Przedłużenie świadczenia rechabilitacyjnego po pobycie w sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Daw
Posty: 1
Na forum od: 26 mar 2024 18:21

Przedłużenie świadczenia rechabilitacyjnego po pobycie w sanatorium

Post autor: Daw »

Witam, zgłaszam się z prośbą o radę
Jestem na świadczeniu rechabilitacyjnym po wypadku w pracy i w konsekwencji operacji kregoslupa (usuniecie dysku), tydzień temu wróciłem z sanatorium i ku mojemu zdziwieniu na wypisie mam informacje ze nie posiadam dolegliwości bólowych i wszystko jest dobrze. Oczywiście takie dolegliwości są nadal więc złożyłem wniosek o przedłużenie świadczenia rechabilitacyjnego i czekam na komisję. Moje pytanie, jaka jest możliwość że dostanę przedłużenie na następny okres jeśli na wypisie jest taka informacja.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Przedłużenie świadczenia rechabilitacyjnego po pobycie w sanatorium

Post autor: sztani »

wszystkie turnusy ZUS są po to aby uzdrowić . Na większości wypisów widnieje znaczna poprawa lub ,że człowiek jest uzdrowiony.
Po to są te turnusy ogólnie ujmując. Nie chcę być pesymistą ale to otwiera drogę orzecznikowi do wysłania do pracy delikwenta.
pozdrawiam i powodzenia .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Przedłużenie świadczenia rechabilitacyjnego po pobycie w sanatorium

Post autor: Bibi2 »

My nie odpowiemy na Twoje pytanie Daw ,
ale rzeczywiście tak jak napisał Sztani bardzo często lekarze orzecznicy posiłkują się stwierdzeniem porehabilitacyjnym że nastąpiła znaczna poprawa.
Jak będzie w Twoim przypadku to niewiadoma. Jakieś zaświadczenia od specjalisty z pewnością dołączyłeś.
Ktoś kiedyś na forum opisywał proces odwoławczy opisu w epikryzie , na czym się skończyło nie wiem .
Na przyszłość negocjować z lekarzem .
powodzenia :)
ODPOWIEDZ