Kwasowęglowa kąpiel sucha

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: andrzej1955 »

Witam- chciałem zapytać czy ktoś z Forumowiczów korzystał z takiego zabiegu na jakie schorzenie i z jakim efektem- będę wdzięczny za wszystkie opinie, Pozdrawiam :)
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: Genever »

Witaj Andrzeju. Miałam takie kąpiele w Cieplicach ( pobyt komercyjny). W moim przypadku chodziło o obniżenie cukru we krwi. Ale z tego co wiem sporo osób z problemami z układem krążenia korzystało. Odprężajacy zabieg, przynajmniej dla mnie.
Myślę, że jest też wiele przeciwskazań ale tutaj powinienien pomóc lekarz.
Brakuje mi takich zabiegów, zwykle przy wyjazdach vNFZ ledwo jestem w stanie wyprosić jakiś z zabiegów mokrych np.
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: jettp »

Na unormowanie i obniżenie ciśnienia .
"Efekt terapeutyczny:
Lecznicze działanie dwutlenku węgla CO2 polega na rozszerzeniu naczyń włosowatych, tętniczych i żylnych spowodowany wydzielaniem się w skórze ciał histaminopodobnych i acetylocholiny. Efektem takiego działania terapii CO2 jest spadek ciśnienia krwi na skutek rozszerzenia łożyska naczyniowego. Opisany proces zachodzi bez udziału dodatkowego czynnika termicznego. Zabiegi w gazowym dwutlenku węgla czyli tzw. zabiegi suche zalecane są w przypadku schorzeń kardiologicznych, gdzie stosowanie obciążających hydrostatycznie i termicznie kąpieli kwasowęglowych mokrych jest niewskazane. Po kąpielach kwasowęglowych występuje ogólne uspokojenie, poprawa samopoczucia, czasami uczucie rozleniwienia i senność."
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4093
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: Bibi2 »

Ja miałam kwasowęglówkę (suchą) w Krynicy, zaserwował mi ją doktor na sprawy krążeniowe i diabetologiczne .
Jakiś spektakularnych zmian nie zaobserwowałam , fajne jest to , że kuracjusze siedzą w takim kółeczku i powinno być cicho ,
nawet niektórym przeszkadza przewracanie kartek w książce .
Mówią , że to jest bardzo dobry zabieg
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: andrzej1955 »

Bardzo Dziękuję za opinie- czas sprawdzić na sobie-Pozdrawiam :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: Zosia »

Ja miałam taki zabieg 2 razy. Raz siadałam w całkowitym ubraniu z kołnierzem pod szyję a drugi tylko nogi ale należało je obowiązkowo odsłonić . Więc jak powinno być prawidłowo ? Przez ciuchy działanie takie samo czy nie ? Kardiologia i nadciśnienie na to było przepisane - chyba :)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: BarbaraB64 »

Suchą kąpiel kwasowęglowa miałam w Lądku, wchodziło się do kapsuły w ubraniu, nie zauważyłam jakiś pozytywnych jak i negatywnych odczuć, teraz w Kudowie miałam mokrą kąpiel kwasowęglowa i muszę powiedzieć że pozytywne skutki odczułam na skórze którą normalnie mam bardzo suchą a po kąpielach zrobiła się gładka , nawilżona, suchość zniknęła, zobaczymy jak długo taki stan się utrzyma ,po kąpielach czułam się bardzo dobrze, byłam jakby spokojniejsza , zrelaksowana więc gdybym miała wybierać to zdecydowanie kąpiel mokrą kwasowęglowa.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4093
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: Bibi2 »

Dodam, że w NDZ w Krynicy do zabiegu jest wykorzystany naturalny gaz z odwiertów wód (w żartach mówiliśmy, że z Zubera :lol:, ale to nie tak że śmierdziało )
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 331
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: Gabriela »

andrzej1955 pisze: 12 paź 2023 16:24 Witam- chciałem zapytać czy ktoś z Forumowiczów korzystał z takiego zabiegu na jakie schorzenie i z jakim efektem- będę wdzięczny za wszystkie opinie, Pozdrawiam :)
Ja miałam suchą przed dwoma laty w Krynicy Zdrój, do zabiegu miałam być ubrana, ale pani kazała odsłaniać jak najwiecej ciała (łydki,brzuch, stopy bez skarpetek) Byłam na reumatologi więc z tego powodu, ten zabieg.
W moim odczuciu, zabieg zbędny. Andrzej1955 czy masz już jakieś doświadczeni z tym zabiegiem? Czy orientacyjnie pytasz.
Ciri
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 14 maja 2023 23:26

Re: Kwasowęglowa kąpiel sucha

Post autor: Ciri »

ja miałam w dwóch czy trzech sanatoriach, nie widziałam żadnych efektów. Gdybym mogła wybrać raczej bym wzięła coś innego.
ODPOWIEDZ