Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
re12nia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 19 gru 2011 20:01
Oddział NFZ: Pomorski

Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: re12nia »

Za Czy są osoby które mogą mi doradzić co trzeba zrobić ? aby jechać częściej na rehabilitację np. z ZUS? Wiem że jest też więcej zabiegów,a to na moje zdrowie zwichrowane byłoby balsamem na to ciało. Czekam na poradę,jak dostać się z Zus na leczenie?wsze wyjeżdżam z NFZ do sanatorium i jest to praktycznie co 2 czy co 3 lata. Czytam że z ZUS-u pacjenci wyjeżdżają co roku. Mój lekarz lata wstecz zawsze mnie kierował do sanatorium i co roku wyjeżdżałam. Nie miałąm wtedy problemów ze zdrowiem. Teraz to jest lepiej po przyjeżdzie,ale nie na 3 lata.
Awatar użytkownika
re12nia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 19 gru 2011 20:01
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: re12nia »

Czy są osoby które mogą mi doradzić co trzeba zrobić ? aby jechać częściej na rehabilitację np. z ZUS? Wiem że jest też więcej zabiegów,a to na moje zdrowie zwichrowane byłoby balsamem na to ciało. Czekam na poradę,jak dostać się z Zus na leczenie?[/color]wsze wyjeżdżam z NFZ do sanatorium i jest to praktycznie co 2 czy co 3 lata. Czytam że z ZUS-u pacjenci wyjeżdżają co roku. Mój lekarz lata wstecz zawsze mnie kierował do sanatorium i co roku wyjeżdżałam. Nie miałąm wtedy problemów ze zdrowiem. Teraz to jest lepiej po przyjeżdzie,ale nie na 3 lata.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: ewiko »

Reniu, to bardzo proste. W moim przypadku lekarz rodzinny wystawił skierowanie które osobiście zaniosłam do mojego oddział ZUS-u. Potem czekałam na komisję (ok. 4 tygodni) ..... i to wszystko. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dziale SPRAWY FORMALNE. Powodzenia.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: sztani »

Zobacz posty Sanatorium z ZUS itp. jest tego sporo sam nawet tam pisałem w sprawy Formalne są takie wątki jak podała Ewiko. jeśli jednak będziesz miała niedosyt wiadomości lub jakieś pytania to pisz na PW chętnie pomogę .
Prewencja z ZUS , Komisja w ZUS , Sanatorium z ZUS ( Sprawy Formalne)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: andrzej1955 »

Witam :) pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze-podstawową sprawą skierowania z ZUS jest to że jesteś czynna zawodowo,tzn,że jeszcze pracujesz,jeżeli już nie to ZUS nie kieruje na leczenie :!: Pozdrawiam ,Dużo Zdrówka Życzę :!: i powodzenia na kuracji :!:
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: Chmurka07 »

andrzej1955 pisze:Witam :) pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze-podstawową sprawą skierowania z ZUS jest to że jesteś czynna zawodowo,tzn,że jeszcze pracujesz,jeżeli już nie to ZUS nie kieruje na leczenie :!: Pozdrawiam ,Dużo Zdrówka Życzę :!: i powodzenia na kuracji :!:
Dodam tez swoje dwa grosze. Jeżeli nie pracujesz a jestes na rencie ZUS też moze skierować. Ja starając sie o przedłużenie renty dostałam skierowanie do sanatorium. po powrocie orzeczenie na kolejne trzy lata.
forumowicz

Re: Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: forumowicz »

  • "" Program skierowany jest do tych wszystkich, którzy z powodu choroby są zagrożeni długotrwałą niezdolnością do pracy, ale równocześnie rokują odzyskanie tej zdolności po przeprowadzeniu rehabilitacji. Obejmuje on ubezpieczonych zagrożonych całkowitą lub częściową niezdolnością do pracy, a także osoby uprawnione do zasiłku chorobowego lub świadczenia rehabilitacyjnego po ustaniu tytułu do ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego oraz osoby pobierające rentę okresową z tytułu niezdolności do pracy."" ;) :kwiat:
iwona_2014
Posty: 1
Na forum od: 24 sty 2015 19:35
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: iwona_2014 »

Witajcie,
Będąc w sanatorium w grudniu 2014 otrzymalam tam informacje ze ZUS nie ogranicza ilosci wyjazdow do senatorium. Jak potrzebujecie to mozna wyjechac i dwa razy w roku.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: sztani »

iwona_2014 pisze:Witajcie,
Będąc w sanatorium w grudniu 2014 otrzymalam tam informacje ze ZUS nie ogranicza ilosci wyjazdow do senatorium. Jak potrzebujecie to mozna wyjechac i dwa razy w roku.
Pozdrawiam :D
Życzę szczęścia a będzie bardzo oj bardzo potrzebne .To co piszesz to czysta teoria i pobożne życzenia ,.jedyny wyjątek to na skutek zabiegów operacji. myślę ,że sanatorium jakie by nie byłonie ma nic no prawie nic wspólnego z ZUS . Po podpisaniu umowy z konkretnym ZUS ma obowiazek przyjmować kuracjuszy na prewencje rentową .Nie wiem z jakiego sanatorium masz te wiadomości ale jeszcze nie tak dawno było co 6 miesiecy a teraz raz na 12 miesiecy ,chyba ,ze zajdą okoliczności jak pisałem wyżej.( operacja lub zabieg)ale i tu decyduje lekarz Orzecznik. dodam ,ze wątków o sanatorium z ZUS jest już chyba cztery . ;)
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jak wyjechać z ZUS-u na rehabilitację?

Post autor: smakija1 »

Przychylam się do tej odpowiedzi ,ja byłam w sanatorium z ZUSU na przełomie września i pażdziernika
,skierowanie składałam sama od lekarza rodzinnego .
Kilka dni temu zapytałam panią doktor o kolejne skierowanie ,powiedziała ,ze za wcześnie ,
że po roku moge jechać ,
chyba ,ze byłabym po jakimś wypadku ,operacji ,długim zwolnieniu,i skierowanie dostałabym od specjalisty ,
ortopedy ,neurologa z adnotacją pilna rechabilitacja ,
a jeżeli pracuje i chciałabym sama złożyć- to niestety nie dostane teraz,
Myslałam ,że teraz by sie udało na komisje to moze sierpień ,wrzesień by pojechał ,
bo listopad ,czy grudzień ,na własne życzenie to nie wiem czy mi się bedzie chciało,
tymbardziej ,ze nie mamy atrakcyjnych miejscowości
ODPOWIEDZ