zus rehabilitacja ambulatoryjna

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
pman
Posty: 4
Na forum od: 20 sty 2015 10:28

zus rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: pman »

Na wstępie pragnę się przywitać i przeprosić jeśli swój post zamieściłem w złym dziale.Zdarza mi się przeglądać to forum w poszukiwaniu recenzji różnych obiektów sanatoryjnych, ponieważ od jakiegoś czasu stałem się ich stałym bywalcem.
Aktualnie przebywam na rencie z tytułu częściowej niezdolności do pracy, ubiegałem się o prewencje rentową zus w systemie stacjonarnym, jednak została mi przyznana rehabilitacja ambulatoryjna. W moim miejscu zamieszkania zdarza mi się korzystać z takiej rehabilitacji, jednak w dwóch przychodniach rehabilitacyjnych oddalonych ode mnie odpowiednio 150m i 350m. Tym razem jednak zus chce abym dojeżdżał codziennie ,dwoma autobusami, na wyznaczone godziny zabiegów na drugi koniec miasta. Dodam że wszystkie zabiegi danego dnia nie są ułożone po sobie, tylko są spore odstępy czasowe. Oczywiście poza zabiegami odbywają się również różne pogadanki i prelekcje. Komuś może się wydawać że zus daje a ja marudzę, jednak stan mojego zdrowia, a jestem po 2 operacjach kręgosłupa z niedowładem nogi, średnio mi pozwala na każdodniowe wyprawy.
I tu moje pytanie, czy ktoś też miał taki problem i czy udało się to jakoś zamienić na rehabilitacje stacjonarną? A jeśli tak to jakim sposobem.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: zus rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: ewiko »

Pman, ja niestety Ci nie pomogę ale jak swój post umieścisz w SPRAWY FORMALNE to z pewnością ktoś odpowiednio Cię pokieruję. Doskonale to rozumiem że w Twoim stanie zdrowia ciężko będzie Ci podróżować na drugi koniec miasta.... może spróbować odwołać się.
ODPOWIEDZ