Sanatorium z NFZ a z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Bozenaj1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 09 maja 2018 16:14
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Sanatorium z NFZ a z ZUS

Post autor: Bozenaj1 »

Witam
Mam pytanie ,ponieważ dostałam skierowanie z NFZ i jest to mój pierwszy wyjazd z NFZ chciałam się zapytać czy jest róznica między sanatoriami z ZUSu a NFZ ? Ciekawa jestem też ile wcześniej dostanę zawiadomienie o terminie bo tutaj trzeba mieć urlop a uzyskanie 3 tygodnie urlopu w ostatniej chwili takie proste nie jest.
Bożena
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1711
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z NFZ

Post autor: p-siak »

Z ZUS dostajesz zwolnienie ,jeśli chcesz,nie płacisz za pobyt i klimatyczne, masz zwrot za dojazd. Ale może to być np. Osieczek. Rada: złóż do ZUS. Jakieś badania, ehabilitacje masz? Pzdr
Bozenaj1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 09 maja 2018 16:14
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z NFZ

Post autor: Bozenaj1 »

Ja byłam z ZUSu 2 razy. Złozyłam do NFZ bo dostałam odmowę z ZUSu nawet po moim odwołaniu się tez dostałam odmowę. Napisali mi że czeka się około 12 mcy .
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z NFZ

Post autor: Dagna »

Obecnie w mazowieckim większość ma przydzielony wyjazd rok od miesiąca złożenia wniosku, a powiadomienie o terminie nawet do 5 miesięcy przed wyjazdem chyba właśnie przez to planowanie urlopów
Bozenaj1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 09 maja 2018 16:14
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z NFZ

Post autor: Bozenaj1 »

Witam
Dobrze byłoby gdyby dużo wcześniej wysłali to zawiadomienie o tym sanatorium..Ma być rewolucja w tych sanatoriach ,ale póki co to wszystko jest na etapie produkcyjnym. Zobaczymy jak to będzie. Dziękuję za odpowiedzi.
Bozenaj1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 09 maja 2018 16:14
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z NFZ

Post autor: Bozenaj1 »

Witam
Mam jeszcze pytanie,bo tam jest kolejka oczekujących na to sanatorium która biegnie bardzo szybko. Teraz ta kolejka jest do wyznaczenia terminu dopiero czy juz na wyjazd ? W skierowaniu było napisane że rok oczekiwania ale to chyba szybciej będzie. Jak to jest naprawdę ?
Bozenaj1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 09 maja 2018 16:14
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z NFZ

Post autor: Bozenaj1 »

Witajcie ponownie :)
KIlka mieisęcy temu byłam 28 tys w kolejce a teraz jest 2 tys więc ten mój termin zbliża się coraz szybciej.
Czy jest tutaj ktos oczekujący w kolejce ze schorzeniami układu nerwowego (neurologia ) ? W ZUSie kręgosłup zaliczony jest do układu ruchu a w NFZ układ nerwowy. Ciekawe czy to ma przełożenie na zrodzaj zabiegów.
Pozdrawiam
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2359
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Sanatorium z NFZ

Post autor: nula »

Witaj Bozenaj1,

Nie odpowiem na Twoje pytanie, ale nurtuje mnie Twoja informacja dot. przydzielania przez Twój oddział NFZ profilu, tj."układ nerwowy".
Ja ze swojego doświadczenia, mogę powiedzieć, że za każdym razem, gdy mój lekarz wpisuje we wniosku kod dot. chorób kręgosłupa ( M47, M51...), to każdorazowo mój oddział NfZ - zachodniopomorski , przydziela mi profil -reumatologia.
Nie mam oczywiście dostatecznej wiedzy w tym zakresie i mogę się mylić, ale czy jest możliwy taki przydział w Twoim oddziale NFZ :?:

Ktoś może coś w tym temacie podpowiedzieć?

Pozdrawiam serdecznie i życzę pozytywnego dla Ciebie załatwienia sprawy :kwiat:
Pozdrawiam serdecznie
N
ODPOWIEDZ