dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: Niania »

kajaja pisze:Witam
Pierwsza noc za mną,pierwsze posiłki za mną więc opisuję.Jestem tu więc mogę odpisywać na każde pytania.
Wczoraj gdy przyjechałam to od razu pielęgniarki opis chorób,spotkanie z nauczycielami, później wizyta u lekarza.Wszyscy bardzo mili od sprzątaczek po przez pielęgniarki nauczycieli i lekarkę.Na wszystkie pytania odpowiadają.Jedzenie dobre, można się najeść.Dzieci które potrzebują mają dietę.Na śniadanie dziś było np serek homogenizowany,4 plastry wędliny,pomidor, pasta rybna,grahamka chleb herbata zupa mleczna jak ktoś chciał.Pokoje czyste kolorowe ciepłe, z balkonem ja np mam.W pokoju dwa tapczaniki stół,krzesła.Łazienka czysta w niej suszarka do prania miska prysznic,ubikacja umywalka.Sprzątaczki chodzą i sprzataja. Brak tv w pokoju,internet działa.Ja tv oglądam na dvtb na laptopie.Blisko jest park, pijalnia wód mineralnych,sklepy np żabka, odi do.siłownia na dworze.
Dzieci z tego co się zorientowałam to mają 3 wycieczki autokarem, spacery, zabawy szkoła zabiegi.Trzeba pamiętać że na zabiegi średni ręcznik zabrać i krótkie spodenki w razie kąpieli wirowej. W razie co piszcie odpisze.
Kajaja to wspaniale że jesteś zadowolona ten budynek jest po remoncie kiedyś tam byli dorośli kwaterowani i też byli zadowoleni.
Byłam tam dwa razy na przełomie kwietnia-maj .I zawsze było najpierw zimno a potem bardzo ciepło że się opalali w parku.
Życzę i ja Wam dużo słonka na niebie i podziwiania pięknie rozkwitającej wiosny w parkach.
Idąc w stronę miasta Wałbrzycha macie również Biedronkę i za cukiernią w ryneczku jest bazar.
Warto się podmiejskim autobusem wybrać do rynku Wałbrzych jest tam niedaleko ładny kościół i sklep z porcelaną.
Jeszcze raz powodzenia i super odpoczynku i zdrówka .
Pozdrawiam :serce: :kwiat:
aniela88
Posty: 3
Na forum od: 30 kwie 2017 21:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: aniela88 »

Witam, chciałam zapytac czy dzieci z astmą mają zleconą w ramach zabiegów komorę pneumatyczną?
Jak nie ,to czy jest możliwe wykupienie prywatnie.Córka jedzie w maju i nie wiem jakich zabiegów można się spodziewać.
Prosiłabym ,jak ma Pani troszkę czasu napisać coś więcej o pobycie i organizacji czasu szczególnie u tych dzieci starszych, które zostaną same na 4 tygodnie.Więcej jest dzieci małych na Waszym turnusie? Jak to jest zorganizowane logistycznie? z góry dziękuję i pozdrawiam. Od jutra ma już być cieplej :)
aniela88
Posty: 3
Na forum od: 30 kwie 2017 21:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: aniela88 »

Witam, bardzo dziękuję za udzielone informacje.Mniej więcej się zorientowałam. Chciałam się jeszcze dopytać czy jest tam możliwość korzystania z pralki, oczywiście interesuje mnie indywidualne, odpłatne a nie zbiorowe pranie?
Czy dzieci starsze są rozmieszczone razem z młodszymi? Czy są osobne piętra lub skrzydła?Czy też razem wszyscy?Pozdrawiam, Czekam na odp.
kajaja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 18 kwie 2017 13:11

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: kajaja »

