po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: ewasz »

Ania, nie czekaj do wiosny tylko teraz składaj ;)
Może jak raz sie uda i spotkasz sie z koleżanką ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7828
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: darek »

...a może mimo wszystko coś uzależnione jest od jednostki chorobowej i tzw podkładki czytaj wypis z Kliniki czy szpitala doręczone do wniosku.

Jestem również z woj .śląskiego i jak dotychczas nie mam Problemów z wypisaniem czy to przez specjalistę czy rodzinnego lekarza , ostatnio nawet podczas i z wypisem z Kliniki miałem już bez mojej prośby wypisany wniosek do Ustronia.

Nie jestem pracownikiem , ani Służby Zdrowia a tym bardziej NFZ czy pochodnych .

Fakt jakiś czas temu miałem scysje z Lekarzem Rodzinnym , ale go Sobie zmieniłem Dziś totalny lajcik pod względem wszelkiego rodzaju wypisywania wszelkiego rodzaju wniosków czy skierowań , niejednokrotnie odnoszę wrażenie ,ze Obecny Lekarz Rodzinny jest swoistego rodzaju Moja Sekretarką bo raczej miast Mnie leczyć wypisuje tylko Skierowania.

Może naprawdę dużo zależy od Tego doktora z drugiej strony czy mu się po prostu chce
forumowicz

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Witaj Darku :) Ja też nie mam problemu by lekarz rodzinny wypisał mi wcześniej wniosek .....nawet jak bym o to poprosiła zaraz po przyjeździe , nie jest to dla niego żaden problem , 5 minut i te dwie strony wypisane .Ale doświadczyłam już odesłania z funduszu ,więc widocznie mój stan nie jest na cito do rehabilitacji :( wg.balneologa . Myślę że jednak stan zdrowia i jednostka chorobowa ma duże znaczenie w opiniowaniu przez lekarza balneologa w funduszu .Znajoma złożyła przed tymi magicznymi 12 miesiącami też dołączając ( chociaż wyraźnie pisze że nie należy dołączać żadnych dodatkowych dokumentów ) dokumenty przebiegu leczenia i został wniosek przyjęty . Piszę tu jedynie o sytuacjach w naszym funduszu , bo jak wielu pisze różne są procedurki w zależności od funduszu i możemy jedynie opisywać swoje doświadczenia .Wiec zdarzają się wyjątki od reguły , przynajmniej w śląskim i warto próbować , a nuż się uda :) czego wszystkim życzę .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7828
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: darek »

Smuga

Zgadzam się z tym co napisałaś może nie w 100 ale na pewno w 1 000 czy 100 000 %.

Czas temu miałem przyjemność rozmowy z pewnym dyrektorem ds .lecznictwa w Śląskim funduszu i stwierdził , że wiele wniosków jest po prostu źle wypisane , a i wiele osób miast lecznictwa uzdrowiskowego powinno skorzystać z lecznictwa stacjonarnego w placówkach miejskich.
Jest wiele centrów rehabilitacyjnych.
Bo jak wiadomo sposób wykorzystania jest niejednokrotnie ..żenujący
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: bogjan »

Przyjeżdżam dziś,jutro idę do lekarza rodzinnego,wypisuję wniosek i jeszcze w tym samym dniu sam wysyłam listem poleconym do NFZ.
forumowicz

Re: po jakim czasie złożyć wniosek do sanatorium?

Post autor: forumowicz »

A badania ważne? :o oj poczekaj ze dwa dni chociaż ,tak dla przyzwoitosci ;) :lol: Pozdrawiam opisz sanatorium w którym jesteś ok? ;)
ODPOWIEDZ