A gdzie na turnus rehabilitacyjny?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Grudka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 14 maja 2013 11:35

A gdzie na turnus rehabilitacyjny?

Post autor: Grudka »

Sanatorium, wiadomo, narzuca odgórnie NFZ.
Jednak wybieramy się w tym roku na turnus rehabilitacyjny.
Być może jest tu osoba z pozytywnymi wrażeniami z takiego turnusu? Jest tak, że miejsce pobytu na turnusie można sobie osobiście wybrać (i liczyć na jakieś dofinansowanie z PFRON-u.).
forumowicz

Re: A gdzie na turnus rehabilitacyjny?

Post autor: forumowicz »

Piszesz w dziale ,,Sanatoria dla dzieci. Dziecko w sanatorium,, wnoszę z tego że wyjeżdżasz z dzieckiem.Wiadomo że pobyt dziecka będzie miał inne priorytety w wyborze ośrodka.Jeśli możesz rozwiń czego oczekujesz,bo różne są oferty tych turnusów.Jakie preferencje jeśli chodzi o region kraju,czy morze ,czy góry czy inny.Również dość istotny jest zespół chorobowy w doborze ośrodka.Myślę że teraz będzie łatwiej coś zaproponować i opisać .Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Grudka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 14 maja 2013 11:35

Re: A gdzie na turnus rehabilitacyjny?

Post autor: Grudka »

Tak, chodzi o dziecko z problemami ortopedycznymi, reumatologicznymi. Chciałabym, bo ktoś polecił ośrodek z dobrą rehabilitacją i przy tym niekoniecznie bardzo drogi. Owszem można liczyć na dofinansowanie z PFRON-u, ale na chwilę obecną nie wiem, jak będzie to kwota...
Region kraju raczej jest nam obojętny.
forumowicz

Re: A gdzie na turnus rehabilitacyjny?

Post autor: forumowicz »

Dobrym ośrodkiem jest ośrodek w Muszynie o nazwie Intenso.Jest to informacja z drugiej ręki,znajoma była tam z wnukiem .Jeśli coś więcej , zapraszam na PW.Pozdrawiam :kwiat:
Grudka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 14 maja 2013 11:35

Re: A gdzie na turnus rehabilitacyjny?

Post autor: Grudka »

Dzięki.
Obejrzałam ich stronę i już po niej można wywnioskować, że to świetny ośrodek. Niestety cennik tez mają przerażający.
ODPOWIEDZ