BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
alapa
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 15 lip 2012 17:43
Oddział NFZ: Lubelski

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: alapa »

Witam :) Ja już po kuracji, dziś wróciłam do pracy. Jestem baaaaaaaaaaardzo zadowolona z rehabilitacji, zabiegi trafione, skuteczne. Z gracją poruszam się po schodach i nierównym terenie. Skuteczność rehabilitacji sprawdziłam w Krakowiaku i Zdrojowej. Pogoda była wymarzona, czasami tylko mała zmiana żeby nie było nudno. Jedzonko pyszne, takie jak u mamy. Dla mnie wystarczające, ale niektórzy narzekali na zbyt małe porcje. Mi wyszło na zdrowie. Pokoje schludne, sprzątane co drugi dzień, ręczniki zmieniane raz w tygodniu. Jedynym utrudnieniem były wyjścia na zabiegi do ZPL odległego o ok 150-200m. Z perspektywy oceniam to jako pozytyw. Wyjazd zaliczam do bardzo udanych. Pozdrawiam
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: dzi »

Dzięki Alapa. Czytając Twój opis przypomniałem sobie jak w ciagu dnia kilka razy przechodziłem
koło Białego Orła. Z tego uzdrowiska wszędzie było blisko. Do centrum Iwonicza i na kontakt z przyrodą
w kierunku obiektów sportowych, czy trasą na Bełkotkę :).
julia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 21 wrz 2012 23:06

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: julia »

Ja wróciłam z Białego Orła 28 XII.12. Wiem, że teraz odbywa się tam remont, bo byliśmy ostatnim turnusem przed remontem. Byłam z ZUS-u. Każdy dzień był wypełniony. Aż nie było kiedy wyjść w góry. Niektórzy mieli zabiegi, których godziny można bylo przekładać, ale ja niestety nie. Mimo wszystko turnus wspominam bardzo miło. Przede wszystkim za sprawą ludzi, których tam spotkałam. Niesamowita atmosfera. W sumie chyba wszyscy polubiliśmy naszego Białego Orła i uważaliśmy, że to najlepsze sanatorium :-)
Pokoje od strony gór są bardzo ciepłe, a od strony sanatorium Pod Jodłą - jasne, ale o wiele zimniejsze. Niektórzy musieli dogrzewać się piecykami. Jedzenie..... ja jem niewiele, ale mimo to byłam głodna. Najpierw schudłam i nawet się z tego cieszyłam, ale mając po 2 gimnastyki dziennie, basen i kilka razy na dzień wyjścia na zabiegi, zaczęłam sobie (i nie tylko ja) zamawiać wieczorami jakieś dodatkowe jedzenie, no i waga wróciła. Mężczyźni zjadaliby po 3 razy tyle, co dawali. No i ta wstrętna herbata.... a raczej coś lekko żółtego, tak nazywanego. Ale nic to... przynajmniej jest co wspominać. Iwonicz - miasto piękne, ale drugi raz zimą już nie chciałabym tam być. Dopiero jak stopniało trochę śniegu, zobaczyłam, że są jakieś fontanny, klomby kwiatowe. Z pewnością latem wygląda to przecudnie, a my zimą tylko patrzyliśmy, gdzie nogi stawiać, bo odśnieżanie pozostawiało wiele do życzenia.
Z Białego Orła rzeczywiście wszędzie jest blisko, a do Krakowiaka w 20 stopniowy mróz w pantofelkach biegałyśmy. W samym Iwoniczu tylko w aptece i restauracjach można płacić kartą. W sklepach bywają z tym problemy. Bankomatów jak na lekarstwo - ja wiem o 2, z czego zlokalizować potrafię jeden. Szkoda, że z Orła na zabiegi trzeba ciągle dochodzić, ale za to od drugiego tygodnia zna się już przawie wszystkich na mieście :-) Myślę, że gdybym mogła drugi raz wybrać sanatorium w Iwoniczu, to byłby to Biały Orzeł. Tylko latem....
mal58 +
Posty: 3
Na forum od: 18 lip 2013 14:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: mal58 + »

Wybieram sie do Białego Orła od 22.08.2013,będę jechala samochodem z Otwocka.Jade sama wiec szukam chętnych.
malgorzata.[email].com
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: Sloneczko »

Ech.........Biały Orzeł.....Iwonicz Zdrój........ :( Jak sobie przypomnę te chwile spędzone w Iwoniczu i Białym Orle to mnie normalnie szlag chce trafić, że mnie tam juz nie ma. Zanim tam pojechałam to wszyscy narzekali na obsługę, na pokoje, na pielęgniarki, na jedzenie...... Ja byłam zadowolona jak większość osób, które w tym czasie tam były. Pielęgniarki super a szczególności jedna pani pielęgniarka. Imienia nie podam....szkoda, gdyby ja zwolnili :lol: :lol: . Wpuszczała nas po cichutku po 22....i biegusiem na paluszkach do pokoików :lol: :lol: :lol: na drugie piętro, oczywiście tanecznym krokiem. Położenie Białego Orła fajne bo wszędzie blisko....a najbliżej KRAKOWIAK :) i Zdrojowa no i Klimat ...tam oglądałam mecze tenisa ziemnego :D SUPER SUPER
mmaria
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 19 maja 2014 15:22
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: mmaria »

Jadę :?: do Białego Orła od 1 czerwca, proszę o informacje jak tam jest, jakie zabiegi i zwyczaje z góry dziękuje i pozdrawiam
tatarata
Posty: 1
Na forum od: 09 gru 2015 17:39

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: tatarata »

Mam skierowanie od 27.01.2016 do Białego Orła w Iwoniczu Zdroju jadę jestem z Gdyni. Jeżeli ktoś tam był to poproszę o informacje wszelakie.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: Suzen »

Byłam w Iwoniczu,ale w innym sanatorium.Biały Orzeł to piękny, zabytkowy budynek w centrum Iwonicza.
Jeśli lubisz bawić się obok sanatorium masz lokal baaaardzo taneczny-Krakowiak. 8-)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Maja1912
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 28 sty 2015 11:32
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 11

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: Maja1912 »

Witam wszystkich.
Bardzo proszę o aktualną opinię na temat sanatorium Biały Orzeł w Iwoniczu Zdroju.
Jest trochę informacji jednak odległych w czasie a interesują mnie najświeższe ponieważ mam termin wyjazdu wyznaczony na 12.04.2016r.
Chciałabym się dowiedzieć jakie są pokoje, możliwość rezerwacji jedynki, parking, czajnik w pokoju itp.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam wszystkich. :)
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: BIAŁY ORZEŁ- Iwonicz Zdrój

Post autor: kuty »

Maja1912 pisze:Witam wszystkich.
Bardzo proszę o aktualną opinię na temat sanatorium Biały Orzeł w Iwoniczu Zdroju.
Jest trochę informacji jednak odległych w czasie a interesują mnie najświeższe ponieważ mam termin wyjazdu wyznaczony na 12.04.2016r.
Chciałabym się dowiedzieć jakie są pokoje, możliwość rezerwacji jedynki, parking, czajnik w pokoju itp.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam wszystkich. :)
Maja.... po prostu zadzwoń do sanatorium na recepcje i na część pytań otrzymasz odpowiedz. :)
Ja tak zrobiłem ( a jade 17 lutego do Iwonicza -Pod Jodłą )
i bardzo miła pani udzieliła mi wyczerpujących informacji.
Widzę że jedziesz na przełomie kwietnia i maja - to piękny czas - to już wiosna :D
ODPOWIEDZ