Witam

Pralki nie ma,dzieci maja zbiorowe pranie oddawane do pralni i po kilku dniach przywożone.
Co do organizacji dzieci nie maja kiedy się nudzić mówię też o takich co same są.Podam Pani np Plan jak wygląda dzieci które są same bez rodziców
Rano pobudka
7.30 śniadanie
7.50 wyjście do szkoły
11.20 powrót
11.30 2 śniadanie
11.50 zbiórka i wyjście na zabiegi jeśli dziecko ma przydzielone mokre idzie do innego budynku jeśłi ma np.inhalacje,naświetlania,masaż jest to w tym samym budynku co mieszkają
14.00 obiad
do 15.00 poobiednia sjesta
15.00 gimnastyka
15.30 deser
później wychodzą na spacer i wracają na kolację 17.30
po kolacji wychodzą na spacer,boisko chyba że nie ma pogody to dzieci mają organizowany czas w środku.
20.00 cisza ze trzeba być w pokojach
Tak wygląda mniej więcej dzień,jeśli dziecko jest z rodzicem czas wolny może spędzać z rodzicami i nie musi się tłumaczyć nauczycielom. Jeśli dziecko same jest jest pod opieka wychowawców 24g na dobe. Nauczyciele bardzo fajni. Pielęgniarka tez jest 24 godziny.
Zabiegi są rózne o ten zabieg co Pani pyta nikt nie slyszałam zeby miał,napiszę jakie dostają tu dzieci: masaż,naświetlania zatok ew.plecy,kąpiel wirowa dolnych,górnych kończyn,inhalacje-2rodzaje,gimnastyka 3 rodzaje. kąpiel perełkowa,picie wód mineralnych-dobre są.
Wiem że dzieci telefony dostaja o ograniczonych porach dnia i pieniadze tez dostają na wydział.Wszelkie cenne rzeczy sa przechowywane a w razie co to dostają jak potrzebują dzieci.
W pokoju jest suszarka mała ale można pranie rozwiesić. pokoje sa 2-5 osobowe, 2-3 przeważnie dostają rodzice z dzieckiem i sa to z łazienką.Reszta pokoi ma wspólna łazienkę. Przeważnie jest ze 2 pokoje sa na łazienkę.
Pokoje są raczej przydzielane wiekowo,chyba nie ma że starsze z młodszymi lub odwrotnie,tak przynajmniej widzę.
W zakładzie przyrodoleczniczym jest możliwość wykupienia komory pneumatycznej prywatnie ale wszystkie zabiegi przydziela lekarz.Jak dziecko bierze jakieś leki na stałe proszę zabrać.
Jeśli Pani jedzie z dzieckiem to trzeba zabrać jakiś talerzyk kubek można zabrać czajnik,bo w nie każdym jest.Tv nie ma i internetu też nie ma w pokojach. można na świetlice iść i oglądać. Jest w pobliży biblioteka. Sprzątaczki codziennie sprzątają.
Zabiegi tez sa w sobotę.
Organizowane sa wycieczki w weekendy,od 2 tygodnia,sa też ogniska.Nie wiem jak Pani dziecko czy wybredne jest w jedzeniu ale jedzenie jest dobre i nie ma czasu człowiek zgłodnieć. Można zamówić dietę lekkostrawną.Ja jestem bardzo zadowolona i polecam ale jak każdy inny człowiek jednemu będzie pasowało innemu nie. Jak na sanatorium jest w Porządku.

Jeszcze jedna rada klapki na zmianę i mały lub średni ręcznik na kąpiele wirowe,strój kąpielowy w razie kąpieli perełkowej.
To tyle z mojej strony mam nadzieję żę wszystko już Pani wie w razie co pisać to jeszcze odpowiem.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę
kajaja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 18 kwie 2017 13:11

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: kajaja »

Jeszcze jedno ksiażki i zeszyty przybory jak nozyczki klej kredki tez niech zabierze. A w jakim wieku dziecko jest?
aniela88
Posty: 3
Na forum od: 30 kwie 2017 21:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: aniela88 »

Dziękuję Pani za takie szczegółowe informacje. Jest Pani kochana.Już wszystko wiem.
Córka ma 14 lat,więc temat internetu,telefonu,ciszy jak najbardziej przydatny.
Pytałam o pralkę, bo jak byłam w Rabce z młodszym synem, to była opłata 5 zł.za jedno pranie,to było duże udogodnienie.Jeszcze raz dziękuję i życzę udanego pobytu. Marta
dora1234+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 22 maja 2017 17:29
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: dora1234+ »

Witam,
czy Pani córka ma wyznaczony termin pobytu np na czerwiec, w tym terminie moja córka ma termin, jeżeli już jest to jak sie miewa? Pozdrawiam
kajaja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 18 kwie 2017 13:11

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: kajaja »

Witam
Moja córka jak i ja byłyśmy razem i miewamy się dobrze polecam. Wrociłyśmy tydzien temu
kajaja
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 18 kwie 2017 13:11

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: kajaja »

Przedstawiam Mieszko
Załączniki
DSCF5140.JPG
DSCF5139.JPG
TATA36
Posty: 1
Na forum od: 10 lip 2017 14:28
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 1

Re: dziecięcy szpital uzdrowiskowy Mieszko Szczawno Zdrój

Post autor: TATA36 »

Witam wszystkich ,wybieram się z dziećmi do uzdrowiska Mieszko w Listopadzie 2017,może ktoś mi poleci nr pokoju w Mieszko do rezerwacji ?,a wybiera się ktoś w listopadzie do Mieszko Szczawno Zdrój?
ODPOWIEDZ