Mammobus gdzie, kiedy dla województwa lubelskiego.

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mammobus gdzie, kiedy dla województwa lubelskiego.

Post autor: serendipity »

Jestem za tymi skanseno-mammobusami, ale dlaczego tylko dla kobiet 50-69lat?? A gdy kobieta ma np. 47 lat, to już nie może się zbadać i musi czekać, aż nie wiadomo kiedy ponownie (jeśli) przyjedzie ten mammobus? A jeśli okaże się, że po tych 3 latach będzie już za późno? To jak, zgadzamy się na pomaganie tylko wybranym?
forumowicz

Re: Mammobus gdzie, kiedy dla województwa lubelskiego.

Post autor: forumowicz »

Dziękuję Alu :) oj jestem raczej stanowcza chyba się nie poddam zniechęceniu.To cenne co piszesz i mile zaskakujące że nawet na NS można się w tej kwestii powołać ;) :)
Nie ważne gdzie przeczytamy może byc nawet na słupie przy skrzyzowaniu ,ważne co z daną informacją zrobimy.A badania ratują życie nie da się tego faktu bagatelizować ,chociaż mozna ,bo mozna wszystko jak sie nie chce.Kolejny przykład wśród moich znajomych ,dobrze sytuowana rodzina i pan po 60 lekko może 62 lata i rak ...prostaty :( mało tego ten skorupiak jak by mało mu było zaatakował kości i co :?: a no to ,że chyba jest juz pozamiatane. :cry: Pytanie ,mając tyle pieniędzy bo mają ci państwo jak mozna było nie wykonać paru badań płacąc za nie ? Szok dla nas szok dla wszystkich ,a parę lat temu odszedł ich syn walcząć 17 lat ze śmiertelną chorobą .Po co piszę powie koleżeństwo tutaj być może.A po to byśmy pod wpływem takiej treści nabrali przekonania ,że w pewnym wieku trzeba juz badać siebie i rodzinę.W samym roku 2015 zachoruje na nowotwory 150 tys Polaków ,to jest choroba "marketowa" wynikająca z trujacego jedzenia coraz głośniej mówią lekarze ,fajnie mysleć że ja na pewno nie zachoruję ,to nie do mnie .A jeśli to ja? to co wtedy powiemy.?Mam kontakty z chorymi dlatego ,że ktos mi bliski też myślał podobnie ,wszyscy ale nie ja i uwierzcie jak widzę zmagania kobietek walczacych z tym gadem to serce żał rozrywa ,gdzie były jak lekarze organizowali bezpłatne badania janików ,piersi ,etc w ich miasteczkach i wsiach ? Mówili żeby im nie zawracać głowy ,nie mają czasu ,może jutro i to jutro jak piszesz Alu 17 lat lat trwało i też już jest pozamiatane być może.
  • Badajcie się ,naprawdę to tylko parę podstwowych badań w roku ,badanie uratuje Wam koleżanki i koledzy życie.

:) :kwiat: :kwiat:
Ktos powie jakie parę ,a tak parę ponieważ badanie takie jak np pospolicie określany tomograf ,czy rezonans uchwyci nie tylko wątrobę ale inny zagrozony organ.
Ps mam tez prośbe do koleżeństwa ,wklejajcie jakieś nowości dotyczące badań ,terminów ze swoich miast ,miasteczek ,wsi ,po to by ktos przeczytał poszedł zrobił to badanie po 17 latach i żył :) :kwiat:
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia :) :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mammobus gdzie, kiedy dla województwa lubelskiego.

Post autor: ewasz »

Teraz jest już troszkę lepiej ale w dalszym ciągu zbyt mało propaguje się "Programy".
Szkoda, że te "programy" obwarowane są wiekowo i to różnie w zależności od organu :shock:
Podnieśli wiek emerytalny a zapomnieli o "Programach" :twisted:
Może to tak specjalnie by ludzie nie doczekali emerytury - heh :twisted:
Mam to szczęście, że co 2 lata zawsze do mnie dzwonią (mammobus, którzy przyjeżdża na Śląsk aż z Gdyni :!: ) ) i robię badanie ;)
Mam już zaproszenie i idę 8 kwietnia :)
ODPOWIEDZ