Kołobrzeg Arka od 4.10.2022r

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
dabo65
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 lip 2022 19:29
Oddział NFZ: Śląski

Re: Kołobrzeg Arka od 4.10.2022r

Post autor: dabo65 »

Witam .Proszę napisać czy płaci się za ręczniki ,czajnik ,coś więcej o pokojach w ARCE
halszka1357
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 31 mar 2019 17:31
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kołobrzeg Arka od 4.10.2022r

Post autor: halszka1357 »

Mnie tam jeszcze niema. Więc pytanie proszę skierować do kogoś innego.
halszka1357
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 31 mar 2019 17:31
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kołobrzeg Arka od 4.10.2022r

Post autor: halszka1357 »

Dzień dobry.
Nadal poszukuje osób jadących do Arki w Kołobrzegu od 4 października do sanatorium na NFZ.
Nikt tam nie jedzie?
Rybka53
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 05 sty 2013 15:59

Re: Kołobrzeg Arka od 4.10.2022r

Post autor: Rybka53 »

Ja jadę od 03.10.2023
Nowicjusz1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 02 wrz 2017 21:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kołobrzeg Arka od 4.10.2022r

Post autor: Nowicjusz1 »

Szczęśćia życzę w Arce na Sułkowskiego! Byłem i nigdy więcej! Kuracjusze z NFZ to nie drugi , a trzeci sort. Masakra, 21 dni głodu itp. itd. Tam należy jechać prywatnie lub być Niemcem.
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Kołobrzeg Arka od 4.10.2022r

Post autor: jettp »

Kolega Nowicjusz 1 zapewne je kawior na śniadanie i popija szampanem. A tak naprawdę to nie pleć bzdur kolego. :lol:
Marcin_Es
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 12 mar 2024 12:59
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kołobrzeg Arka od 4.10.2022r

Post autor: Marcin_Es »

Powiem szczerze, że czytając opinie poprzedników mam wrażenie, że dotyczą dwóch odmiennych miejsc. Jedni są zachwyceni, inni (delikatnie mówiąc) nie. Nie wiem, czy wyjeżdżając do sanatorium na NFZ (!)- niezależnie od obiektu docelowego, część kuracjuszy zakłada, że będą na niego czekały luksusy rodem z 5-gwiazdkowego hotelu w Dubaju? Powiem tak:
Ja nie mam doświadczenia w tym temacie. Jako że jestem osobą dość młodą (przynajmniej w porównaniu z typowymi "klientami" takich miejsc) - w sanatorium byłem zaledwie raz. W 2022r byłem właśnie w Arce w Kołobrzegu. Już przed tym wyjazdem byłem przerażony, bo czytałem opinie innych i nie wiedziałem, czego się tam spodziewać. Ba, spodziewałem się jakiejś tragedii.. i może to było rozsądne podejście, bo nie oczekując za wiele - miałem na miejscu miłe zaskoczenie. Myślę że wszystko zależy od indywidualnego podejścia.. Postaram się o obiektywną ocenę w kilku punktach:

1. Hotel/sanatorium - na pewno przydałoby mu się odświeżenie. Myślę że tego nie da się wyprzeć. Za standard, ogólny wygląd dam 3/5
2. Obsługa - recepcja plus obsługa medyczna (zabiegi) i sprzątająca - w moim przypadku 5/5
3. Lokalizacja - przy samej plaży, tuż obok parku.. to największy atut Arki. 5/5! Byłoby jeszcze lepiej, gdyby gdzieś w bliskiej okolicy był jakiś inny sklep niż ABC (może od 2022 coś powstało, tego nie wiem)
4. Jedzenie - czytałem różne mity, ze karmią gorzej jak w PRLu itp.. Fakt, wszystkie posiłki są podawane do stolika, więc nie ma za bardzo wyboru. Szwedzki stół mają tu klienci komercyjni (i fakt, wygląda imponująco). Jednak na 21 dni spędzonych w Arce - dosłownie DWA RAZY podano mi obiad, który zwyczajnie mi nie smakował (a jestem dość wybredny!) - więc uważam, że jest na prawdę nieźle. Nie radzę jednak nastawiać się na dania rodem z telewizyjnego MasterChefa. To bardziej solidnej jakości bar mleczny.
4. Udogodnienia - wszystko płatne. Szlafrok, telewizja, żelazko, ewentualna pralnia. To akurat minus (zwłaszcza pranie i żelazko) ale TV? Do tak pięknego miejsca nie jeździ się po to, aby oglądać tv! Zdaję sobie jednak sprawę, że przyjeżdżają tam ludzie w różnym wieku i różnie definiują pojęcie "rozrywki". Dla mnie spacer po parku, czy po prostu siedzenie na plaży było zdecydowanie lepszą formą relaksu.

Czy polecam Arkę? Powiem tak: 4 czerwca jadę tam po raz drugi i jest to mój świadomy wybór. Zatem TAK, polecam :)
ODPOWIEDZ