Nagła zmiana terminu sanatorium.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nagła zmiana terminu sanatorium.

Post autor: darek »

ededi12 pisze: 01 mar 2022 13:03 Witajcie :)
Czy ktoś dostał z Zuzu pismo o zmianie terminu sanatorium w tym roku.
Miałam skierowanie do Polańczyka na 19.04 dziś odebrałam pismo że z powodu zmniejszenia liczby miejsc skierowanie jest nieważne. Nowy termin to 19.06.
Kurcze, wkurzyłam się bardzo bo pracuje i pierwszy termin mam już w pracy ogarnięty. Pracodawca się przygotował, ma zastępstwo za mnie na ten czas a tu takie kwiatki.
Ba mało tego, na lipiec miałam urlop wypisany i mam już część opłaconą.
Dzwoniłam do zusu tłumaczyłam że kurcze tak nie można bo ja nie jestem na l4 tylko pracuje i mój pobyt w sanatorium to nie jest tak łatwo przeorganizować.
Usłyszałam że.... Przecież mogę zrezygnować
:evil: :evil: :evil: chyba trochę ich ponosi.
Czy ktoś z Was się z tym spotkał, jak interweniować bo moja rehabilitacja albo praca stoi pod znakiem zapytania.
Niestety ale sytuacja na Ukrainie spowodowała że Obecnie wiele obiektów Sanatoryjnych ZUS czy NFZ -zostaje oddanych w ręcę Wojewody i w tych obiektach kwaterowani są uchodźcy .
Wczoraj jedna z TV podała że w Polańczyku prawdopodobnie wszystkie obiekty idą w Ręce wojewody.
Podano też ,że Ustroń ma się przygotować na ponad 1000 uchodźców.
wg NFZ - może dojść do tego że Pobyty sanatoryjne mogą zostać całkowicie ZAWIESZONE ze względu na ulokowanie w obiektach sanatoryjnych uchodźców
ODPOWIEDZ