sanatorium neurologiczne

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
gadolin
Posty: 1
Na forum od: 29 kwie 2016 14:36

sanatorium neurologiczne

Post autor: gadolin »

Witam, poszukuje sanatorium dla dziecka 9lat z problemami neurologicznymi i psychologicznymi, uszkodzonym układem ośrodkowym nerwowym, na stale przyjmuje depakine chronosphere. Nigdzie nie mogę znaleźć listy sanatoriów neurologicznym itp. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w podaniu kilku ośrodków na NFZ. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium neurologiczne

Post autor: Betina71 »

Uzdrowiskowe leczenie szpitalne dzieci w wieku od 3 do 18 lat oferują miejscowości: Kołobrzeg, Rabka-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Ciechocinek, Świeradów-Zdrój i Rymanów-Zdrój.

Mam nadzieję,że to cośkolwiek pomoże choć nie ma tutaj nazw obiektów.Powinni to wiedzieć w NFZ lub ZUS.

O wskazaniu do leczenia uzdrowiskowego decyduje lekarz rodzinny lub specjalista, pod opieką którego leczy się dziecko. Warto zapytać swojego lekarza, czy nasze dziecko kwalifikuje się do takiej formy terapii. Przed wypełnieniem skierowania na leczenie uzdrowiskowe lekarz może zlecić dodatkowe badania.

Wypełniony przez lekarza wniosek należy przynieść do siedziby funduszu lub przesłać pocztą. Czas od złożenia wniosku do wyjazdu dziecka to zazwyczaj 2-3 miesiące.
Awatar użytkownika
pechowa1dziewczyna
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 03 sie 2015 10:40
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium neurologiczne

Post autor: pechowa1dziewczyna »

Moje dziecko pod kątem neurologicznym było w Ciechocinku w "Markiewiczu" i bardzo sobie chwalił. Zabiegi bardzo pomogły. Sanatorium jest od roku po remoncie ,tylko wychowawcy mogliby częściej z dziećmi wychodzić. Tężnie tak blisko a to rodzice jak przyjeżdżali to zabierali dzieci na spacery.
ODPOWIEDZ