Gdzie pojechać prywatnie?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: ewiko »

Pancernz pisze: 10 lis 2023 19:43 szukam coś prywatnie na wyjazd na tydzień okolice stycznia żeby córka odpoczeła po szpitalach ale oferty sa okropnie drogie albo ja biedny :lol:
Do znudzenia , proponuję Połczyn Zdrój , najlepiej GRYF. Super baza zabiegowa , dla prywatnych baseny , sauny i jacuzzi w gratisie 1h dziennie. Jeden minus ... daleko. Wejdź na ich stronkę , poczytaj , ceny bardzo atrakcyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: zbigniew165 »

Abstynent666 piszesz, że nie jestem w temacie Barbarki, a co Ty masz za wiedzę o tym obiekcie, której ja nie mam.
Moja opinia, którą wystawiłem na Google dwa temu na ich stronie w dalszym ciągu jest na pierwszym miejscu, czyli jest aktualna.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: Pancernz »

Ewiko znam temat Połczyna polecam go też innym tym bardziej że byłem tam w styczniu zeszłego roku ,fajnie,że staracie się coś podrzucić przyda sie zawsze nie tylko mi ale i innym ,dziękuje za to .W tym wypadku bardziej myślę o spacerach morskim brzegiem choć spytam na następnej sesji z psychologiem czy psychatrą co by było lepsze :).Połczyn lubie za możliwość wyciszenia się a nie wiem czy w jej wypadku teraz byłby trafnym wyborem,na razie co oipisałem w osobnym temacie wyjazd jest już tylko teoretyczny ale oferty mile widziane :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: darek »

Niestety
Ceny po wyborach delikatnie wystrzeliły
Okazuje się dziś ,że znalezienie Oferty w ramach 7 dniowego pobytu za cenę osobo dnia poniżej 200 złotych GRANICZY z cudem
Na dziś średnia cena 1 dnia pobytu przy założeniu że będzie sie 7 nocy rozpoczyna się od 250 złotych i to BEZ ZABIEGÓW Wodnych oraz masaży.

W tych usługach chyba pojawiło się delikatne zastanowienie.
Cennik idzie wgórę a Ludków NIe stać

Wspominam tutaj rozmowę z pewnym menagerem
Aby było opłacalne 20 minutowy zabieg
Masaż Podwodny -obsługiwany przez Fizjoterapeutę
Musi kosztować za 20 minut MINIMUM 75 złotych
Koszt Pracownika Zysk na poziomie 5% Koszt Wody , Koszt podgrzania ,Koszt Amortyzacji
NFZ czy ZUS oferuje 17,50 za 20 minut zabiegu I to w pakiecie 20 zabiegów na dobę
Co jest nie realne bo w ciagu 8 godzin Fizjoterapety można wykonać Max 14 zabiegów

Cóż może okazac się ,że Chyba będzie trzeba przeprosić Ukrainę oraz euro na Litwie i na Słowacji pozostają jeszcze sanatoria na Węgrzech ale tam ceny dla Polaków są zaporowe Drożej niż w Polsce
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: ZAGUBIONY »

Darku żeby znów nie zaczęli płakać w tych ośrodkach jak ich pozamykali w cowidozie , ale tym razem z braku chętnych , bo każdy kij ma dwa końce , powoli o tym się przekonują w Szczawnicy , turyści wpadają na parę dni kiedyś na 2 tygodnie , nawet latem nie ma tłumów jak kiedyś . Teraz w ferie narzekają że puchy jak by wyjechali kuracjusze to wymarłe miasto . Sam wyciąg nie załatwi sprawy , brak koncepcji włodarzy na turystów .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: darek »

Tutaj NIESTETY gospodarka rynkowa BIERZE GÓRĘ.
Cena mediów uwolniona
Ceny płacy w górę
ok
Kilka dni temu wraz ze Znajomymi a bywamy raz na kiedyś w Szczawnicy wysłalismy zapytanie
Do obiektu chyba wszystkim znanego o wycenę pobytu wekendowego dla 10 osób 5 pokoji od piątku do niedzieli

cena rok do roku na marzec 2024 + 20% i to na Pakiet lojalnościowy 8 z 10 osób było w tym obiekcie w ciągu 5 lat ponad 5 x
i to bez SZALEŃSTW
mowa tutaj o Szczawnicy

Ale też Znalazlem perełkę nad możem Obiekt no fakt 2** budowany w latach 80-tych po delikatnym liftingu jakieś 10 lat temu
I tam pobyt w szczycie sezonu urlopowego po 15 lipca do 15 sierpnia
13 dni z pełnym wyżywieniem -ale Porcjowanym -wychodzi ten PRL kwota za owe 13 dni 3200
Fakt bardzo ladna i spokojna Miescina na wyspie Wolin
Może jeszcze nie przeliczyli lub w trakcie będzie dopłata
no ale zaliczki Przyjmuja
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: ZAGUBIONY »

Darku ja też kiedyś znaczy całe lata 90 te kilkanaście razy w roku , ludzi pełno wszędzie , czasy 2 dyskotek , 7 miejsc dancingowych , i nawet 1 agencji towarzyskiej :lol: :lol: . Teraz po 20 można tam jedynie zawyć do księżyca :(
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: darek »

Może teraz są takie TRENDY
W miejscowościach sanatoryjnych życie zamiera z godziną KOLACJI
Faktem jest ,że ludzie coraz mniej się Bawią korzystają z rozrywki i nie mowa tylko tutaj o popularnych "tańcach i baletach"
Nawet kłoptem dla organizatora jest zapełnienie sali na występ typu kabaret

Masz rację ostatnie lata w Szczawnicy to tylko WSPOMINKI nawet już Ci Najstarsi Gorale pamiętają ,że Piątek -Sobota to były dni kiedy trudno było znaleść stolik
Dziś sytuację jeszcze ratuje Budowlani do 21,45
Ale dziś w Szczawnicy po 22,30 Nigdzie nie znajdziesz lokalu ktory poda Ci "Setę i galaretę " czyli popularną jeszcze w latach 80 czy 90 Lornetę i Meduzę
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: ZAGUBIONY »

Oj Darku gdzie te czasy gdy o 3 rano za 5 zeta Mazurek woził spod Halki do pensjonatu , gdy w Aidzie się balowało oj wspominać pozostało , no Budowlany też kiepsko . latem puki nie grali na dechach to byli ludzie a potem puchy :( z DJ wspominaliśmy czasy gdy grał w Aidzie . Fakt jak chcesz setę i lornetę po 22 to trzeba sobie załatwić wcześniej i tylko po pokojach :( . Nawet życie sanatoryjnie już pada na maxa , gdzie te czasy jak chodziło się tabunami , jak w Ladeckim Piekiełku bez rezerwacji nie można było się załapać na miejsce , dziś nie ma wstępu i puchy :o .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gdzie pojechać prywatnie?

Post autor: darek »

.......... a Piekiełko w Hutniku :)
To też poniekąd kultowa miejscówka w Szczawnicy
Nie wspominając Tych które wymieniłeś

Nawet Pan Dorożkarz powożący słanym Ogierem Antkiem Dziś to tylko wspominki
ODPOWIEDZ