone pięknym parkiem i w sąsiedztwie mikroklimatycznych lasów jodłowo-świerkowych.W Krasnobrodzie jest kąpielisko i plaża,gdzie można wypocząć w słoneczne dni.
Jest tam cisza i spokój.Znajomi,którzy przebywali tam na kuracji,zadowoleni byli z pobytu,a wolnym czasie dużo spacerowali po lesie.
Grudka,życzę Ci udanego pobytu i efektywnej rehabilitacji dzieci. :)
Awatar użytkownika
Grzegorz 1213
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 11 lip 2014 20:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Krasnobród- był tam ktoś?

Post autor: Grzegorz 1213 »

Byłem w tym sanatorium 2012/2013 roku. Napisz co dokładnie Cie interesuje. Postaram się odpowiedzieć
Grudka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 14 maja 2013 11:35

Re: Krasnobród- był tam ktoś?

Post autor: Grudka »

Byliśmy. Było fajnie : )
Zabiegi ok, pielęgniarki przesympatyczne.
Dzieci jest mniej niż w innych ośrodkach, więc nie było żadnych jelitówek i innych infekcji.
Dzieciaki bardzo zadowolone. Stwierdziły, że na pewno chcą tam wrócić. Zabiegi dobrze dostosowane do problemów dzieci, dały pozytywne efekty. Najbardziej dzieciaki ucieszyła hipoterapia. Koniki polskie są wspaniałe!
Jedzenie też ok.
Minusy to szkoła. Były rzeczy, które mi się w niej nie podobały...
Sanatorium dziecięce jest połączone z sanatorium dla dorosłych i niektórym dorosłym mali kuracjusze przeszkadzają.
Niektórzy dorośli kuracjusze narzekali na brak rozrywek (powinni jechać na wczasy a nie do sanatorium).
Przepiękne krajobrazy, dzika przyroda Roztocza.
Ci, którzy przyjechali z daleka mogą wybrać się z dzieciakami na wycieczki do Zamościa, Tomaszowa, inne niedalekie miejsca.
forumowicz

Re: Krasnobród- był tam ktoś?

Post autor: forumowicz »

NO właśnie mało informacji gdziekolwiek o tym sanatorium .Ceny jak dla pełnopłatnych są dość dość przyzwoite w stosunku do innych ośrodków. Myślę ,że kto ma w miarę dobry dojazd czy też blisko winien to rozważyć bo jak dla mnie z Wielkopolski dojazd okropny a autem mocno kosztowny. Może ktoś się podzieli jak zabiegi ,parking co w pokojach byłbym wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krasnobród- był tam ktoś?

Post autor: Celinka52 »

witam wszystkich, którzy interesuja sie Krasnobrodem. Nie byłam tam jako kuracjusz, ale mieszkam 3 kilometry od tego uzdrowiska. Mogę tylko napisać, że centralny budynek to dawny pałac właścicieli Krasnobrodu. Są oczywiście obok nowoczesne obiekty i tam znajduje sie baza zabiegowa, szkoła. Stolówka jest w pałacyku. Jeśli chodzi o zabiegi, to trudno mi sie wypowiadac, wiem, że na pewno jest borowina- tego u nas dostatek, sa masaże, wirówki, o basenie nic nie wiem. Jeśli byłaby taka potrzeba- dowiem się-sąsiadka tam pracuje. Odnośnie położenia- faktycznie sanatorium jest połozone przed Krasnobrodem-ok. 1 km. Miasteczko małe, urocze, mozna zwiedzic kilka obiektów. Natomiast przy samym sanatorium znajduje sie zalew, ostatnio zmodernizowany, powięszony, w lecie super atrakcja z parkiem linowym, ściezkami rowerowymi. Krajobraz zróznicowany, lasy, pagórki, wokoł sanatorium- piekny, stary park. Słowem serce Roztocza- warte poznania. nie wiem, jak jest z parkietoterapią- moze w obiekcie sanatoryjnym, bo w miasteczku- raczej nie, chociaz jest sporo pensjonatów, ale to raczej nastawienie na noclegi czy imprezy okolicznościowe. Jesli ktos miałby jakies pytania- proszę pytac, dowiem się, bo wiele moich znajomych pracuje w tym uzdrowisku :kwiat:
misia44
Posty: 2
Na forum od: 31 maja 2016 12:27
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krasnobród- był tam ktoś?

Post autor: misia44 »

Było tam moje dziecko raz i zdecydowanie mogę polecić :)

Bardzo mili ludzie, dobre zabiegi - szczególnie podobała się jazda na koniach :)
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krasnobród- był tam ktoś?

Post autor: Celinka52 »

misia44 pisze:Było tam moje dziecko raz i zdecydowanie mogę polecić :)

Bardzo mili ludzie, dobre zabiegi - szczególnie podobała się jazda na koniach :)
witaj Misiu- masz rację, ludzie mili, szanujący kuracjuszy i swoja pracę, oczywiście zapomniałam o hipoterapii i zbawiennym powietrzu. Pozdrawiam dolny sląsk- właśnie stamtąd pochodzę :kwiat:
ODPOWIEDZ