Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: forumowicz »

Witaj Agnes ooooo nie wiedziałam,przyznaję .Nie pamietam tego swojego pierwszego razu :lol: ,ale na bank nie znałam wtedy pojęcia zwroty ;) :)
Miłego dnia :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: Felice »

kruszynka pisze:Witaj Agnes ooooo nie wiedziałam,przyznaję .Nie pamietam tego swojego pierwszego razu :lol: ,ale na bank nie znałam wtedy pojęcia zwroty ;) :)
Miłego dnia :) :kwiat:
Nie musi to być "pierwszy raz" :D
O zwroty można się ubiegać mając osławiony numerek i jak minie 18 miesięcy od ostatniego pobytu.Czyli jak ostatnio byłaś 3 lata temu to też możesz się ubiegać o zwroty po otrzymaniu numeru,nawet jak jest to pół roku od złożenia.
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: Agnes »

Alice pisze:
kruszynka pisze:Witaj Agnes ooooo nie wiedziałam,przyznaję .Nie pamietam tego swojego pierwszego razu :lol: ,ale na bank nie znałam wtedy pojęcia zwroty ;) :)
Miłego dnia :) :kwiat:
Nie musi to być "pierwszy raz" :D
O zwroty można się ubiegać mając osławiony numerek i jak minie 18 miesięcy od ostatniego pobytu.Czyli jak ostatnio byłaś 3 lata temu to też możesz się ubiegać o zwroty po otrzymaniu numeru,nawet jak jest to pół roku od złożenia.
Alice,
Nikol1703 pytała o pobyt z nfz pierwszy raz i to w tym przypadku nie jest wymagane czekanie na 18 m-cy. Nawet jeśli już po miesiącu dostaniesz numerek to również możesz pytać o zwroty :) a przypadek który opisałaś już sam w sobie był z okresem oczekiwania 3 lata i oczywiście, że jest traktowany jak ten pierwszy raz :lol: tylko kto czeka z kolejnym wnioskiem aż 3 lata :?: :kwiat:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: Lewek »

Czy jest możliwość, a jeśli tak to w jaki sposób trzeba to załatwić, by pojechać do sanatorium z NFZ z drugą osobą ? Chodzi mi o to ,zebyśmy dostały ten sam termin i tą samą miejscowość :roll: Jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę o nią :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: ewiko »

To bardzo proste. Obydwa skierowania wkładasz do koperty i wysyłasz do NFZ. Ja do koperty również wkładam kartkę z prośbą o wspólny wyjazd. Jak do tej pory nigdy mi nie odmówiono.... powodzenia.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: basiat »

Aga, my z koleżanką też tak zrobiłysmy ostatnio. Zaniosłyśmy wnioski razem i miałyśmy juz przygotowanie podanie/ prośbę. Pani, która przyjmowała od nas wnioski, od razu zauważyła, że chcemy jechac razem, spięła nasze wnioski i prośbę razem, uśmiechnęła się i nie była zdziwiona. widocznie tak się robi.A teraz czekamy. Oby do lata :lol: :lol: Powodzenia
A Ty jeszcze nie wrociłaś z jednego , a wybierasz się na drugie? :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jak załatwia się sanatorium z NFZ

Post autor: Lewek »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :kwiat: Basiu, na razie się przymierzam do złożenia wniosku, ale czy to zrobię :roll: :?: :roll: Czas pokaże , milej byłoby jechać z zaprzyjaźniona koleżanką :D
ODPOWIEDZ