Jakie zaświadczenie od lekarza na jedynkę?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jakie zaświadczenie od lekarza na jedynkę?

Post autor: margot »

Suzen masz rację i gratuluję :D mnie ten problem nie dotyczy ...
ale są też i inne sytuacje - koleżanka z pokoju we wrześniu przebywając na rehabilitacji w trakcie urlopu ustalonym wcześniej z szefową akurat drżała czy będzie miała gdzie wrócić , a pracuje w Sosnowcu w dużej sieci handlowej i jest kierownikiem zmiany :( to jest przykre - zamiast leczyć się i odpoczywać , aby móc lepiej funkcjonować w pracy to jest stres ...
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

podejście chlebodawcy do kuracji - na pstrym koniu...

Post autor: jacky6 »

Suzen pisze:Ja wyjeżdżając do sanatorium zawsze ustalałam to ze swoim przełożonym.Oczywiście zaraz kiedy otrzymywałam skierowanie.Nie było żadnego problemu i zawsze pełna akceptacja zaistniałej sytuacji.
Trzeba być po prostu "ludzkim"i to się chwali.

Tak sobie spojrzałem na Twój wpis i to co najmniej podwójnie, bo primo sporo sobie po Iwoniczu "z Tobą" pospacerowałem czytając fotograficzno-tekstową relację.
:kwiat:
Natomiast - secundo - wspomniał mi się rok 2004, gdy chcąc wyjechać - komercyjnie - na 10 dni właśnie do Iwonicza - uprzedziłem ówczesnego chlebodawcę dużo wcześniej i ... tuż przed wyjazdem dostałem odmowę urlopu.
Pracę i stanowisko wówczas miałem dobrą ale postawienie na moim oznaczałoby to pożegnanie się....
W tym roku - już w innej firmie - po otrzymaniu skierowania w marcu od razu i uprzedziłem i uzgodniłem wyjazd sierpniowy.
Nie było kolizji interesu.
...
Liczę, że może kiedyś jednak załapię się na kurację do Iwonicza a wtedy przygotuję się do kuracji bazując na Twoim reportażu...
:kwiat: :kwiat:

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Jakie zaświadczenie od lekarza na jedynkę?

Post autor: Suzen »

Każdy z nas ma prawo do pokoju jednoosobowego.Jednak większość obiektów sanatoryjnych to stare budynki,często remontowane.A w nich są pokoje dwuosobowe,które przemianowano często na pokoje trzyosobowe.Ja w takich przebywałam.Dobrze,że mają w większości węzeł sanitarny.
Tak z ciekawości zapytam,czy w Polsce buduje się nowe sanatoria :?: Chyba nie...Wtedy byłaby szansa mieszkania w pokojach o większym standardzie i...krótsze byłyby kolejki.Chętnych przybywa,a obiektów sanatoryjnych niestety ,nie.
Ogólnie cóż Nam pozostaje... Cieszmy się z wyjazdów do uzdrowisk,liczmy na krótsze kolejki ,przyjmujmy z sympatią swoich współlokatorów.Trochę z dystansem...i wiekszą życzliwością.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie zaświadczenie od lekarza na jedynkę?

Post autor: Felice »

Suzen,buduje się i to wcale niemało....ale teraz to się nazywa SPA....w ofercie promocyjnej....300 zł za dobę ze śniadaniem :D
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Jakie zaświadczenie od lekarza na jedynkę?

Post autor: Suzen »

Czy potencjalny kuracjusz z NFZ trafia do Spa? Chyba,że przytrafi mu się Arka Medical Spa w Kołobrzegu.To wtedy jest happy. :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie zaświadczenie od lekarza na jedynkę?

Post autor: Felice »

Potencjalny nie ;) tylko komercyjny.Lekko ironizując to napisałam :?
Parę tych miejsc jest - Arka, Pieniawa......i potem długo długo nic :P
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jakie zaświadczenie od lekarza na jedynkę?

Post autor: administrator »

Tak, zdecydowanie wątek odbiegł od tematu, pozostaje go zamknąć, ewentualnie rozdzielić na jakieś inne. Forum jest otwarte można więc tworzyć wiele wątków, do czego zachęcam, ważne jest by dyskusja w danym wątku dotyczyła tematu. Dlaczego? A no dlatego, że ktoś szuka tytułowych "zaświadczeń na jedynkę" a czyta o zupełnie czymś innym, oczywiście nie mniej ważnym, ale jednak o czymś innym. W rezultacie może być zupełnie znudzony lub zniechęcony do czytania czegoś czego nie szukał. Jeśli zaś te treści odbiegające od tematu byłyby w innym wątku, to niejedna osoba by się nimi zainteresowała właśnie tam, do czego zachęcałby nowy, jasny tytuł.
Pozdrawiam i zamykam zapraszając jednocześni to pisania na te inne tematy w nowych wątkach.
Zablokowany