Choroby tarczycy

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Choroby tarczycy

Post autor: Fionka »

Czy choroby tarczycy kwalifikuja do leczenia sanatoryjnego :?:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Suzen »

Tak Elu kwalifikują.
We wniosku do sanatorium można uwzględnić te choroby.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Fionka »

Suzen pisze:Tak Elu kwalifikują.
We wniosku do sanatorium można uwzględnić te choroby.
Moj pierwszy wniosek dostalam z odmowa .Brak wskazan do leczenia sanatoryjnego.Po calkowitej resekcji tarczycy i przytarczek.Drugi P. DR wypisala i jako pierwsze byly zmiany zwyrodnieniowe wielestawowe. :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Suzen »

Jestem zaskoczona,bo moje skierowanie na tę jednostkę chorobową uznał lekarz balneolog za zasadną.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Fionka »

Znalazlam ta odpowied cytuje Nie ma wskazan do kierowania na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11638
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Atina »

Z tą jednostką chorobową (tarczyca) bywa różnie,jak przybyło mi jednostek chorobowych to kwalifikowali mnie do sanatorium,sama tarczyca też odmowa. Mieszkam nad morzem,moja "tarczyca" jodu nie potrzebuje wręcz przeciwnie... :roll:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Fionka »

Atina pisze:Z tą jednostką chorobową (tarczyca) bywa różnie,jak przybyło mi jednostek chorobowych to kwalifikowali mnie do sanatorium,sama tarczyca też odmowa. Mieszkam nad morzem,moja "tarczyca" jodu nie potrzebuje wręcz przeciwnie... :roll:
Atina samo zycie jedni maja za malo drudzy nadmiar.Musze lykac 200 Eutyroxu.Moze sie powymieniamy :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Selene »

""Według obowiązujących zaleceń – do leczenia uzdrowiskowego kwalifikują się: pierwotna nadczynność tarczycy w stadium eutyreozy, stany po operacjach z powodu nadczynności tarczycy w okresie 3-6 miesięcy po zabiegu, niedoczynność tarczycy w początkowym okresie leczenia substytucyjnego, poronne postacie nadczynności i niedoczynności tarczycy, stany po zapaleniu tarczycy (około 6 miesięcy po ustąpieniu stanu ostrego), wole nietoksyczne."
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Fionka »

Selene pisze:""Według obowiązujących zaleceń – do leczenia uzdrowiskowego kwalifikują się: pierwotna nadczynność tarczycy w stadium eutyreozy, stany po operacjach z powodu nadczynności tarczycy w okresie 3-6 miesięcy po zabiegu, niedoczynność tarczycy w początkowym okresie leczenia substytucyjnego, poronne postacie nadczynności i niedoczynności tarczycy, stany po zapaleniu tarczycy (około 6 miesięcy po ustąpieniu stanu ostrego), wole nietoksyczne."
Nadal nie wiem czy sie kwalifikuje ,czy nie .Moj endo tez byl zdziwiony.Na szczescie moja dr z poz-tu to bystra kobietka ,stwierdzila ze ma z czego wybierac i zakwalifikowali mnie do reumatologi.To juz 13 lat ot mojej operacji :shock: :shock: :shock:
ODPOWIEDZ